Subskrybuj RSS
Obecny czas: Nie 22 Lip, 2018

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wyprawy 2018
PostWysłany: Wto 26 Cze, 2018 
Awatar użytkownika

Quad: cf moto 500
Szukam czegoś dla siebie tak na tydzień, pewnie są też inni którzy chętnie by dołączyli :)

Dlatego zachęcam do umieszczania tu informacji, gdzie i kiedy się wybieracie :) I czy macie jakieś miejsca wolne :)

Udostępnij na FacebookUdostępnij na TwitterUdostępnij na Google+Udostępnij na MySpace

Jak korzystać z wyciągarki na przepinki?
Jak korzystać z wyciągarki na przepinki?
Co zrobić, kiedy na bębnie wyciągarki mamy kilka razy mniej liny niż potrzeba, góra stroma a wjechać musimy? Dobrym rozwiązaniem jest opanowanie korzystania z liny na tzw. przepinki, a co za tym idzie „liźnięcie” tematu technik alpinistycznych. Czytaj Więcej...
SUZUKI LT-Z400 - dobry wstęp do wyścigowego życia
SUZUKI LT-Z400 - dobry wstęp do wyścigowego życia
LT-Z400 to kolejne wcielenie klasycznego modelu sportówki ze stajni Suzuki. Stylistyką nawiązuje do potężniejszego modelu LT-R450. Na pierwszy rzut oka widać jednak, że LT-Z400 jest nieco węższy i wyższy. Ten czterokołowiec wyposażony został w czterosuwowy silnik o pojemności 398 ccm, zasilany elektronicznym układem wtrysku paliwa, w którym wykorzystano wtryskiwacz z dwunastoma dyszami. Tak skonstruowana jednostka napędowa znacznie dynamiczniej reaguje na gaz, a jazda nią w warunkach terenowych jest bardziej płynna, nawet przy zachowaniu sportowych walorów pojazdu. Czytaj Więcej...
Jak odczytać oznaczenia felgi quadowej?
Jak odczytać oznaczenia felgi quadowej?
Zazwyczaj rzadko wymienia się felgę w pojeździe. A jak już do tego dochodzi to najczęściej bierzemy starą – pogiętą lub połamaną, jedziemy do sklepu i prosimy: „o dokładnie taką samą”. Gorzej, jeżeli chcemy wymienić felgę na zupełnie inną, najczęściej pod konkretne rozwiązanie, np. agresywne terenowo opony itp. Nie w każdym sklepie mamy opis: „Te felgi nadają się do wymienionych poniżej modeli czterokołowców”. Są rzeczy, które musimy wiedzieć: Średnica felgi, Szerokość felgi, Odsadzenie, Rozstaw śrub. Czytaj Więcej...
 Temat postu: Re: Wyprawy 2018
PostWysłany: Pon 02 Lip, 2018 
Moderator
Awatar użytkownika

Quad: Kaman krótki XTP 1000
Imię: Łukasz
Wyprawy po Polsce tygodniowe to szaleństwo :)
Lato, pełno piechurów w lasach, grzybiarzy, rowerzystów i napalonych leśników żeby dojechać Cię jak tylko się da.
Do tego biwakować poza polem biwakowym nie można, palić ognisk w lesie nie można, wjeżdżać do lasu nie można. Nic nie można.

Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Miejscowość: Lubelskie.
Quad: outlander 570 dps
Imię: marcin
Bo Polska to jest kraj zakazów

Miejscowość: Sompolno koło Konin
Pochwały: 1
Quad: g700 2014 plus zólte xxc 800 2015
Imię: Robert
to jedzcie do niemców posmigac quadem w terenie.

PostWysłany: Pon 09 Lip, 2018 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lublin
Quad: Polaris MV7
Imię: Andrzej
oolsztyniak napisał(a):
Wyprawy po Polsce tygodniowe to szaleństwo :)
Lato, pełno piechurów w lasach, grzybiarzy, rowerzystów i napalonych leśników żeby dojechać Cię jak tylko się da.
Do tego biwakować poza polem biwakowym nie można, palić ognisk w lesie nie można, wjeżdżać do lasu nie można. Nic nie można.

