KXR 250 - dziwny dźwięk (gwizd) z silnika

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Kymco
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pośpiech
Posty: 13
Rejestracja: śr 23 sie, 2017
Quad:: Access CB500, Kymco KXR 250

KXR 250 - dziwny dźwięk (gwizd) z silnika

Post autor: Pośpiech » pn 13 sie, 2018

Witam,

w moim KXR 250 słychać dziwny dźwięk (coś w rodzaju gwizdu) - nie słychać tego na biegu jałowym, a dopiero jak wrzucę bieg. Nagrałem filmik, żeby pokazać o co chodzi (mniejsza o obraz - chodzi o dźwięk):
[youtube]www.youtube.com/watch?v=CwXsKxMUI30[/youtube]
0:00 - 0:15 - odpalenie, wolne obroty i przygazówka na biegu jałowym (dla porównania)
0:37 - 0:50 - od prędkości ok. 25km/h do 40km/h słychać ten dziwny dźwięk (później go słychać mniej lub po prostu ryk silnika go zagłusza ;))
Do prędkości 25km/h prawie tego nie słychać.

Czy ktoś wie skąd ten dźwięk i czy tak po prostu jest (w co raczej wątpię), czy coś nawala?

Myślałem, że to może coś ze skrzynią CVT, ale pasek i rolki są nowe, a tarcze wyglądają OK. Sprzęgło odśrodkowe ma trochę zjechane okładziny, ale w normie.


Pzdr
Pośpiech

Awatar użytkownika
mesel
V-ce Admin
Posty: 1179
Rejestracja: sob 17 lut, 2007
Quad:: Kymco MXU 500, SYM 200 TRUCK RUNNER, Piaggio X Evo 209
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa - Wawer
Kontakt:

Re: KXR 250 - dziwny dźwięk (gwizd) z silnika

Post autor: mesel » wt 14 sie, 2018

Na moje ucho to słychać zęby w przekładni. Nie przejmowałbym się jakoś bardzo. Zalać dobrym olejem i jeździć dalej.

Awatar użytkownika
Pośpiech
Posty: 13
Rejestracja: śr 23 sie, 2017
Quad:: Access CB500, Kymco KXR 250

Re: KXR 250 - dziwny dźwięk (gwizd) z silnika

Post autor: Pośpiech » czw 16 sie, 2018

Dzięki za info.
Prawdę mówiąc tak myślałem, ale skrzynia przeszła niedawno remont, zalana olejem i ten dźwięk cały czas słychać. Wczoraj sporo jeździłem, więc miałem okazję przysłuchać się temu bardziej i ten dźwięk wydobywa się raczej z przekładni CVT (choć filmik nagrałem od drugiej strony całości silnika).
Na innym forum ktoś z tym samym modelem quada pisał, że on ma to samo i nigdy nic mu się nie działo, więc być może ten typ tak ma.
W każdym razie jeszcze raz dzięki wielkie za info - mam przynajmniej potwierdzenie, że nie mam się specjalnie czym przejmować :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kymco”