Cectek Gladiator przekaźniki - przekaźnik wentylatora

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Cectek
ODPOWIEDZ
maateusz
Posty: 4
Rejestracja: pt 21 lip, 2017
Quad:: Cectek Gladiator

Cectek Gladiator przekaźniki - przekaźnik wentylatora

Post autor: maateusz » pt 21 lip, 2017

Kupiłem Cecteka - parę lat temu miałem już takiego, stesknilem się i udało się zakupić.

Chcę go trochę popoprawiać - pierwszą sprawą jest:

przekaźnik wentylatora - poprzedni wlasciciel mówi, że mu się spalił - i skrecil na sztywno kable - teraz wentylator pracuje cały czas- ja chciałbym przywrócić ten czujnik - pytanie do Was - użytkowników - czy ktoś mógłby zrobić fotkę gdzie on powinien być zamontowany oraz abym wiedział jak on ma wyglądać ?


Obrazek

Obrazek


oto zdjecia skrzynki bezpiecznikow - z jeszcze jakimis przewodami


zaciekawil mnie ten na drugim zdjeciu - co to w ogóle jest ?nie dosc ,ze wypiety to ta skrzynka też ciekawa...

Awatar użytkownika
DIABLO_W
DIABLO TEAM ZGIERZ
Posty: 1539
Rejestracja: sob 23 maja, 2009
Quad:: CF MOTO 1000 OVERLAND,CF MOTO 1000 ,CF MOTO 850. CAN-AM 1000XTP & CF MOTO X8 EPS ,ACCESS 700EFI , CECTEK 500EFI I CF MOTO500
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Gdzieś w centrum

Re: Cectek Gladiator przekaźniki - przekaźnik wentylatora

Post autor: DIABLO_W » pt 28 lip, 2017

Witam
Widać że brakuje przekaźnika 1, bo powinno być ich 6 i prawdopodobnie to bedzie ten od wentylatora , powinien byc taki sam jak reszta mozesz zamienić na chwilę np. ten od swiateł drogowych i sprawdzić czy jest juz ok .
Co do 2 fotki co to jest ? więc jest to sterownik odpowiadający za blokady mostów przedniego i tylnego , jeżeli jest wypięty to oznacza że jest on uszkodzony lub blokady lub blokada któregoś z mostów jest uszkodzona , to tak z grubsza .
DIABLO TEAM ZGIERZ & ATV SWEDEN :) https://www.facebook.com/pages/CF-MOTO-Polska/833411190006502?fref=ts

maateusz
Posty: 4
Rejestracja: pt 21 lip, 2017
Quad:: Cectek Gladiator

Re: Cectek Gladiator przekaźniki - przekaźnik wentylatora

Post autor: maateusz » pt 28 lip, 2017

Dzięki, podładuje akumulator bo poadł i sprawdzę te przekaźniki, na sczęście nowy to koszt tylko 50 zł i jest akurat dostępny , a teraz już wiem gdzie on ma być - więc myśle, że będzie dobrze ;)
więc jest to sterownik odpowiadający za blokady mostów przedniego i tylnego , jeżeli jest wypięty to oznacza że jest on uszkodzony lub blokady lub blokada któregoś z mostów jest uszkodzona , to tak z grubsza .
to mnie bardziej martwi przyznam szczerze... czyli jak go wepne to co się powinno wydarzyć ?

ew jak sprawdzić które blokady są uszkodzone ?

Awatar użytkownika
DIABLO_W
DIABLO TEAM ZGIERZ
Posty: 1539
Rejestracja: sob 23 maja, 2009
Quad:: CF MOTO 1000 OVERLAND,CF MOTO 1000 ,CF MOTO 850. CAN-AM 1000XTP & CF MOTO X8 EPS ,ACCESS 700EFI , CECTEK 500EFI I CF MOTO500
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Gdzieś w centrum

Re: Cectek Gladiator przekaźniki - przekaźnik wentylatora

Post autor: DIABLO_W » śr 02 sie, 2017

więc jest to sterownik odpowiadający za blokady mostów przedniego i tylnego , jeżeli jest wypięty to oznacza że jest on uszkodzony lub blokady lub blokada któregoś z mostów jest uszkodzona , to tak z grubsza .
to mnie bardziej martwi przyznam szczerze... czyli jak go wepne to co się powinno wydarzyć ?

ew jak sprawdzić które blokady są uszkodzone ?[/quote]

Po w pięciu sprawdź czy coś się pali na liczniku , sprawdź przełacznik po prawej stronie kiery z napisem FDS powinien być przełączony na 0 i ftedy nic nie powinno się dziwnego zapalać na zegarach .
Poz 1 FDS to blokada tylnego mostu i na zegarze zapala sie kontrolka tyłu
Poz 2 FDS to blokada przedniego mostu i tak samo powinna się zapalic kontrolka przodu .
Jeżeli wszystko działa to przy właczeniu na poz 1 powinno najpierw się zapalić tak jak by bieg R po przejechaniu kawałka w slalomie powinna zgasnąc i zapalić się kontrolka bokady tyłu i tak samo z przodem .
Sprawdź i napisz jakie masz objawy przy tych manewrach .
DIABLO TEAM ZGIERZ & ATV SWEDEN :) https://www.facebook.com/pages/CF-MOTO-Polska/833411190006502?fref=ts

maateusz
Posty: 4
Rejestracja: pt 21 lip, 2017
Quad:: Cectek Gladiator

Re: Cectek Gladiator przekaźniki - przekaźnik wentylatora

Post autor: maateusz » wt 30 paź, 2018

co do przekaźnika z wentylatorem podmieniłem ze światłami i wydaje się być ok.

z rożnych przyczyn natomiast nie uzywałem ok rok quada- stał w ciepłym garażu w domu.

umarł akumulator kupiłem nowy -- założyłem próbuję zapalić , kręci niby chciałby zagadać ale nic z tego ...

stwierdzilem, że paliwo odciągne z baku i wleje nowe --- nie pomogło dalej nie zapala...

przed przerwą wszystko było ok ? - co może być przyczyną ?

druga sprawa także przed przerwą było wszystko ok...

otóż po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki ciągle stacyjka się swieci .... muszę wcisnąć start (jak bym chciał zapalać) i wtedy gasnie dopiero ... ale słychać buczenie - doszedłem do wniosku,ze to pompa paliwa bo na korku wlewu i baku sa wibracje odczuwalne... mam wrazenie,ze wylacza się po wlozeniu i przekreceniu kluczyka dopiero bo wibracje mijają...

a bez kluczyka aby ja odlaczyc trzeba odpiąć klemę ...

padło na stacyjkę - ale wizualnie wygląda jak nowa:/

poszedłem dalej w szukaniu problemu skoro stacyjka wygląda ok ----

po wpieciu akumulatora (nie ruszania jeszcze stacyjką) coś mi tak sobie cyka pod pokrywą filtra powietrza --- po odłączeniu przewodu z tego lub wypieciu bezpiecznika 'paliwowego' przestaje....

Obrazek


wydaje mi się,ze wczesniej cykalo tak dopiero po przekreceniu kluczyka... a teraz nonstop jak jest prad ...

druga opcja aby to wylaczyc: odloczenie przekaznikow 1 i 2 ze zdjecia i wtedy też nie dziala

(ten na zolto przewod od wentylatora pochodzi - czeka na swoj przekaznik)


Obrazek

kolejna rzecz jaka mi się rzuciala w oczy -- to ta z pytajnikiem - co to ? też wspolpracuje chyba z tym ukladem ponieważ po wylaczeniu stacyjki (ona się nie wylacza, ale przekrecenie kluczykiem) powoduje cykniecie tego urzadzenia....

takie rzeczy mi się jeszcze nasunęły... bo nic ciągle objawy są takie same...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Cectek”