Quad za 5000 - 6000 zł

Co kupić, na co wymienić, jaki najlepszy na początek...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grzegorz Głowienka
Administrator
Posty: 2030
Rejestracja: ndz 14 sie, 2005
Quad:: testowy :)
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: Quad na motocross do 5500 zł

Post autor: Grzegorz Głowienka » pn 12 lip, 2010

W tych pieniądzach to chyba tylko Yamaha Blaster pozostaje. Ale pamiętaj, że jest to dwusuw i technika jazdy odbiega od jazdy czterosuwem. Więc jeżeli z czasem chciałbyś się przesiąść na coś mocniejszego w czterosuwie, to wielu zachować podczas startów, wchodzenia w winkle czy skoków będziesz musiał uczyć się praktycznie od początku. Różnica tkwi w operowaniu cynglem gazu - dwusuwa trzeba wkręcać na bardzo wysokie obroty w przeciwieństwie do czterosuwa.

Dlatego lepszym rozwiązaniem byłaby, nawet seryjna, Yamaha YFM 250R (Raptor 250), która można powiedzieć, że jest stworzona do zabawy na torze MX. Tylko ciężko ją będzie znaleźć w tych pieniążkach - bo będziesz musiał wydać minimum 10 000 zł... Chyba, że poczekasz jeszcze rok albo dwa i na rynku wtórnym będę już o 2 lata starsze raptorki, których cena na pewno trochę spadnie...
Póki co quadowa emeryturka :)

Vampir72
Posty: 4
Rejestracja: pn 12 lip, 2010
Quad:: nie posiadam
Imię: Szymon

Re: Yamaha raptor 250

Post autor: Vampir72 » pn 12 lip, 2010

Aha dziękuje ci bardzo. Mam pytanko bo nad Blasterem też się zastanawiałem. Ale ja mam 14 lat 160 wzrostu. I czy jak kupie Lucky Stara 180 to będzie on dobry na mnie? Chodzi mi żeby był tak na 4lata quad. A nie że zaraz bedzie za mały

Awatar użytkownika
Grzegorz Głowienka
Administrator
Posty: 2030
Rejestracja: ndz 14 sie, 2005
Quad:: testowy :)
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: Yamaha raptor 250

Post autor: Grzegorz Głowienka » pn 12 lip, 2010

Quad Lucky Star 180 (obecnie występujący również pod nazwą Access) to w każdej wersji silnikowej ma taką samą wielkość - dlatego bez względu na to czy kupisz 180, 250, 300 czy 400 będziesz miał tak samo dużego quada. Tylko po jakimś czasie mocy Ci może zabraknąć w 180, ale to przypadłość każdego ridera, który oswaja się z quadem...

Przede wszystkim określ jaki masz budżet oraz do czego chcesz wykorzystywać swojego quada.
Póki co quadowa emeryturka :)

Vampir72
Posty: 4
Rejestracja: pn 12 lip, 2010
Quad:: nie posiadam
Imię: Szymon

Re: Yamaha raptor 250

Post autor: Vampir72 » pn 12 lip, 2010


Awatar użytkownika
Ruszko
Moderator
Posty: 2014
Rejestracja: pt 06 kwie, 2007
Quad:: Suzuki LTR 450 sprzedam
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Drezdenko
Kontakt:

Re: Quad do 5500 zł - nie interesuje mnie chińszczyzna

Post autor: Ruszko » pn 12 lip, 2010

Ostatniego odpuść.
Pozostałe trzy ciężko osądzić.
Najlepiej wg mnie WYGLĄDA pierwszy ale nie znamy stanu technicznego.
Jeżeli masz blisko do któregoś quada podjedź zobaczyć.
Udało mi się dojść z niczego do czegoś, wystarczy silna wola, pasja i marzenia, to one motywują mnie do działań.
W życiu nie ma rzeczy niemożliwych, pieniądze są nieważne, liczysz się Ty - sam!
110ccm->SMC 250->LTZ 400->LTR 450->...?...DAKAR!