No więc trochę poszaleję, znowu włączył mi się szfendacz, planowałem zrobić trasę dookoła Polski jaką zrobiłem rowerem w 2006 r. Wyjechałem z Lublina w kierunku Chełma a potem wzdłuż granicy w kierunku Suwałk, następnie Elbląg, Gdańsk, Hel, Szczecin, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Wrocław, Bielsko Biała, Nowy Sącz, Sanok, Horyniec, Zamość i Lublin w 36 dni. Teraz mam tylko trzy tygodnie a startuję 28 Lipca. Zabieram namiot i garkuchnię, więc pewnie gdzieś go będę musiał rozbić po drodze. Z powodu tego co napisał Olsztyniak raczej nie podam konkretnej trasy ale chętnie czekam na Wasze propozycje ciekawych miejsc w Polsce, a może ktoś pokaże mi ciekawe miejsca koło siebie. Może jakieś spotkanie, wspólna przejażdżka jednodniowa lub dłuższa.
Propozycje tutaj lub na PW, może coś wypali.

PostWysłany: Wto 10 Lip, 2018 
Moderator
Awatar użytkownika

Quad: Kaman krótki XTP 1000
Imię: Łukasz
Rozumiem, ze jedziesz quadem?
Rower to inna bajka, teraz wszyscy pedałują i jest to modne (jak bieganie).
Ale quad to zło o czym zapewne przekonasz się niejednokrotnie.

Kilka dni temu jadę spokojnie przez wioskę (droga szutrowa) i już z daleka leci do mnie miejscowy cymbał pukając się w głowę (jechałem dość wolno bo szanuję cudzą własność i staram się nie wznosić tumanów kurzu). Zatrzymałem się a ten do mnie z mordą, że dlaczego ja tu jeżdżę i kurzę - droga gminna udostępniona do ruchu - i tłumaczę owemu gostkowi, że wolno mi z niej korzystać na quadzie tak samo jak jemu na nogach - w międzyczasie minęły nas dwa samochody, które jechały zdecydowanie szybciej i zdecydowanie więcej kurzu wytwarzały. Pytam cymbała czy każdego kierowcę też tak gania bo przecież samochód kurzy a on do mnie z tekstem ze quady go wqrwiają. Nie wchodząc w dyskusję dalszą, maneta i powoli do przodu żegnając gościa szyderczym uśmiechem.

Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

PostWysłany: Wto 10 Lip, 2018 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lublin
Quad: Polaris MV7
Imię: Andrzej
oolsztyniak napisał(a):
Rozumiem, ze jedziesz quadem?
Rower to inna bajka, teraz wszyscy pedałują i jest to modne (jak bieganie).
Ale quad to zło o czym zapewne przekonasz się niejednokrotnie.

Jeżdżę quadem trzeci sezon i spotkałem się z różnymi reakcjami. Skupiska ludzkie omijam przeważnie dalekim łukiem no chyba że muszę uzupełnić zapasy. Dwa lata temu na innym forum wspomniałem że wybieram się quadem w Bieszczady, tam dopiero była jazda po mnie, nie pomagały żadne tłumaczenia. 90 % populacji szufladkuje od razu na słowo quad. Dodam że dostałem w jednym Nadleśnictwie 10-cio dniowe pozwolenie na wszystkie drogi techniczne z kilkoma wyjątkami i nie było żadnych problemów, zrobiłem kilkaset kilometrów i miałem dwie kontrole. Poprosiłem o takie zezwolenia w dwóch innych Nadleśnictwach i była odmowa. Na pytanie o powód odmowy był tylko szyderczy uśmieszek i stwierdzenie że my tu nie lubimy quadowców. I wszystko jasne.

PostWysłany: Pią 13 Lip, 2018 

Quad: Kingquad
Imię: Krzysztof
Cześć,
Pytanie do kolegi "oolsztyniak" poproszę o info, które nadleśnictwo w Bieszczadach dało zgodę?

PostWysłany: Pią 20 Lip, 2018 

Miejscowość: Suwałki
Quad: renegade 570 xxc ,lucky star 400 był cf x8 ,cf 500 , shineray 2509c
Imię: Wojtek
W Suwałkach a dokładnie przy mogę pokazać dwie żwirownie gdzie można latać do bulu ;) .

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości