Mini quad - problem z napędem

Wszelkie sprawy związane z eksploatacją, serwisowaniem, silnikiem, elektryką, skrzyniami biegów, przeniesieniem napędu, zawieszeniem, oponami, tuningiem oraz wszelkimi poradami technicznymi...
ODPOWIEDZ
Lukasz84
Posty: 2
Rejestracja: wt 13 cze, 2017

Mini quad - problem z napędem

Post autor: Lukasz84 » wt 13 cze, 2017

Panie i panowie. Kupiłem dla syna używanego mini quada, jakiś niemiecki podobno :P ale mam problem z przeniesieniem napędu. Ale od początku, quad to 50 ccm w dwu suwie. Przy kupnie sprzedający oznajmił, że kończy się już sprzęgło i przydała by się wymiana. Wymieniłem na nowe, a że syna akurat nie było w domu, zrobiłem szybkie sprawdzenie na podniesionych tylnich kołach. Pojawił się uśmiech na twarzy, zapier****...a ;) Niestety jak dosiadł go syn nie potrafił ruszyć z miejsca. Silnik wkręca się na obroty ale zachowuje się jak by był przyklejony do ziemi. Myślałem że to wina dzwonka, więc wsadzony też nowy. Ale quad dalej nie chce ruszyć z miejsca. Silnik wyje na obrotach ale nie potrafi ruszyć pod obciążeniem. Oczywiście bez obciążenia koła kręcą się jak oszalałe. Pomóżcie bo nie mam juz pomysłów. Aha sprzęgło oczywiście odśrodkowe.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż quadowy”