Skrzynia Biegów MXU 500

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Kymco
ODPOWIEDZ
Dante03918
Posty: 4
Rejestracja: wt 20 wrz, 2016
Quad:: Szukam czegoś dla siebie
Imię: Paweł

Skrzynia Biegów MXU 500

Post autor: Dante03918 » pt 07 paź, 2016

Witam. Nabyłem kilka dni temu drogą kupna MXU 500 z 'lekko' uszkodzoną skrzynią.

Wsteczny wyskakiwał (podobno) i magicy od napraw wszelakich rozbebeszyli skrzynie, i chyba na tym wałku, który zmienia biegi coś tam napawali bo za długo było czekać na części.

Dokładnie jeszcze nie wiem co się stało bo jeszcze tego nie ruszałem.

Objawy są takie, że nie ma biegu H i Parkingu. L wchodzi bardzo ciężko i też czasem wyskoczy jak jest źle zapięty, wsteczny też nadal wyskakuje.

A pytanie moje jest takie, jaki jest koszt i dostępność tego wałka zmianowego ?
Może ktoś, kto to już rozbierał rzuci jakimś konceptem które tryba mogły dostać po d*** przy takiej 'naprawie' ?


Edit:


A więc tak, odpowiadam sam sobie.

Zębatka szybkiego biegu była odwrotnie założona, jak ktoś to rozbierał, to wie o co chodzi.

Napawać próbowali widelec od wstecznego, ale właściwie dużo tym nie schrzanili.

Wsteczny dalej wyskakuje, ale do wymiany jest zębatka wstecznego i kły które do niej wchodzą przy załączeniu wstecznego. No i oczywiście wymienić trzeba będzie też ten nieszczęsny widelec...

Do tej roboty ze specjalistycznych narzędzi polecam ściągacz do magneta, zaoszczędzi dużo kombinowania.

Silnik wyciągaliśmy we dwóch, ale wkładałem już sam. Da się ale mimo to polecam kogoś do pomocy bo robota upierdliwa samemu :)

PIONKA
Posty: 4
Rejestracja: wt 08 lis, 2016
Quad:: KYMCO MXU500
Imię: PIOTR

Re: Skrzynia Biegów MXU 500

Post autor: PIONKA » wt 08 lis, 2016

Siema DANTE.Mam takie pytanie czy sam rozbierałeś tam silnik.Bo tak sie składa że ja dzis nabyłem równiez MXU500 z grzechoczącą skrzynia i mam sie sam za to zabrac.Czy jesteś w stanie mi jakoś pomoc.Jeśli tak to daj znać

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kymco”