Yamaha YFZ 450 SWAP

Wszelkie sprawy związane z eksploatacją, serwisowaniem, silnikiem, elektryką, skrzyniami biegów, przeniesieniem napędu, zawieszeniem, oponami, tuningiem oraz wszelkimi poradami technicznymi...
ODPOWIEDZ
Norbert929
Posty: 9
Rejestracja: ndz 27 sie, 2017
Quad:: Yamaha450swap er6
Imię: Norbert

Yamaha YFZ 450 SWAP

Post autor: Norbert929 » ndz 27 sie, 2017

Siemanko jestem szczęśliwym posiadaczem yamaha yfz450 swapr er 6 . Od jakiegoś czasu borykam się z problemem , bicia kierownicy . A Wiec opisze jak wyglądała sytuacja , jestem użytkownikiem quada który raczej nie jeździ w teren tylko po asfalcie / a prYnajmniej większość czasu , asfalt . Któregoś piekniego popołudnia pojechałem z znajomym w teren , troszkę pośmigać po lasach . On yamaha raptor 700 ja swoim swapem . Gdy wróciłem z jazdy zauważyłem cieknący amortyzator przedni . Chyba był już zły przed lasem . No ale po tej jeździe było widać bardziej ze cieknie zmieniłem opony z tylu na asfaltowe . I smigalem , tak jakieś 2tysiace km , od jakiegoś czasu widzę jak tylnie koła mocno skaczą , i szarpie kierownica . Czy kozę być ze tylnie opony są do wyrzucenia ? A może przez to ze amortyzator nie trzyma i wybiło przednie opony ? A może tarcze przednie przegrzane , ? Bicie kierownicy powstaje przy 90-100km/h , zaznaczam ze jeżdzę quadem po asfalcie i buja się do 140-150 . Tylko nie wiem dlaczego szarpie kierownica ? Może ktoś miał podobny problem w sowim sprzęcie ?


Sorki jeżeli coś zle opisałem .

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Yamaha YFZ 450 SWAP

Post autor: Ikar » ndz 27 sie, 2017

Możesz mieć podbite felgi - jedz do wulkanizatora i zacznij od tego
Ozo Drapers Squad

Norbert929
Posty: 9
Rejestracja: ndz 27 sie, 2017
Quad:: Yamaha450swap er6
Imię: Norbert

Re: Yamaha YFZ 450 SWAP

Post autor: Norbert929 » ndz 27 sie, 2017

Sprawdzałem felgi . Tak się składa ze mam swój warsztat . I szczerze nic bie widać . Mam drugi komplet felg alu- i jest to samo . Mam dystanse na kołach 10cm może to przez to ? Ale przedtem było Wszystko okej , zaczęło się tak jakoś z czasem . Jak wymieniłem zębatkę , i jak regulowałem tylna oś ... może coś tak zle dopasowałem ? Ale czy tyl by przenosił ba przednie koła ? Może to bardziej felgi przód ? Bo szczerze przodu nie sprawdzałem ... jutro założe na alusy , zobaczę czy się uspokoi , tak szczerze to jeżeli nawet tyl bije . To chyba od tego są gumy na wachaczu aby amortyzowało bicie ? ,

Norbert929
Posty: 9
Rejestracja: ndz 27 sie, 2017
Quad:: Yamaha450swap er6
Imię: Norbert

Re: Yamaha YFZ 450 SWAP

Post autor: Norbert929 » ndz 27 sie, 2017

Czy tyl będzie przenosił bicie na kierownice ?

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Yamaha YFZ 450 SWAP

Post autor: Ikar » ndz 27 sie, 2017

Miałem kiedyś Krzywe opony cały quad wibrowal
Ozo Drapers Squad

Norbert929
Posty: 9
Rejestracja: ndz 27 sie, 2017
Quad:: Yamaha450swap er6
Imię: Norbert

Re: Yamaha YFZ 450 SWAP

Post autor: Norbert929 » ndz 27 sie, 2017

Yhym . Zobaczę jutro felgi , może coś pomoże . Założę opony od kolegi quada na przód , a z tylu założę kostkę , zobaczę czy się uspokoi ... :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż quadowy”