Brak iskry -mxu 500

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Kymco
ODPOWIEDZ
andrzejandrzej
Posty: 28
Rejestracja: pn 14 paź, 2013
Quad:: Kymco mxu 500 oś
Imię: ANDRZEJ
Lokalizacja: żywiec

Brak iskry -mxu 500

Post autor: andrzejandrzej » pn 07 sie, 2017

Dzien dobry:) mam pytanie nie mam iskry w moim MXU 500 - swieca nowa ,cewka nowa - czyżby moduł?? z góry dzieki za informacje, pozdrawiam

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Brak iskry -mxu 500

Post autor: jarecki13 » pn 07 sie, 2017

Sprawdź czujnik położenia wału tzw. ckp sensor kostka jest przy alternatorze trzy przewody są od alternatora a dwa od czujnika położenia wału , jeśli impuls będzie to potem sprawdź to samo na wyjściu z modułu do cewki , musisz sobie załatwić serwis manuala i wszystko będziesz miał opisane ;)

Awatar użytkownika
mesel
V-ce Admin
Posty: 1179
Rejestracja: sob 17 lut, 2007
Quad:: Kymco MXU 500, SYM 200 TRUCK RUNNER, Piaggio X Evo 209
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa - Wawer
Kontakt:

Re: Brak iskry -mxu 500

Post autor: mesel » pn 07 sie, 2017

Fajka, przewód. Moduł to ostateczność.

andrzejandrzej
Posty: 28
Rejestracja: pn 14 paź, 2013
Quad:: Kymco mxu 500 oś
Imię: ANDRZEJ
Lokalizacja: żywiec

Re: Brak iskry -mxu 500

Post autor: andrzejandrzej » wt 08 sie, 2017

witojcie:) .... wiec mam nowy moduł,nowa cewke,i swiece - i dalej nie mam iskry ;sprawdzałem czy dochodzi napiecie do modułu -napiecie jest. Pytanie mam ...poniżej jest zdjecie -czy to o tą kostke chodzi - faktycznie sa tam 3 żółte i 2 różnokolorowe które idą do modułu - to jest ten czujnik połoenia wału??
Załączniki
DSC_0150 (1).JPG

andrzejandrzej
Posty: 28
Rejestracja: pn 14 paź, 2013
Quad:: Kymco mxu 500 oś
Imię: ANDRZEJ
Lokalizacja: żywiec

Re: Brak iskry -mxu 500

Post autor: andrzejandrzej » wt 08 sie, 2017

jak sprawdzic miernikiem czy czujnik wału jest ok??

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Brak iskry -mxu 500

Post autor: jarecki13 » wt 08 sie, 2017

Tak to jest to trzy przewody są od alternatora a dwa od czujnika położenia wału musisz się wpiąć w kostkę w miejsce gdzie wchodzą dwa przewody od czujnika położenia wału czyli te co są innego koloru , potem jeśli jest napisane w serwis manualu sprawdzić rezystancję ( wystarczy zwykły miernik) jeśli rezystancja w serwis manualu nie jest podana tylko tzw. peak voltage (impuls) to będzie ci potrzebny już lepszy miernik który ci pokaże wartość która powinna być podana w serwis manualu . Ogólnie poczytaj na forum tym i innym jak się to sprawdza w kymco i będzie po sprawie , sam czujnik dużo nie kosztuje ale będziesz musiał spuścić olej i zdjąć pokrywę alternatora aby go wymienić .

andrzejandrzej
Posty: 28
Rejestracja: pn 14 paź, 2013
Quad:: Kymco mxu 500 oś
Imię: ANDRZEJ
Lokalizacja: żywiec

Re: Brak iskry -mxu 500

Post autor: andrzejandrzej » wt 08 sie, 2017

:) dzieki wszyskim za informacje :) mam najprostszy miernik sprawdziłem na ustawieniu 200k - wynik 60.3 (ŁOMÓW).Narazie postój -musze poczekac aż moj kolega-mechanik wróci z wakacji.Napisałem jeszcze do MOTOR-LAND 'u czy mają taki czujnik odpisali że w moim modelu to alternator wykrywa w którym połozeniu jest wał..... Kilka miesicy temu kiedy pisałem że mi niechce odpalić to sie okazało że łancuch rozrzadu przeskoczył ;teraz znowu chyba musze tam wrócic ,a trza było odrazu to załatwić ....

na koniec zrobilem experyment - podpiałem miernik i pokreciłem rozrusznikiem
naprzemian migało 60.3 za chwile 1 i znowu 70.2 za chwile 1 i tak cały czas na przemiennie:) sam juz nie i wiem:(

pozdrawiam

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Brak iskry -mxu 500

Post autor: jarecki13 » wt 08 sie, 2017

Tylko nie daj się nabić w bambuko bo w hondzie tez niby trzeba kupować cały alternator z czujnikiem , a tak naprawdę wystarczy dobrać odpowiedni impulsator i go zamontować ;) cena impulsatora coś około 100-180 zł poszukaj na alegro bynajmniej tyle do rincona do mxu może być tańszy

andrzejandrzej
Posty: 28
Rejestracja: pn 14 paź, 2013
Quad:: Kymco mxu 500 oś
Imię: ANDRZEJ
Lokalizacja: żywiec

Re: Brak iskry -mxu 500

Post autor: andrzejandrzej » czw 10 sie, 2017

he:) usterka zdiagnozowana...przerwał sie przewód który wychodzi z bloku silnika od impulsatora równo z tą uszczelniajacą gumą... trzymał sie na jednym (włosku)... a ja pół quada rozebrałem ... kurza stopa.......

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Brak iskry -mxu 500

Post autor: jarecki13 » czw 10 sie, 2017

Dlatego serwis manual jest niezbędny do takich spraw , masz wszystko opisane co trzeba sprawdzić w razie takiej usterki jak miałeś - czyli brak iskry to samo tyczy się innych spraw które mogą wystąpić w trakcie użytkowania , bez tej książki to ani rusz a tam masz wszystko krok po kroku opisane i tylko eliminujesz poszczególne elementy i dochodzisz do sedna sprawy , fajnie ,że ci się udało naprawić ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kymco”