Ile oleju ???

Wszelkie sprawy związane z eksploatacją, serwisowaniem, silnikiem, elektryką, skrzyniami biegów, przeniesieniem napędu, zawieszeniem, oponami, tuningiem oraz wszelkimi poradami technicznymi...
przemaspover
Posty: 21
Rejestracja: czw 04 lut, 2010
Lokalizacja: Ostrowo

Ile oleju ???

Post autor: przemaspover » śr 17 mar, 2010

Witam wszystkich :D Dlatego na samym początku pragnę się przywitać :mrgreen: :mrgreen: bo na tym forum jestem tutaj świeżakiem :oops: ale damy sobie radę :wink: Mieszkam w borach tucholskich i kupiłem sobie bashana 200cc. Pierwsze co chciałem zrobić to wymienić olej w silniku odkręcam wlew a tam bagnet użarty (brak) a jaką długość ma wasz bagnet od wlewu oleju?i od ilu do ilu jest min i max. A tak w ogóle to ile wchodzi oleju do silnika i jakiego najlepiej używać :bezradny: dzięki i pozdro :wink:

mariotorpedo
Posty: 133
Rejestracja: ndz 10 sty, 2010
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: Ile oleju ???

Post autor: mariotorpedo » czw 18 mar, 2010

siemano..
co do ilości oleju to 1,5 litra i w miarę szybko kup nowy bagnet bo jak wiadomo olej trzeba kontrolować tak często jak się tylko da.
co do jakiego oleju to nie wiem w jakiej kondycji jest Twój silnik ?....jeżeli jest w miarę świeży i nie zmęczony to najlepszy olej będzie syntetyczny np.mobil czy motul albo castrol
jeżeli silnik jest taki sobie to wlej mineralny ,tych samych firm

latas3897
Posty: 10
Rejestracja: wt 16 mar, 2010

Re: Ile oleju ???

Post autor: latas3897 » czw 18 mar, 2010

co do ilości oleju to 1,5 litra
kto ci powiedział że tam wchodzi 1,5 l oleju
przecież tam wchodzi litr nawet nie cały

lej syntetyk mobil 15W-50 4T

Awatar użytkownika
Katon
Posty: 63
Rejestracja: czw 05 lis, 2009
Quad:: Honda Foreman 500
Lokalizacja: łęczna

Re: Ile oleju ???

Post autor: Katon » czw 18 mar, 2010

Syntetyk 15W50 nie znam :bezradny:
Honda Foreman 500

OFF-ROAD sztuka topienia pieniędzy w błocie.

przemaspover
Posty: 21
Rejestracja: czw 04 lut, 2010
Lokalizacja: Ostrowo

Re: Ile oleju ???

Post autor: przemaspover » pt 19 mar, 2010

Dzięki panowie za info. ale teraz nie wiem 1.5l czy może 1l?? :shock: :wink:

mariotorpedo
Posty: 133
Rejestracja: ndz 10 sty, 2010
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: Ile oleju ???

Post autor: mariotorpedo » pt 19 mar, 2010

ok ...może z ilością się mylę ,ale tak jak już napisałem podstawa to kup nowy bagnet... a co do jakiego oleju,to musiał byś coś więcej na temat stanu silnika...żeby dobrze podpasować olej....
latas3987...chciałeś błysnąć ? co to znaczy lej syntetyk....czemu jesteś taki pewny ze może wlać syntetyk ?...bez zastanowienia to tylko w "GARDŁO" można lać i to też nie wszystko
jak wleje syntetyk do marnego silnika,albo do silnika który od dawna jeździ na minerale to sobie kłopotów narobi

latas3897
Posty: 10
Rejestracja: wt 16 mar, 2010

Re: Ile oleju ???

Post autor: latas3897 » pt 19 mar, 2010

latas3987...chciałeś błysnąć ?
wcale nie chciałem zabłysnąć, tylko po prostu cię poprawiłem
przecież jakby wlał o pół litra za dużo to nie było by za fajnie

a co do tego syntetyka to po głębszym zastanowieniu jednak masz racje, jakby był dużo zjechany to mogłoby mu zaszkodzić
Syntetyk 15W50 nie znam :bezradny:
jak to nie znasz??
Obrazek

przemaspover
Posty: 21
Rejestracja: czw 04 lut, 2010
Lokalizacja: Ostrowo

Re: Ile oleju ???

Post autor: przemaspover » ndz 21 mar, 2010

Podsumowując wasze odpowiedzi wywnioskowałem że do moje Quada wchodzi 1l. dlatego wlewam litr MOBIL (mineralny ) gdyż nie wiem jaki olej lał poprzedni właściciel ?? Silnik na moje fachowe oko jest w średnim stanie :cry: Dzięki za wasze wspaniałe wsparcie :mrgreen: :cwaniak: :mrgreen: i pozdrawiam.. a j jeśli mogę jeszcze raz ponaglam moje pytanie : Jaką długość ma wasz bagnet od wlewu oleju?i od ilu do ilu jest min i max.

bibek83
Posty: 13
Rejestracja: pn 28 lip, 2008
Lokalizacja: Jastrzebie
Kontakt:

Re: Ile oleju ???

Post autor: bibek83 » czw 06 maja, 2010

hejka.Czy moge wlać normalny olej silnikowy?Tak jak do osobówek?Ach i jaki polecacie olej do automatycznej skrzyni quład ma rok i nie wiem co tam było wlane od nowosci

DjAdrian
Posty: 9
Rejestracja: czw 08 lip, 2010
Quad:: Quad 50cc
Imię: Adrian

Re: Ile oleju ???

Post autor: DjAdrian » pt 09 lip, 2010

Ja do swojego chinola 48cm3 wlewam olej samochodowy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż quadowy”