Awatar użytkownika
GladiatorPL
Posty: 15
Rejestracja: ndz 02 maja, 2010
Quad:: Yamaha Yfz 450R
Imię: Piotrek

Re: Quad do 5500 zł - nie interesuje mnie chińszczyzna

Post autor: GladiatorPL » wt 13 lip, 2010

moim zdaniem tak samo wygląda najlepiej pierwszy. pojedz i zobacz :D
! Sunrise Festival 2010 !

lukeski15
Posty: 24
Rejestracja: ndz 21 mar, 2010
Quad:: Bashan bs200s-7
Imię: Łukasz

Re: Quad na motocross do 5500 zł

Post autor: lukeski15 » wt 27 lip, 2010

http://moto.allegro.pl/item1159397486_y ... tanio.html
A spójrz na tego blastera.
Co o nim myslisz?

Awatar użytkownika
Ruszko
Moderator
Posty: 2014
Rejestracja: pt 06 kwie, 2007
Quad:: Suzuki LTR 450 sprzedam
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Drezdenko
Kontakt:

Re: Quad na motocross do 5500 zł

Post autor: Ruszko » wt 27 lip, 2010

2002 rok a ma tylny hamulec tarczowy. Dziwne? Może niekoniecznie mógł zmienić ot tak, a nie, że miał rolkę.
Za 3500zł jest ok wizualnie, ale techniczne to Ci nie wywróżę ze zdjęcia.
Udało mi się dojść z niczego do czegoś, wystarczy silna wola, pasja i marzenia, to one motywują mnie do działań.
W życiu nie ma rzeczy niemożliwych, pieniądze są nieważne, liczysz się Ty - sam!
110ccm->SMC 250->LTZ 400->LTR 450->...?...DAKAR!

lukeski15
Posty: 24
Rejestracja: ndz 21 mar, 2010
Quad:: Bashan bs200s-7
Imię: Łukasz

Re: Quad na motocross do 5500 zł

Post autor: lukeski15 » pt 30 lip, 2010

A chłodzenie powietrzem w blasterkach to dobre??
Bo jak na motocross pojadę to żeby mi sie nie zagrzał.
Chciałbym tez trochę poskakać sobie . Da rade???
A tak ap ropo to mam bashana 200s-7 i chciałbym się spytać czy on da rade na torze Mx??
Wiesz nie chodzi mi o to żeby się ścigać z zawodnikami tylko mam kuzyna co ma crossa 125 chińczyka I z nim rywalizować. Na razie trochę przerabiam bashana tzn kupiłem dwa wentylatory 12x12 na chłodnice i hamulcach trochę grzebie ,robię własny bumper. Ale ciekawi mnie czy wytrzyma rama jak hopsać będę czy wogle da rade. co jeszcze w nim poprawić??

kemott7
Posty: 1
Rejestracja: ndz 15 sie, 2010

Jaki quad do 5000 zł z homologacją

Post autor: kemott7 » ndz 15 sie, 2010

Witam
Zastanawiam się jakie rodzaj quada wybrać, a co najważniejsze jakiego quada wybrać? Ma być nowy wiem, że w tych cenach to tylko chinszczyzna, ale mi to nie przeszkadza mam kilku znajomych (sam jestem posiadaczem chińskiego skutera i jestem z niego zadowolony) co mają chińskie skutery i quady i jakoś nie słyszałem od nich, żeby po pierwszych paru kilometrach się rozsypały tak jak nie którzy tu pisali. Nie wiem czy ma to być przeprawowy czy sportowy ( w okolicy żadnego ciężkiego terenu nie ma-może by coś się znalazło, ani tor crossowego ) chciałbym zamontować do niego pług no a do sportowego raczej się nie da może na chama by się zrobiło. Głównie jazda będzie po polach, żwirowni, lasach i trochę po drogach. Tylko proszę nie piszcie żebym sobie odłożył kasę i kupił coś lepszego, lub że "wszystko co chińskie (quady) zaraz się rozwali.
Mam parę propozycji:
http://moto.allegro.pl/item1174452133_q ... felgi.html
lub
http://moto.allegro.pl/item1173931525_d ... stawa.html
chyba że znacie coś lepszego (nowego) aha poj. 200 cm3

Z góry dzięki
Tomek

Witam, fajnie by było jak byś się zapoznał z tematem już istniejącym, zajrzyj do Powitalni i napisz kilka słów o sobie, pozdrawiam PIOTR_15

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakiego quada wybrać...”