jakie trzeba miec prawa jazdy na quada??

Gdzie jeździć, wyposażenie ridera, wyposażenie atv-ki, rejestracja, import quadów, przepisy prawne, prawo jazdy, nawigacja...
Maciek
Posty: 35
Rejestracja: sob 06 sty, 2007

jakie trzeba miec prawa jazdy na quada??

Post autor: Maciek » ndz 25 lut, 2007

chciałbym sie dowiedziec jakie potzreba miec prawko na quada ?? na motor?? na samochód?? czy wogule nie trzeba pomocy

Awatar użytkownika
Grzegorz Głowienka
Administrator
Posty: 2030
Rejestracja: ndz 14 sie, 2005
Quad:: testowy :)
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Głowienka » ndz 25 lut, 2007

Jak przeczytasz poniższy temat to trochę ci się rozjaśni w sprawie wymaganej kategorii prawa jazda do poruszania się zarejestrowanym quadem: http://quadzik.pl/forum/viewtopic.php?p ... light=#372
Póki co quadowa emeryturka :)

Maciek
Posty: 35
Rejestracja: sob 06 sty, 2007

jak to jest ? jakie trzeba miec prawko na quada ???

Post autor: Maciek » pt 08 cze, 2007

mianowicie chciałbym sien dowiedziac jakie trzeba miec prawo jadzy na quada :?: wiem ze quad musi byc z homonologacja a czy homologacje mozna wykupic :?: policja nie wie jak traktowac quady jak to jest prawko na motor czy prawko kategori B czy jak to tam jest a co trzeba miec ma quada 50cc karte motorowerowa czy tez jakies prawko prosze o odpowiedz

brylant
Posty: 700
Rejestracja: pn 26 lut, 2007
Quad:: G7
Lokalizacja: Piaseczno/Sierzchów
Kontakt:

Post autor: brylant » pt 08 cze, 2007

drogi Maćku prawo jazdy adekwatne jest do tego jak ci się uda zarejesrować quada jeśli jako motocylkl to prawko na motocykl

jeśli jako samochód osobowy inny to na samochód


do 50 cm nie musisz mieć żadnych uprawinień

tak mi się wydaje jeśli jestem w błędzie przepraszam.
Yamaha Grizzly 700 black carbon
http://www.quadteam.pl

Andrzej G.
Posty: 33
Rejestracja: sob 25 lis, 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Andrzej G. » sob 09 cze, 2007

Z mojej wiedzy wynika że do kierowania quadem poniżej 50cc dla osób w wieku 13-18 lat wystarczy karta motorowerowa a dla pełnoletnich wymagane jest prawo jazdy dowolnej kategori. ( czyli trochę inaczej niż w przypadku skuterów )
pozdrawiam
Andrzej G.

Tak aby była jasność ! :-) Reprezentuję firmę która jest importerem i dystrybutorem opon.
Do quadów importujemy opony następujących marek Duro, Journey ( Wanda ) , Sunf, Pit bull, ITP . Zam dobrze opony do quadów ich wady i zalety. Oczywiście zawsze podkreślam zalety opon które importujemy i wady konkurencji , co nie zmienia faktu , że pisze o faktycznych wadach i zaletach.

Chciałem użyć takiego podpisu bo na forum widzę wpisy wielu osób które są zainteresowane wychwalaniem konkretnych marek a udają niezależnych ekspertów.Wg. mnie warto wiedzieć czyje posty się czyta i wyrobić sobie własne zdanie.

kajtek_170
Posty: 10
Rejestracja: ndz 01 kwie, 2007

Post autor: kajtek_170 » sob 09 cze, 2007

Tak tylko do 50 cm musi być zarejestrowany na motorower. Ogółem wszystko zależy od tego na co rejestrujemy.

Do quadów i trójkołowców została prawnie stworzona specjalna kategoria o nazwie B1. Prawo jazdy na nie możemy zdawać jak będziemy mieli 16 lat. Właśnie na b1 powinny być rejestrowane quady. Posiadając prawo jazdy kategorii b, możemy również jeździć pojazdami z kategorii b1.

kategoria B1 o ile pamiętam, dopuszcza pojazdy o masie własnej do 550kg i pojemności chyba 600cm^3. jednak co do pojemności nie jestem pewien, radze poprosić wujka google o pomoc :)

Pozdrawiam

obelix_pl
Posty: 2
Rejestracja: pt 28 wrz, 2007

Post autor: obelix_pl » pt 28 wrz, 2007

Prawo jazdy B1 -> można jeździć na pojazdach do 550kg i...
tu się radzi pytanie: do jakiej pojemności cm^3 jest to prawo jazdy

Awatar użytkownika
Strugal
Posty: 1037
Rejestracja: pn 19 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa Wawer

Post autor: Strugal » pt 28 wrz, 2007

do 15Kw
[size=75]Jesli mieszkasz na prowincji, znasz prawdziwe, mocne przeżycia i gardzisz mieszczańską manierą, doskonale wiesz co czuję,gdy zasiadam za kierownicą mojego quada.Szacunek dla wszystkich, którzy kumają o co w tym wszystkim chodzi.[/size]

Awatar użytkownika
Grzesiek G
Posty: 237
Rejestracja: czw 05 kwie, 2007
Lokalizacja: Warszawa-Wawer

Post autor: Grzesiek G » pt 28 wrz, 2007

Maciek napisał: chciałbym sie dowiedziec jakie potzreba miec prawko na quada
Na pewno nie zabrane :lol:
Ostatnio zmieniony sob 29 wrz, 2007 przez Grzesiek G, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Arecki
Moderator
Posty: 816
Rejestracja: śr 30 sie, 2006
Lokalizacja: Kabaty :)
Kontakt:

Post autor: Arecki » sob 29 wrz, 2007

15kW x 1.3596 KM = 20 KM...
Coś maluśko...:)
Ale pojemność silnika w tym przypadku nie odgrywa żadnej roli... Więc zupełnie niezrozumiałe jest to co napisałeś Strugal.

Prawo Jazdy w kategorii B1 to spełnienie warunków:
- trójkołowy lub czterokołowy pojazd samochodowy o masie własnej nie przekraczającej 550 kg,
- 16 lat.
Osoba, która nie ukończyła 18 lat - za zgodą rodziców lub opiekuna.
- trójkołowym lub czterokołowym pojazdem samochodowym o masie własnej nie przekraczającej 550 kg, z wyjątkiem motocykla,
- Prawo jazdy kategorii B1 uprawnia do kierowania pojazdem w nim wymienionym z przyczepą lekką
.:GALEON:.
_______________________________________
Ogień w sercu, diamenty na twarzy... a błoto na plecach...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niezbędnik quadowca”