Znowu olej

Wszelkie sprawy związane z eksploatacją, serwisowaniem, silnikiem, elektryką, skrzyniami biegów, przeniesieniem napędu, zawieszeniem, oponami, tuningiem oraz wszelkimi poradami technicznymi...
ODPOWIEDZ
kurtvagna
Posty: 74
Rejestracja: czw 03 mar, 2016
Quad:: CF MOTO 520L EPS
Imię: Marek
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń

Znowu olej

Post autor: kurtvagna » pn 18 gru, 2017

Witam
Temat oleju do quada widziałem już wielokrotnie na forach, lecz wciąż nie wiem który zastosować.
Quad jak w profilu czyli CF MOTO 520 i do silnika zamierzałem wlać motul 5100 10w40 z tym że wyczytałem że podobno palą się na nim sprzęgła. Teraz rozważam wlać castrol power 1 4t 10w40 a do mostów jakiś 80w90
Może zaproponujecie jeszcze jakiś inny?
To mój pierwszy quad i jeszcze jedno krótkie pytanie, czy poza silnikiem i dyframi coś jeszcze wymienić, czy to wszystko w tym quadzie jeśli chodzi o serwis?

Może ktoś z Was wie jaki dokładnie jest w nim filtr oleju i powietrza, bo zamierzam wymienić a nie ma mnie teraz w domu i nie mam jak sprawdzić
Powietrzny chcę założyć Twin Air
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Znowu olej

Post autor: Ikar » pn 18 gru, 2017

Pół Polski jeździ na 5100 Motula. Problem ze sprzęgłami moim zdaniem nie wynika z jakości oleju tylko z jakości sprzęgła, które jest po prostu g****...

Osobiście mam uraz do Castrola, do wszystkich sprzętów które serwisuję leje Motula 5100, 300V i nigdy problemów nie było. Do mostów polecam 75W90 - zwykły przekładniowy - tam wystarczy żeby coś tylko było co smaruje - na rzepakowym pewnie też by pojechało :)

Warto sprawdzić klocki, luzy w zawieszeniu, wycieki, filtr powietrza, stan manszet, zbieżność itp. Jeśli oczywiście mówimy o początkowych przeglądach poniżej 3000 km :)

Twin air to dobry filtr - tylko pamiętać trzeba o dobrym jego nasączeniu przed jazdą
Ozo Drapers Squad

kurtvagna
Posty: 74
Rejestracja: czw 03 mar, 2016
Quad:: CF MOTO 520L EPS
Imię: Marek
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń

Re: Znowu olej

Post autor: kurtvagna » pn 18 gru, 2017

Ikar pisze:Pół Polski jeździ na 5100 Motula. Problem ze sprzęgłami moim zdaniem nie wynika z jakości oleju tylko z jakości sprzęgła, które jest po prostu g****...

Osobiście mam uraz do Castrola, do wszystkich sprzętów które serwisuję leje Motula 5100, 300V i nigdy problemów nie było. Do mostów polecam 75W90 - zwykły przekładniowy - tam wystarczy żeby coś tylko było co smaruje - na rzepakowym pewnie też by pojechało :)

Warto sprawdzić klocki, luzy w zawieszeniu, wycieki, filtr powietrza, stan manszet, zbieżność itp. Jeśli oczywiście mówimy o początkowych przeglądach poniżej 3000 km :)

Twin air to dobry filtr - tylko pamiętać trzeba o dobrym jego nasączeniu przed jazdą
Dzięki Ikar za odpowiedź [emoji3]
Czyli śmiało mogę lać tego motula [emoji4]

A jakie czynności dochodzą po tych 3000 tyś km?

Wiesz może jaki filtr oleju przychodzi do tego quada?


Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

kurtvagna
Posty: 74
Rejestracja: czw 03 mar, 2016
Quad:: CF MOTO 520L EPS
Imię: Marek
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń

Re: Znowu olej

Post autor: kurtvagna » ndz 07 sty, 2018

Panowie potrzebuję pomocy z tym filtrem oleju.
Razem z quadem otrzymałem instrukcję jakąś uniwersalną dla 500-tek i 800-tek , tam jest napisane że filtr w 500 to hf 652 (puszka) a w moim cf 520 jest zamontowany wkład papierowy bez jakichkolwiek oznaczeń. Nie wiem gdzie mogę to zweryfikować. Sklep szekla4x4 też podaje że to puszka, więc raczej nie mają jeszcze aktualnych danych do tych nowości ;)
Znajdzie się ktoś z taką wiedzą? :I love CF MOTO:

Awatar użytkownika
walek1978
Posty: 137
Rejestracja: śr 10 cze, 2015
Quad:: CF Moto 500, X8
Imię: Marcin
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Znowu olej

Post autor: walek1978 » ndz 07 sty, 2018

Kolego to będzie raczej ten filtr.
https://www.moto-abc.pl/czesci-do-cf-moto-cforce-450-520-c-8_63_64_118.html

kurtvagna
Posty: 74
Rejestracja: czw 03 mar, 2016
Quad:: CF MOTO 520L EPS
Imię: Marek
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń

Re: Znowu olej

Post autor: kurtvagna » ndz 07 sty, 2018

walek1978 pisze:Kolego to będzie raczej ten filtr.
https://www.moto-abc.pl/czesci-do-cf-mo ... 4_118.html
Dziękuję bardzo wygląda podobnie, już zamówiłem więc się okaże czy to ten [emoji3]

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Znowu olej

Post autor: oolsztyniak » pn 08 sty, 2018

Ten sam jest w CF 800 i w Can Am Outlander 650/800/850/1000

Przepłaciłeś o jakieś 12 zł :)
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

kurtvagna
Posty: 74
Rejestracja: czw 03 mar, 2016
Quad:: CF MOTO 520L EPS
Imię: Marek
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń

Re: Znowu olej

Post autor: kurtvagna » śr 10 sty, 2018

oolsztyniak pisze:Ten sam jest w CF 800 i w Can Am Outlander 650/800/850/1000

Przepłaciłeś o jakieś 12 zł :)
Nie zamawiałem w w/w sklepie tylko w motoakcesoria, był po 9 zł plus wysyłka, razem 28 zł [emoji3]
Raczej taniej nie dostanę [emoji6]

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż quadowy”