CF Moto uszczelka pokrywy cvt piski okolice wariatora film

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
ODPOWIEDZ
Derreg
Posty: 13
Rejestracja: pt 07 lip, 2017
Quad:: CF MOTO 800
Imię: Darek

CF Moto uszczelka pokrywy cvt piski okolice wariatora film

Post autor: Derreg » ndz 09 lip, 2017

Witam mam klikla pytan.Czy powinna być tam uszczelka pokrywy bo umnie jej brak. Czy powinna być srubka na dole w obudowie pokrywy. Posiadam też luz na osi na której siedzi sprzęgło, luz wzdłuż osi około 0,5 mm-1 mm,
Ostatnio zmieniony wt 11 lip, 2017 przez Derreg, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: CF Moto uszczelka pokrywy cvt luz na osi

Post autor: oolsztyniak » pn 10 lip, 2017

Uszczelka być powinna.

Pokaż której śruby nie ma ale w obudowie CVT powinnyć być wkręcone wszystkie.
Jej brak jak i brak uszczelki może świadczyć o tym, że ktoś niechluje to poskładał.
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: CF Moto uszczelka pokrywy cvt luz na osi

Post autor: Robsson » pn 10 lip, 2017

Uszczelka czy jest czy jej nie ma to nie jest istotne bo obstawiam, że i tak wodę zaciągnie. Jej brak nie ma wpływu na prace wariatora.
Czy chodzi Ci o tę śrubkę od spuszczania wody z CVT wkręcaną od dołu w pokrywę czy o którąś ze śrubek które przykręcają obudowę?
Taki wzdłużny luz na osi wariatora nie jest groźny. Teoretycznie powinien się skasować jak założysz obudowę i wałek wejdzie w łozysko w obudowie (zwłaszcza jak nie ma uszczelki). Ważne żeby na boki luzu nie było jak masz zdjęty pasek. TTTM
V2.....sound of madness :twisted:

Derreg
Posty: 13
Rejestracja: pt 07 lip, 2017
Quad:: CF MOTO 800
Imię: Darek

Re: CF Moto uszczelka pokrywy cvt i piski okolice wariatora

Post autor: Derreg » pn 10 lip, 2017

Chodzi mi o srubkę do spuszczania wody bo jej nie mam to juz wiem. Luz mam na tej drugiej ośce nie wariator.
Zagladałem tam bo stuka na 99% mi lozysko wariatora w obudowie bo chyba się wyrobilo w pokrywie bo po zdjęciu pokrywy brak stukania i nie mogę tego opanowac. Kupiłem drugie 6003 35/17/10 ale dalej to samo. Lozysko powinno siedzieć w obudowie ale nie mam tej blaszki ze srubką co trzyma te lozysko. Poskładałem chodziło wszystko ładnie bez obudowy tylko zaczeły sie wydobywac pisk trzeszczenie za wariatora tam jest raczej drugie lozysko które dostalo w d...... przez te wyrobione w obudowie obudowie. Planuję tam się dobrac tylko nie wiem czy nie polegnę??? a może oddać do serwisu tylko gdzie bo jak patrzę na ich robotę to wolę sam to zrobić

https://www.youtube.com/watch?v=k2ap561hAE4

piski są tylko na wolnych obrotach

Derreg
Posty: 13
Rejestracja: pt 07 lip, 2017
Quad:: CF MOTO 800
Imię: Darek

Re: CF Moto uszczelka pokrywy cvt piski okolice wariatora fi

Post autor: Derreg » wt 11 lip, 2017

Na drugim filmie dźwięk bez wariatora też słychać jakby łożysko tylko za tą pokrywą czy jak ją zwale to czy jest tam olej? Rolki przemierzylem wyglądają ok mają 30/18 ważą wszystkie po 25 g. Mam jeszcze pytanie olej w silniku na zimnym na bagnecie pokrywa mi całą kratownice i te rozszerzenie wlalem ok 3.8 l

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”