problem z napędem wariator - sprzęgło

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Access (dawniej Lucky Star)
ODPOWIEDZ
dan_ 25
Posty: 5
Rejestracja: czw 08 lut, 2018
Quad:: Access LS 300
Imię: Damian
Lokalizacja: Cynków

problem z napędem wariator - sprzęgło

Post autor: dan_ 25 » śr 07 mar, 2018

Witam
przestudiowałem 13 stron tego działu i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi więc zakładam temat

jakiś czas temu kupiłem lucka 300 który stał ok 2 lata oczywiście wyczyściłem gaźnik filtr , zmieniłem płyny i lucek chodził ładnie i cicho
po przejechaniu trasy ok 20 km ( asfalt oczywiście z przerwami prędkość 60 km /h ) zaobserwowałem głośniejszą pracę silnika i delikatne wibracje , no ale wyczytałem na owym forum że taki urok access-a i ogulnie maja głośna kulturę pracy :)

W niedziele jeżdziliśmy po okolicy i wszystko było ok aż wjechałem na zamarznięte rozlewisko ( płytkie bo znam teren ;) ) i zacząłem się ślizgać na lekkim gazie bawiąc się gazem , aż w pewnym momencie lucek zesłabł tak jak by go coś trzymało i zaczęło coś stukać i rzęzić z okolicy paska , stanąłem wrzuciłem 1 i zaczął normalnie jechać ale nadal słychać było stuki ( nawet po przegazowaniu na luzie )więc go zgasiłem i poszedłem popatrzeć jak koledzy wariują

po jakiejś godzinie ruszyłem powoli do domu i quad na D jedzie już normalnie ale nadal słychać stuki delikatne więc dotoczyłem się do domu i myślę coś sie spierniczyło

dziś zdjąłem pokrywę i pasek jest ok wariator też bez luzów ale dzwon sprzęgła ma duży luz na boki ale w pokrywie jest łożysko co go podpiera i mam pytanko czy ma być tam taki luz czy łożysko padło ??? drugie pytanko czy to łożysko w skrzyni czy jest jakieś jeszcze w dzwonie ??? no i dzwon jest fioletowy jak przegrzany metal ale widziałem na foto że tak wyglądają tyle że piszczy podczas obrotu ręką

może ktoś miał podobną sytuację i podpowie co się spierniczyło ???

pozdrawiam

dan_ 25
Posty: 5
Rejestracja: czw 08 lut, 2018
Quad:: Access LS 300
Imię: Damian
Lokalizacja: Cynków

Re: problem z napędem wariator - sprzęgło

Post autor: dan_ 25 » śr 07 mar, 2018

panowie taki mam luz na dzwonie sprzęgła , czy to normalne ??? jak nie to które łożysko padło ??

pomoże ktoś czy mam rozkopać i sam do tego dojść ;)


https://www.youtube.com/watch?v=uYEpYxFpz6Q

Wojtekski
Posty: 642
Rejestracja: pt 06 wrz, 2013
Quad:: renegade 570 xxc , był cf x8 ,cf 500 , lucky star 400shineray 250-9c
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Suwałki

Re: problem z napędem wariator - sprzęgło

Post autor: Wojtekski » pt 16 mar, 2018

Luz widać że jakiś jest na boki , ja dziś pasek sprawdzałem i nie mam takiego luzu, ale też potem na łożysku siedzi to inaczej pracuje. Zobacz może sprzęgło się rozsypało wyciągnij i zobacz co tam dalej się dzieje .Dzwon u mnie też fioletowy ten typ tak ma.

dan_ 25
Posty: 5
Rejestracja: czw 08 lut, 2018
Quad:: Access LS 300
Imię: Damian
Lokalizacja: Cynków

Re: problem z napędem wariator - sprzęgło

Post autor: dan_ 25 » pt 13 kwie, 2018

to będzie wyrobione już wyrobione łożysko wałka sprzęgłowego które znajduje się od wewnątrz skrzyni ale ja to na razie zostawiłem rozebrałem dzwon i wariator umyłem wszystko zmieniłem rolki bo miały już płaskie wytarcia , ślizgi wariatora , i sprężynki w sprzęgle bo okładziny były ok no i problem zniknął napęd chodzi cicho i jak należy

pozdro

ODPOWIEDZ

Wróć do „ACCESS / Lucky Star”