Subskrybuj RSS
Obecny czas: Sob 15 Gru, 2018

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Mini buggy 110 / 152 FMH Jak skompletować Elektrykę
PostWysłany: Sob 23 Lip, 2016 

Imię: Łukasz
Witam Serdecznie kupiłem dla synka taki oto pojazd z silnikiem 110 ccm /152 FMH z 1 biegiem do przodu i z instalacją elektryczną w "Torbie" i chciał bym uruchomić pojazd.

w "Torbie" było

2 klaksony i lampa przednia Cewka Zapłonowa z przewodem WN , nie było stacyjki ani akumulatora

pojazd wygląda tak a z silnika wychodzi 5 przewodów

Jak to wszystko złożyć w całość
świetny był by schemat elektryczny który posiadał by jeszcze kierunkowskazy chyba że mogę kupić jakąś instalację elektryczną która to posiada
dopiero zaczynam przygodę z tymi silnikami
Proszę o pomoc 5 letni synek i ja będziemy bardzo wdzięczni

Załączniki:
3.JPG
3.JPG [ 64.91 KiB | Obejrzany 2210 razy ]
2.JPG
2.JPG [ 96.54 KiB | Obejrzany 2210 razy ]
Udostępnij na FacebookUdostępnij na TwitterUdostępnij na Google+Udostępnij na MySpace

Polaris Ranger XP 1000 Tractor
Polaris Ranger XP 1000 Tractor
Ranger XP 1000 to idealny pojazd do wszelkich prac leśnych, polnych i w każdym trudnym terenie. Wygodna, trzyosobowa kabina z możliwością zabudowy częściowej lub pełnej. Uchylna skrzynia ułatwia załadunek i wyładunek różnego rodzaju materiałów. Dzięki szerokiemu wachlarzowi akcesoriów łatwo i szybko można pojazd przeobrazić w odśnieżarkę, siewnik, obryskiwacz itd. Dla bardzo wymagających warunków może też być wyposażony w całoroczne gąsienice.
Polaris Sportsman 570 Tractor
Polaris Sportsman 570 Tractor
Jeśli potrzebujesz quada do pracy w polu lub w ogrodzie Sportsman 570 Traktor jest idealny dla Ciebie. Rejestrowany jako ciągnik rolniczy (homologacja T3b), pełne odliczenie vatu, gwarancja 24 miesiące.Czytaj Więcej...
Polaris Scrambler XP 1000 Tractor
Polaris Scrambler XP 1000 Tractor
Wyposażony w najmocniejszy na rynku silnik ProStar® o mocy 89KM SCRAMBLER XP 1000 to lider w swojej klasie jeżeli chodzi o moc silnika. Aby sprostać wymaganiom najbardziej wymagających klientów został także wyposażony w EPS, EBS, ADC oraz amortyzatory FOX PODIUM X.
 Temat postu: Re: Mini buggy 110 / 152 FMH Jak skompletować Elektrykę
PostWysłany: Nie 24 Lip, 2016 
Awatar użytkownika

Quad: ls500
Cześć. Zrób zdjęcie przewodów wychodzących z silnika.
Masz wtyczkę do tego modułu zapłonowego i regulatora napięcia?
Podłącz wtyczki do modułu i regulatora, zrób zdjęcia i powiem Ci jak podłączyć. Muszę widzieć jaki kolor kabla wychodzi z jakiego pinu z modułu.

Dzięki za chęć pomocy
mam wszystko kostki itd tylko skompletować (nie gwarantuje oryginalności przewodów)

zależy mi na ładowaniu akumulatora aaa nie mam tylko stacyjki więc nie wiem jaka powinna być

Załączniki:
4.JPG
4.JPG [ 20.58 KiB | Obejrzany 2184 razy ]
5.JPG
5.JPG [ 27.26 KiB | Obejrzany 2184 razy ]
6.JPG
6.JPG [ 13.89 KiB | Obejrzany 2106 razy ]
7.JPG
7.JPG [ 13.59 KiB | Obejrzany 2106 razy ]

Awatar użytkownika

Quad: ls500
Podłączenie modułu zapłonowego:

1. Zielony do masy
2. niebieski z białym paskiem do chyba niebieskiego z silnika bo na zdjęciu słabo widać (w każdym razie do impulsatora - to ta czarna kostka po prawej i tam widzę niebieski przewód). Ogólnie ten impulsator ma dwa przewody. Jeden idzie do modułu, a drugi do masy. I teraz albo masz już w silniku ten przewód zmasowany, albo też wychodzi na zewnątrz i musisz dać go do masy osobno.
3. czarny z żółtym paskiem do cewki zapłonowej. W cewce masz dwa piny. Jeden właśnie do modułu a drugi z cewki do masy.
4. czarny z czerwonym paskiem do cewki wysokiego napięci w silniku. Na pierwszym zdjęciu to ta jasna cewka na górze po lewej. Też nie widzę, który przewód do niej idzie, ale napewno dojdziesz do tego jak dokładnie popatrzysz.
5. czarny z białym paskiem to gaszenie silnika. Jeśli dasz go do masy to silnik zgaśnie. Możesz podłączyć wszystko na stałe (w sumie musisz) a tylke ten czarno biały dać do stacyjki albo do przełącznika, który będzie masował aby zgasić silnik.

I to w sumie tyle. Jak podłączysz te kable, to silnik będzie miał iskrę i jeśli będzie paliwo to odpali. Reszta przewodów, to ładowanie (regulator napięcia) i światła. Ogólnie do tego zapłonu nie potrzebujesz akumulatora aby działał.
Najpierw go odpal a potem się pomyśli o dalszych rzeczach.

Ja kupowałem od znajomego z forum więc mam zapewnienie, że wszystko było cacy tylko z tą instalacją był problem bo niektóre przewody nadłamane były i tak sztukowane chce kompletnie doprowadzić do stanu a ten regulator jak podłączyć ???

W sumie to ja muszę całą instalację bo nie mam tam kopki do odpalania tylko rozrusznik i na po pych też nie da rady bo automat

a to czasem nie taki schemat ??

mam jeszcze to do zestawu

Załączniki:
8.JPG
8.JPG [ 20.91 KiB | Obejrzany 2169 razy ]
schemat.jpg
schemat.jpg [ 92.48 KiB | Obejrzany 2161 razy ]

PostWysłany: Śro 27 Lip, 2016 

Pomoże ktoś coś?? ?? Bo synalek nie może się doczekać

PostWysłany: Czw 06 Gru, 2018 

Witam ponownie nie chcę zakładać nowego tematu z racji tego, że synek podrósł to i jego buggy też potrzebuje lekką modyfikację a więc zrobiłem swap silnika teraz jest włożony silnik od quada 150cm ze skrzynią cvt biegi D-N-R silnik GY6 i jak to bywa zero instalacji w zestawie jako gratis dostałem regulator napięcia na 5 przewodów model silnika 157qmj pomoże ktoś namierzyć takowy schemat bo szukam szukam i tylko schematy z 4 pinowym regulatorem

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości