Subskrybuj RSS
Obecny czas: Pon 17 Gru, 2018

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: CF 500-wymiana osłony gumowej przegubu.
PostWysłany: Wto 10 Lut, 2015 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Polanica Zdr/Szczytna
Quad: CF Moto 500 long [był Grizzli 700]]
Imię: Mirek
Wczoraj wymieniałem osłonę gumową przegubu wewnętrznego w tylnym moście,Na dzień dzisiejszy można na Allegro kupić orginalne ale ja zamontowałem od G7 [została po moim] pasuje idealnie,dodam że G7 ma większe przy moście a mniejsze przy kole.Nie wiem jak jest wCF 500 ale na Allegro piszą że pasują tu i tu jeden pisze że nie.Wymiana była tak,rozkręciłem górny wahacz przy zwrotnicy [trzeba popuścić śruby od ramy w wahaczu górnym] i skierować do góry,wtedy wyciągamy cały przegub z mostu razem z takim talerzem,wychodzi to łatwo,całą półoś przekręcamy na zewnątrz,po usunięciu starej gumy i wyczyszczeniu ze smaru przechylamy przegub żeby było lepsze dojście w celu palnięcia młotkiem,lewą ręką trzymałem półoś a prawą palnąłem dwa razy i wyszło,na końcu półosi jest pierścień [jak w każdym aucie]po założeniu nowej gumy i smaru wkładamy przegub i lekkim stuknięciem powinno zaskoczyć.Włożeni do mostu na frez jest proste.Trzeba pamiętać że wyleci trochę oleju,ja przy okazji wymieniłem.Nie wiem czy smaru dałem dobrze na torebce [Yamaha] pisało 50 ml,czy wystarczy tyle.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na TwitterUdostępnij na Google+Udostępnij na MySpace

Polaris Scrambler XP 1000 Tractor
Polaris Scrambler XP 1000 Tractor
Wyposażony w najmocniejszy na rynku silnik ProStar® o mocy 89KM SCRAMBLER XP 1000 to lider w swojej klasie jeżeli chodzi o moc silnika. Aby sprostać wymaganiom najbardziej wymagających klientów został także wyposażony w EPS, EBS, ADC oraz amortyzatory FOX PODIUM X.
Polaris RZR XP 1000 Tractor
Polaris RZR XP 1000 Tractor
Jeden z najmocniejszych side by side na rynku 110 KM. Najbardziej zaawansowane zawieszenie Walker Ewans. Progresywne wspomaganie kierownicy, zapewnia pełną kontrolę nad pojazdem. Homologacja drogowa traktor
Polaris Sportsman 570 Tractor
Polaris Sportsman 570 Tractor
Jeśli potrzebujesz quada do pracy w polu lub w ogrodzie Sportsman 570 Traktor jest idealny dla Ciebie. Rejestrowany jako ciągnik rolniczy (homologacja T3b), pełne odliczenie vatu, gwarancja 24 miesiące.Czytaj Więcej...
 Temat postu: Re: CF 500-wymiana osłony gumowej przegubu.
PostWysłany: Wto 10 Lut, 2015 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Tczew
Quad: CF MOTO 500
Imię: Czarek
Fajny opis może się przydać jeszcze tego nie robiłem więc dzięki

PostWysłany: Wto 09 Paź, 2018 
Awatar użytkownika

Tym razem pękła guma przegubu tylna wewnętrzna lewa ta przy dyfrze i zauważyłem że gumy się różnią,
4 zewnętrzne gumy przy kołach są takie same a przy przedniej prawej przy dyfrze jest inna i przy tylnym dyfrze lewej są wyższe.Na zdięciu widać różnicę.Czy ja tylko mam tak.

Załączniki:
New Image.jpg
New Image.jpg [ 111.26 KiB | Obejrzany 273 razy ]

PostWysłany: Śro 10 Paź, 2018 
Awatar użytkownika

https://allegro.pl/oslona-przegubu-przod-zew-cf-moto-x5-x6-x8-z6-i7327323837.html

W opisie przód zew. a ja mam założone od wew.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość