Problem z prędkościomierzem. Polaris

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Polaris
ODPOWIEDZ
rolexxx95
Posty: 2
Rejestracja: śr 12 gru, 2018
Quad:: Polaris sportsman
Imię: Waldemar

Problem z prędkościomierzem. Polaris

Post autor: rolexxx95 » śr 12 gru, 2018

Witam serdecznie , tematów sporo odpowiedzi niewiele ;(
Mam Polarisa Sportsmana z 2008r. Quada kupiłem po zderzeniu z ogrodzeniem . Udało się poskładać wszytko na swoje miejsce ,ale pozostał jeden problem .Mianowicie prędkościomierz , udało mi się znaleźć na alledrogo za 900 zł praktycznie nowy (Polaris PIN 3280589). Sprzedawca twierdził ze kupił,ale nie wymienił ponieważ sprzedał Polarisa . Stary prędkościomierz uległ uszkodzeniu (po przekręceniu stacyjki pojawiał się napis hot check engine, oraz był rozlany częściowo wyświetlacz ) .
Po podłączeniu nowego prędkościomierza wszystko ładnie się wyświetla,ale
czasami podczas jazdy potrafi się wyłączyć a za chwile się włączyć. Mało tego nie pokazuje prędkości (wskazówka ani drgnie) lub pokazuje v-max ..
Po stuknięciu licznika wskazówka wraca na 0. Próbowałem wejść w tryb diagnostyczny ,ale jest to niemożliwe.. . Czy ma ktoś jakiś pomysł bądź rade co z tym możne się dziać ? Czy jest to możliwe że kupiłem nie taki prędkościomierz ? (na moim nie było żadnych numerów). Gdzie szukać problemu ?
Podczas wskazań licznika na v-max mruga kontrolka załączonego napędu awd. Licznik pokazuje wszystkie pozostałe parametry, oraz nie reaguje na poruszanie wiązką. Wyłącza się tak jakby pod wpływem drgań . :x :x
Zmierzyłem napięcie na wtyczce od prędkościomierza , na 1 i 2 pinie wg manualna powinno być 12VDC u mnie wyglądało to tak . Na 1 pinie 12.65v, na pinie 2 12.88v. Natomiast na przewodach od czujnika prędkości koła między pinem A a pinem C -9.65V.(Wg. Manuala od 10-12 V )
Pomiędzy pinem B a pinem C 9.39V(manual - minimum 6v )
Może ktoś z Was rozwiązywał podobny problem ? :?: :?:
Pozdrawiam :wink: :wink:

Awatar użytkownika
tede74
Administrator
Posty: 1033
Rejestracja: sob 19 maja, 2007
Quad:: Scrambler XP 1000 S
Imię: Tomek
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Re: Problem z prędkościomierzem. Polaris

Post autor: tede74 » śr 19 gru, 2018

Po numerze katalogowym jest to prędkościomierz od modelu z 2014 r.
Do Twojego modelu powinien być 3280482 lub 3280431.
Możliwe, że ma inne sterowania i napięcia dlatego nie działa prawidłowo.
:I love POLARIS:

rolexxx95
Posty: 2
Rejestracja: śr 12 gru, 2018
Quad:: Polaris sportsman
Imię: Waldemar

Re: Problem z prędkościomierzem. Polaris

Post autor: rolexxx95 » pt 28 gru, 2018

Dzięki za podpowiedz, okazało się ze u mnie problemem były zimne luty.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polaris”