Quad czy odśnieżarka?

Co kupić, na co wymienić, jaki najlepszy na początek...
ODPOWIEDZ
mazurrr
Posty: 1
Rejestracja: pn 07 lis, 2011

Quad czy odśnieżarka?

Post autor: mazurrr » pn 07 lis, 2011

Witam,

pytanie może wydawać się retorycznym dla większości fanów quad'ów na tym forum, niemniej jednak proszę o pomoc w następującej kwestii. W związku z moją przeprowadzką za miasto oraz zbliżającą się zimą zacząłem rozglądać się za odśnieżarką (dość spory teren do odśnieżenia, droga pod górę, wyłożona nierównym kamieniem, dom na wzniesieniu). Tym samym natrafiłem również na oferty, które wydają mi się zaskakująco niskie jak na quady.
Wydaje mi się, że musiałbym wydać na odśnieżarkę jakieś 5 tys PLN - czy warto rozglądać się za quadem, dołożyć trochę (do 8-10 tys PLN)? Czy taki quad sprawdzi się przy odśnieżaniu takiego terenu? Czy będzie z niego pożytek również w innych funkcjach tj. jazda po lesie, podjazd pod zaśnieżony stok itd. Być może lepiej już kupić odśnieżarkę i odłożyć bardziej znaczącą kwotę (20-30k PLN) i wrócić do tematu quada za parę lat?

Z góry dziękuję za pomoc
Bartosz

Awatar użytkownika
palig1
Posty: 167
Rejestracja: pn 14 lut, 2011
Quad:: KTM 525 i Honda
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Re: Quad czy odśnieżarka?

Post autor: palig1 » wt 08 lis, 2011

Odśnieżarką myślę, że odśnieżysz duże zaspy, natomiast nawet duży quad może mieć z nimi problemy, natomiast niższy puch odśnieżysz quadem szybciej.

Ja bym kupił odśnieżarke, a na quada zaczekał, głównie z tego powodu że do 10k trudno będzie coś kupić co mogło by odśnieżać czyli 4x4. ;)
Jesteś z okolic Jury? Umów się z nami na wspólną jazdę!
http://www.enduro-jura.czo.pl

kamildu921
Posty: 26
Rejestracja: ndz 11 wrz, 2011
Quad:: Kawasaki KFX 450 R

Re: Quad czy odśnieżarka?

Post autor: kamildu921 » śr 30 lis, 2011

za 20-30k to masz jezeli dobrze poszukasz Can-Am'a renegade 800 ,ja takiego mam to nawet wielkie zaspy mokrego śniegu zbiera
tylko ze do takiego Can Am'a to za samego atv trzeba dać koło 26k i z 5 k za wyciągarke i pług
to jest mankament tego quada że duże koszty

robson333
Posty: 7
Rejestracja: śr 30 lis, 2011
Quad:: shineray250
Imię: robert

Re: Quad czy odśnieżarka?

Post autor: robson333 » śr 30 lis, 2011

najlepszym rozwiązanie byłby bashan 200cc z odśnierzarką i wciągarką oczywiście wszystko odczepiane prosze popatrzeć sobie na bashan 200 cena bez homol ok 4tyś

Awatar użytkownika
palig1
Posty: 167
Rejestracja: pn 14 lut, 2011
Quad:: KTM 525 i Honda
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Re: Quad czy odśnieżarka?

Post autor: palig1 » śr 30 lis, 2011

robson333 pisze:najlepszym rozwiązanie byłby bashan 200cc z odśnierzarką i wciągarką oczywiście wszystko odczepiane prosze popatrzeć sobie na bashan 200 cena bez homol ok 4tyś
Hahaha. :oklaski:
Jesteś z okolic Jury? Umów się z nami na wspólną jazdę!
http://www.enduro-jura.czo.pl

kamildu921
Posty: 26
Rejestracja: ndz 11 wrz, 2011
Quad:: Kawasaki KFX 450 R

Re: Quad czy odśnieżarka?

Post autor: kamildu921 » czw 01 gru, 2011

pierwsza zaspa bashanem i ,jaka pierwsza zaspa przecierz on nawet puchy nieruszy
hahhaha szacun

robson333
Posty: 7
Rejestracja: śr 30 lis, 2011
Quad:: shineray250
Imię: robert

Re: Quad czy odśnieżarka?

Post autor: robson333 » czw 01 gru, 2011

no nie wiem miałeś go kiedyś ??
odśnieżarka przy bashanie jest do śniegu a nie do 2 metrowych zasp jak chcesz przenosić zaspy to kup sobie ratraka nie wiem zrobi sobie jak będzie chciał ja tylko zaproponowałem bo 200 to też duża pojemność tylko zależy do jakiej jazdy

tomaszek30
Posty: 1
Rejestracja: śr 17 paź, 2012

Re: Quad czy odśnieżarka?

Post autor: tomaszek30 » śr 17 paź, 2012

A zastanawialiście się nad profesjonalną odśnieżarką pod quada? jest to dobre połączenie, osiągi profesjonalnej odśnieżarki w połączeniu z mocą quada:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakiego quada wybrać...”