Problem z hamulcami w CF MOTO 500

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
ODPOWIEDZ
Daniomek
Posty: 1
Rejestracja: wt 28 lis, 2017
Quad:: CF MOTO 500 Allroad
Imię: Daniel

Problem z hamulcami w CF MOTO 500

Post autor: Daniomek » wt 28 lis, 2017

Witam ;)
Od jakiegoś czasu mam problem z tylnym hamulcem w Cf Moto 500 ALLROAD. Ogólnie, cały układ hamulcowy przód jak i tył jest sprawny, tzn hamulce są brzytwa, niezapowietrzone, wszystko dobrze.
Problem polega na tym, że po dłuższym czasie jazdy (15-20 min) hamulce się zaciskają stopniowo, czyli z czasem coraz mocniej do momentu aż złapią na amen i nie można ruszyć. :( Pedał nożny hamulca w tym czasie jest twardy i nie da się go wcisnąć. Gdy tak jest, z hamulców idzie dym, tak jakby zaciskały się one pod względem wysokiej temperatury. Po dłuższym postoju hamulce puszczają, tak jakby temperatura spadła ale po kilku km. problem powraca... Czego to może być wina? Cały zacisk tylny wymieniłem na oryginalny nowy, układ jest szczelny, niezapowietrzony tak jak pisałem na początku. Czy może być to wina tandetnych klocków? Tych nie wymieniałem ze względu na ich dobry stan...
Bardzo proszę o pomoc :|

Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: Problem z hamulcami w CF MOTO 500

Post autor: Robsson » wt 28 lis, 2017

Zluzuj linkę od hamulca parkingowego (P-na dźwigni zmiany przełożeń) i zobacz czy nadal tak będzie. Przy zacisku tylnego hamulca na próbę popuść tę linkę.
V2.....sound of madness :twisted:

Awatar użytkownika
Ranid
Posty: 196
Rejestracja: sob 24 sie, 2013
Quad:: CF Moto 500 long [był Grizzli 700]]
Imię: Mirek
Lokalizacja: Polanica Zdr/Szczytna

Re: Problem z hamulcami w CF MOTO 500

Post autor: Ranid » pn 12 mar, 2018

A u mnie po zimowym postoju nie zaciskają się klocki [chodzi o tylny zacisk na wale]wygląda że zapiekły się siłowniki,jak śrubokrętem docisnę do koło hamuje,inna sprawa to jak wykręcić cały siłownik,popuściłem dwie śruby na imbus to się rozchodzi na dwie połówki,odpowietrzniki są dwa to jak wyjmę jedną połowę to płyn wycieknie,jak prawidłowo to zdemontować. Klocki są dobre,ręczny popuszczony na max.

Już wszystko zrobione.

Awatar użytkownika
DIABLO_W
DIABLO TEAM ZGIERZ
Posty: 1539
Rejestracja: sob 23 maja, 2009
Quad:: CF MOTO 1000 OVERLAND,CF MOTO 1000 ,CF MOTO 850. CAN-AM 1000XTP & CF MOTO X8 EPS ,ACCESS 700EFI , CECTEK 500EFI I CF MOTO500
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Gdzieś w centrum

Re: Problem z hamulcami w CF MOTO 500

Post autor: DIABLO_W » czw 15 mar, 2018

Witam
Popuścić musisz trzpień na pompie ham. noznej tak aby pedał miał lekki luz i bedzie ok .
DIABLO TEAM ZGIERZ & ATV SWEDEN :) https://www.facebook.com/pages/CF-MOTO-Polska/833411190006502?fref=ts

Awatar użytkownika
Ranid
Posty: 196
Rejestracja: sob 24 sie, 2013
Quad:: CF Moto 500 long [był Grizzli 700]]
Imię: Mirek
Lokalizacja: Polanica Zdr/Szczytna

Re: Problem z hamulcami w CF MOTO 500

Post autor: Ranid » czw 15 mar, 2018

DIABLO_W pisze:Witam
Popuścić musisz trzpień na pompie ham. noznej tak aby pedał miał lekki luz i bedzie ok .
Tu masz rację,ja na jesień podkręciłem linkę na lewej klamce i to podparło hamulec nożny,teraz zrobiłem luz na pedale i jest OK.Oprócz tego musiałem wyczyścić cały siłownik bo tłoczki były zapieczone a jest ich 4.
Załączniki
New Image.jpg

Awatar użytkownika
Ranid
Posty: 196
Rejestracja: sob 24 sie, 2013
Quad:: CF Moto 500 long [był Grizzli 700]]
Imię: Mirek
Lokalizacja: Polanica Zdr/Szczytna

Re: Problem z hamulcami w CF MOTO 500

Post autor: Ranid » wt 17 lip, 2018

Jak tam hamulce ????

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”