mój nowy quad - arctic cat mud pro 700

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Arctic Cat
Awatar użytkownika
palig1
Posty: 167
Rejestracja: pn 14 lut, 2011
Quad:: KTM 525 i Honda
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Re: mój nowy quad - arctic cat mud pro 700

Post autor: palig1 » pn 16 maja, 2011

Mimo że nie jestem zwolennikiem Yamahy to uważam Miśka za dobrego quada. Największym plusem jest uniwersalność Grizzliaka, możemy po drobnych przeróbkach startować nim w rajdach każdego typu. A awarie zdażają się w każdym quadzie. ;)

Ja dam przykład rajdera z którym jeżdzę, w 2009r. kupił G700 z EPS, nówkę, dołożył Elki i pare rzeczy. Teraz quad ma ponad 5000 km i wiele wygranych zawodów i rajdów. Jeżeli chcemy jednego dnia możemy jechać nim na cross country, a następnego dnia na rajd przeprawowy, a trzeciego na długodystansowy bez zmieniania czegokolwiek . Ostatnio quad przejechał pół trasy Północ Południe i dojechał jako 1. do jeziora na półmetku. Ale potem za źle skonfigurowanego GPS został zdyskwalifikowany ale to już inna historia...

Teraz ten egzemplarz przypomina ruinę, ale wątpie żeby jakiś quad wytrzymał tak wiele jak ten. Kiedyś na rajdzie pękła rama z tyłu i wyleciały półośki, udało się ją naprawić przez włożenie w nią pręta i jakoś ukończyła rajd, a następnie została pospawana. Ostatnio zauważyliśmy że coś stuka, okazało się że z tyłu ale w innym miejscu rama znowu pękła, a z przodu w jednym miejscu też ledwo się trzyma. Ogólnie ujmując to akurat w tym egzemplarzu bardzo często padają tylne półośki. Quad ten miał też wiele innych awarii ale nie będę ich opisywał. Co do silnika to coś było już remontowane, ale dokładnie nie pamiętam co. :figielek: A i z tego co pamiętam to z ESP chyba nic się nie działo, pomimo tego że quad był bardzo często topiony i kilka razy utopiony. :lol:


Ogólnie rzecz ujmując: twardy quad, raz nawet po utopieniu przejechał jakies 200m bez oleju w silniku, który dalej ładnie pracuje.
Jesteś z okolic Jury? Umów się z nami na wspólną jazdę!
http://www.enduro-jura.czo.pl

jimikss12
Posty: 1
Rejestracja: pt 24 lut, 2012
Quad:: yamaha hmf 250
Imię: Bartek

Re: mój nowy quad - arctic cat mud pro 700

Post autor: jimikss12 » pt 24 lut, 2012

Mam pytanie chcialbym kupic takiego samego quada ale nigdzie niemoge znalezc jedynie w usa mozna go dostac jak kiedys ci sie znudzi to daj znac ;] moge wlozyc w niego wszystko bo naprawde jest wart tych pieniedzy pozdro ;) http://www.osq.dbv.pl/news.php

ODPOWIEDZ

Wróć do „Arctic Cat”