Jak pozbyć się zbędnego oświetlenia w cf moto 520?

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
trasha
Posty: 10
Rejestracja: wt 23 sty, 2018

Jak pozbyć się zbędnego oświetlenia w cf moto 520?

Post autor: trasha » wt 23 sty, 2018

Witam wszystkich
Jak w temacie
Od pewnego czasu nasze przepisy nakazują jazdę z włączonymi światłami cały czas , więc nowe cf-ki mają tę przypałość irytującą , czyli po przekręceniu kluczyka światła palą się z automatu
Pytanie moje jest jak pozbyć się tego problemu , bo jak wiadomo nie zawsze chcemy być widoczni z daleka hehhe
Do tej pory udało mi się wyelminować świecenie świateł drogowych , czyli powrót do normalnego działania manualnego na manetce "włączamy kiedy chcemy.
Dla tych co nie wiedzą , zdejmujemy przód tam gdzie są bezpieczniki , po prawej mamy grubą wiązkę kabli a na niej dwa 'dwie' kosteczki doklejone do wiązki , wyjęcie jednej z nich powoduje że światła drogowe włączamy manualnie , zostają postojowe i tył.
Czy ktoś z was wie co wypiąć poza bezpiecznikami żeby się pozbyć tego ustrojstwa i świecącej tylnej non stop ?

Awatar użytkownika
rzeznikczek
Posty: 117
Rejestracja: pn 10 lis, 2014
Quad:: CF Moto 500 BE, 550. X8 :D
Imię: Robert
Lokalizacja: Bartoszyce

Re: Jak pozbyć się zbędnego oświetlenia w cf moto 520?

Post autor: rzeznikczek » sob 27 sty, 2018

siema, wepnij się w instalacje za bezpiecznikiem i zamontuj swój dodatkowy układ, który będzie uruchamiał i wył oświetlenie.
każdy elektryk amator to zrobi :)

trasha
Posty: 10
Rejestracja: wt 23 sty, 2018

Re: Jak pozbyć się zbędnego oświetlenia w cf moto 520?

Post autor: trasha » ndz 28 sty, 2018

Możliwe że tak da radę , raczej sądziłem że może gdzieś na przewodach dopięte są te małe kosteczki i ich usunięcie da radę jak w przypadku przedniego drogowego , no nic bedzie czas poszukamy

kurtvagna
Posty: 74
Rejestracja: czw 03 mar, 2016
Quad:: CF MOTO 520L EPS
Imię: Marek
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń

Re: Jak pozbyć się zbędnego oświetlenia w cf moto 520?

Post autor: kurtvagna » czw 08 lut, 2018

Kolego nie wiem jak jest u Ciebie, ale w mojej cf-ce 520 karzde swiatla włączam sam. Nic się nie świeci po przekręceniu kluczyka.

Rejestracja T3B
Na off ciemnica :oklaski:
Załączniki
włącznik.jpg

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Jak pozbyć się zbędnego oświetlenia w cf moto 520?

Post autor: oolsztyniak » pt 09 lut, 2018

Prawdopodobnie wymiana przełącznika zespolonego powinna pomóc.

W Kamancha stacyjki się wymienia
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
DIABLO_W
DIABLO TEAM ZGIERZ
Posty: 1539
Rejestracja: sob 23 maja, 2009
Quad:: CF MOTO 1000 OVERLAND,CF MOTO 1000 ,CF MOTO 850. CAN-AM 1000XTP & CF MOTO X8 EPS ,ACCESS 700EFI , CECTEK 500EFI I CF MOTO500
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Gdzieś w centrum

Re: Jak pozbyć się zbędnego oświetlenia w cf moto 520?

Post autor: DIABLO_W » pt 09 lut, 2018

oolsztyniak pisze:Prawdopodobnie wymiana przełącznika zespolonego powinna pomóc.
oolsztyniak jak się nie znasz lub nie wiesz to nie wprowadzaj ludzi w błąd ;)
Trzeba pogrzebać w elektryce ;) inaczej się nie da :)
DIABLO TEAM ZGIERZ & ATV SWEDEN :) https://www.facebook.com/pages/CF-MOTO-Polska/833411190006502?fref=ts

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Jak pozbyć się zbędnego oświetlenia w cf moto 520?

Post autor: oolsztyniak » pn 12 lut, 2018

DIABLO_W pisze: oolsztyniak jak się nie znasz lub nie wiesz to nie wprowadzaj ludzi w błąd ;)
Skoro w jednym się da tzn, przełącznik zespolony gasi światła to dlaczego w drugim już nie? :bezradny:
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
DIABLO_W
DIABLO TEAM ZGIERZ
Posty: 1539
Rejestracja: sob 23 maja, 2009
Quad:: CF MOTO 1000 OVERLAND,CF MOTO 1000 ,CF MOTO 850. CAN-AM 1000XTP & CF MOTO X8 EPS ,ACCESS 700EFI , CECTEK 500EFI I CF MOTO500
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Gdzieś w centrum

Re: Jak pozbyć się zbędnego oświetlenia w cf moto 520?

Post autor: DIABLO_W » pn 12 lut, 2018

Bo są różne homologacje T3 , T3B ,T3 itd. i z tego tytułu są inaczej podłączone światła :(
W jednych zapalają się po odpaleniu w innych normalnie po przełączeniu przełącznikiem .
DIABLO TEAM ZGIERZ & ATV SWEDEN :) https://www.facebook.com/pages/CF-MOTO-Polska/833411190006502?fref=ts

trasha
Posty: 10
Rejestracja: wt 23 sty, 2018

Re: Jak pozbyć się zbędnego oświetlenia w cf moto 520?

Post autor: trasha » sob 03 mar, 2018

Ja mam samochodową inną , pewnie dlatego tak jest i było doczepione to coś na wiązce , przed przełącznikiem manualnym
oolsztyniak pisze:Prawdopodobnie wymiana przełącznika zespolonego powinna pomóc.
Co pomaga już napisałem w pierwszym poście a to co proponujesz to pomoże pewnie na zbędny wydatek , mimo to dzięki z pomoc :D

Awatar użytkownika
martinio69
Posty: 33
Rejestracja: czw 05 maja, 2016
Quad:: cforce 450 long
Imię: Marcin
Lokalizacja: Wisła/Opole

Re: Jak pozbyć się zbędnego oświetlenia w cf moto 520?

Post autor: martinio69 » ndz 04 mar, 2018

Diablo ma rację, pojazd samochodowy inny ma światła zapalone od razu po odpaleniu stacyjki. Mowa oczywiście o nowszych sprzętach...
Opanowales już światła krótkie, postojowe w mojej 450 były podobnie rozwiązane. Tylko ja ów mostek znalazlem między licznikiem a biezpiecznikami. Nie mam zdj, musisz spróbowac tam poszukać. Jest tam całe skupisko kabli i główne kostki. Licznik jest "wciskany" na gumkach więc go się po prostu "wyszarpuje". Zobacz czy nie ma jakiś pojedynczych kostek, mostków, przeswietl instalacje...
martinio69

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”