CF 500-wymiana osłony gumowej przegubu.

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ranid
Posty: 196
Rejestracja: sob 24 sie, 2013
Quad:: CF Moto 500 long [był Grizzli 700]]
Imię: Mirek
Lokalizacja: Polanica Zdr/Szczytna

CF 500-wymiana osłony gumowej przegubu.

Post autor: Ranid » wt 10 lut, 2015

Wczoraj wymieniałem osłonę gumową przegubu wewnętrznego w tylnym moście,Na dzień dzisiejszy można na Allegro kupić orginalne ale ja zamontowałem od G7 [została po moim] pasuje idealnie,dodam że G7 ma większe przy moście a mniejsze przy kole.Nie wiem jak jest wCF 500 ale na Allegro piszą że pasują tu i tu jeden pisze że nie.Wymiana była tak,rozkręciłem górny wahacz przy zwrotnicy [trzeba popuścić śruby od ramy w wahaczu górnym] i skierować do góry,wtedy wyciągamy cały przegub z mostu razem z takim talerzem,wychodzi to łatwo,całą półoś przekręcamy na zewnątrz,po usunięciu starej gumy i wyczyszczeniu ze smaru przechylamy przegub żeby było lepsze dojście w celu palnięcia młotkiem,lewą ręką trzymałem półoś a prawą palnąłem dwa razy i wyszło,na końcu półosi jest pierścień [jak w każdym aucie]po założeniu nowej gumy i smaru wkładamy przegub i lekkim stuknięciem powinno zaskoczyć.Włożeni do mostu na frez jest proste.Trzeba pamiętać że wyleci trochę oleju,ja przy okazji wymieniłem.Nie wiem czy smaru dałem dobrze na torebce [Yamaha] pisało 50 ml,czy wystarczy tyle.

Awatar użytkownika
czarek103
Posty: 53
Rejestracja: pn 02 wrz, 2013
Quad:: CF MOTO 500
Imię: Czarek
Lokalizacja: Tczew

Re: CF 500-wymiana osłony gumowej przegubu.

Post autor: czarek103 » wt 10 lut, 2015

Fajny opis może się przydać jeszcze tego nie robiłem więc dzięki

Awatar użytkownika
Ranid
Posty: 196
Rejestracja: sob 24 sie, 2013
Quad:: CF Moto 500 long [był Grizzli 700]]
Imię: Mirek
Lokalizacja: Polanica Zdr/Szczytna

Re: CF 500-wymiana osłony gumowej przegubu.

Post autor: Ranid » wt 09 paź, 2018

Tym razem pękła guma przegubu tylna wewnętrzna lewa ta przy dyfrze i zauważyłem że gumy się różnią,
4 zewnętrzne gumy przy kołach są takie same a przy przedniej prawej przy dyfrze jest inna i przy tylnym dyfrze lewej są wyższe.Na zdięciu widać różnicę.Czy ja tylko mam tak.
Załączniki
New Image.jpg

Awatar użytkownika
Ranid
Posty: 196
Rejestracja: sob 24 sie, 2013
Quad:: CF Moto 500 long [był Grizzli 700]]
Imię: Mirek
Lokalizacja: Polanica Zdr/Szczytna

Re: CF 500-wymiana osłony gumowej przegubu.

Post autor: Ranid » śr 10 paź, 2018

https://allegro.pl/oslona-przegubu-przod-zew-cf-moto-x5-x6-x8-z6-i7327323837.html

W opisie przód zew. a ja mam założone od wew.

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”