Mini buggy 110 / 152 FMH Jak skompletować Elektrykę

Wasze doświadczenia i pytania związane z chińskimi quadami
ODPOWIEDZ
maly87
Posty: 6
Rejestracja: sob 23 lip, 2016
Imię: Łukasz

Mini buggy 110 / 152 FMH Jak skompletować Elektrykę

Post autor: maly87 » sob 23 lip, 2016

Witam Serdecznie kupiłem dla synka taki oto pojazd z silnikiem 110 ccm /152 FMH z 1 biegiem do przodu i z instalacją elektryczną w "Torbie" i chciał bym uruchomić pojazd.

w "Torbie" było


2 klaksony i lampa przednia Cewka Zapłonowa z przewodem WN , nie było stacyjki ani akumulatora

pojazd wygląda tak a z silnika wychodzi 5 przewodów


Jak to wszystko złożyć w całość
świetny był by schemat elektryczny który posiadał by jeszcze kierunkowskazy chyba że mogę kupić jakąś instalację elektryczną która to posiada
dopiero zaczynam przygodę z tymi silnikami
Proszę o pomoc 5 letni synek i ja będziemy bardzo wdzięczni
Załączniki
3.JPG
2.JPG

Awatar użytkownika
gateway
Posty: 275
Rejestracja: czw 23 kwie, 2015
Quad:: ls500

Re: Mini buggy 110 / 152 FMH Jak skompletować Elektrykę

Post autor: gateway » ndz 24 lip, 2016

Cześć. Zrób zdjęcie przewodów wychodzących z silnika.
Masz wtyczkę do tego modułu zapłonowego i regulatora napięcia?
Podłącz wtyczki do modułu i regulatora, zrób zdjęcia i powiem Ci jak podłączyć. Muszę widzieć jaki kolor kabla wychodzi z jakiego pinu z modułu.

maly87
Posty: 6
Rejestracja: sob 23 lip, 2016
Imię: Łukasz

Re: Mini buggy 110 / 152 FMH Jak skompletować Elektrykę

Post autor: maly87 » ndz 24 lip, 2016

Dzięki za chęć pomocy
mam wszystko kostki itd tylko skompletować (nie gwarantuje oryginalności przewodów)

zależy mi na ładowaniu akumulatora aaa nie mam tylko stacyjki więc nie wiem jaka powinna być
Załączniki
4.JPG
5.JPG
6.JPG
6.JPG (13.89 KiB) Przejrzano 6438 razy
7.JPG
7.JPG (13.59 KiB) Przejrzano 6438 razy

Awatar użytkownika
gateway
Posty: 275
Rejestracja: czw 23 kwie, 2015
Quad:: ls500

Re: Mini buggy 110 / 152 FMH Jak skompletować Elektrykę

Post autor: gateway » ndz 24 lip, 2016

Podłączenie modułu zapłonowego:

1. Zielony do masy
2. niebieski z białym paskiem do chyba niebieskiego z silnika bo na zdjęciu słabo widać (w każdym razie do impulsatora - to ta czarna kostka po prawej i tam widzę niebieski przewód). Ogólnie ten impulsator ma dwa przewody. Jeden idzie do modułu, a drugi do masy. I teraz albo masz już w silniku ten przewód zmasowany, albo też wychodzi na zewnątrz i musisz dać go do masy osobno.
3. czarny z żółtym paskiem do cewki zapłonowej. W cewce masz dwa piny. Jeden właśnie do modułu a drugi z cewki do masy.
4. czarny z czerwonym paskiem do cewki wysokiego napięci w silniku. Na pierwszym zdjęciu to ta jasna cewka na górze po lewej. Też nie widzę, który przewód do niej idzie, ale napewno dojdziesz do tego jak dokładnie popatrzysz.
5. czarny z białym paskiem to gaszenie silnika. Jeśli dasz go do masy to silnik zgaśnie. Możesz podłączyć wszystko na stałe (w sumie musisz) a tylke ten czarno biały dać do stacyjki albo do przełącznika, który będzie masował aby zgasić silnik.

I to w sumie tyle. Jak podłączysz te kable, to silnik będzie miał iskrę i jeśli będzie paliwo to odpali. Reszta przewodów, to ładowanie (regulator napięcia) i światła. Ogólnie do tego zapłonu nie potrzebujesz akumulatora aby działał.
Najpierw go odpal a potem się pomyśli o dalszych rzeczach.

maly87
Posty: 6
Rejestracja: sob 23 lip, 2016
Imię: Łukasz

Re: Mini buggy 110 / 152 FMH Jak skompletować Elektrykę

Post autor: maly87 » ndz 24 lip, 2016

Ja kupowałem od znajomego z forum więc mam zapewnienie, że wszystko było cacy tylko z tą instalacją był problem bo niektóre przewody nadłamane były i tak sztukowane chce kompletnie doprowadzić do stanu a ten regulator jak podłączyć ???

W sumie to ja muszę całą instalację bo nie mam tam kopki do odpalania tylko rozrusznik i na po pych też nie da rady bo automat

a to czasem nie taki schemat ??

mam jeszcze to do zestawu
Załączniki
8.JPG
schemat.jpg

maly87
Posty: 6
Rejestracja: sob 23 lip, 2016
Imię: Łukasz

Re: Mini buggy 110 / 152 FMH Jak skompletować Elektrykę

Post autor: maly87 » śr 27 lip, 2016

Pomoże ktoś coś?? ?? Bo synalek nie może się doczekać

maly87
Posty: 6
Rejestracja: sob 23 lip, 2016
Imię: Łukasz

Re: Mini buggy 110 / 152 FMH Jak skompletować Elektrykę

Post autor: maly87 » czw 06 gru, 2018

Witam ponownie nie chcę zakładać nowego tematu z racji tego, że synek podrósł to i jego buggy też potrzebuje lekką modyfikację a więc zrobiłem swap silnika teraz jest włożony silnik od quada 150cm ze skrzynią cvt biegi D-N-R silnik GY6 i jak to bywa zero instalacji w zestawie jako gratis dostałem regulator napięcia na 5 przewodów model silnika 157qmj pomoże ktoś namierzyć takowy schemat bo szukam szukam i tylko schematy z 4 pinowym regulatorem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chińskie quady”