Potrzebna mała pomoc

Tutaj możecie napisać wszystko co nie jest związane z quadami...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Potrzebna mała pomoc

Post autor: Ikar » ndz 17 lip, 2016

Cześć,

ogólnie wychodzę z założenia takiego że osoby bogatsze doświadczeniem życiowym mają na pewno większą wiedzę i lepsze przeczucie w różnych sprawach. Potrzebuję niewielkiej pomocy - pomocy doradczej bo chciałbym podjąć jak najbardziej trafną decyzję :)

W tym roku padł pomysł wyjazdu wakacyjnego - do Danii, konkretniej Kopenhagi w celach zarówno turystycznych jak i finansowych. Wyjazd bardziej długo niż krótko terminowy - 2 miesiące. Okazuje się, że najtrudniejszy jest temat mieszkania - a z racji tego, że nie mam w tych sprawach doświadczenia, a niespecjalnie chcę paść ofiarą oszustwa chciałbym właśnie tutaj poprosić Was o ocenę takiej sytuacji i ewentualnie wskazanie łatwiejszej ścieżki.

Zacznę od opisu sytuacji :

1) Znalazłem ogłoszenie dot. mieszkania - adres email - naskrobałem maila z zapytaniem czy jest dostępne
2) 2 godziny później dostaję maila zwrotnego z potwierdzeniem dostępności, krótkim opisem miejsc, adresu, zdjęciami, ceną za wynajem i depozytem - tutaj mały zonk bo cena za wynajem całego mieszkania jest delikatnie mniejsza od cen wynajmu pojedyńczych pokoji (większa jest natomiast kaucja). Zostaję również poinformowany że powodem wynajmu jest wyjazd właściciela za pracą do UK. Ponadto właściciel prosi żebym powiedział parę słów o sobie
3) Odpisuję na maila udzielając wymaganych informacji - negocjując trochę cenę
4) Dostaję maila ze zgodą właściciela na wynajęcie. Z racji tego że właściciela nie ma na miejscu i nie posiada tam rodziny więc klucze ma ze sobą - proponuje on : podpisanie umowy (pod duńską ustawą o wynajmie) przez internet, przelew na jego konto depozytu jako rezerwacji - (później rozliczony jako pierwsza rata miesięczna) w momencie potwierdzenia przelewu otrzymam szczegóły przesyłki - w przesyłce będą klucze do mieszkania. Dalej do celów kontraktowych prośba o moje dane personalne w tym numer paszportu.

Tutaj zwracam się o pomoc do starych wyjadaczy tego forum Jacka, Sławka, Łukasza i spółki :) Co myślicie o temacie, czy możecie jakoś doradzić, żeby ustrzec się przed popełnianym błędem ?

Dzięki za pomoc :)

Pozdrawiam,
Artur
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
gateway
Posty: 275
Rejestracja: czw 23 kwie, 2015
Quad:: ls500

Re: Potrzebna mała pomoc

Post autor: gateway » ndz 17 lip, 2016

Ewidentny wałek. Nie ma się nad czym rozwodzić.

robertmuszka
Posty: 946
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Quad:: g700 2014 plus zólte xxc 800 2015
Imię: Robert
Lokalizacja: Sompolno koło Konin

Re: Potrzebna mała pomoc

Post autor: robertmuszka » ndz 17 lip, 2016

Ja nie z tej zacnej ekipy, ale jesli moge.
Kurna udajesz czy jak. Zaliczke wyslesz, dostaniesz klucze tylko zeby sie nie okazalo ze nie dopasujesz drzwi. Tak wlasnie ludzie nabijaja sie sami w butelke, niby widzisz, ze cos nie tak, ale co tam, cena super, mi sie uda.

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Potrzebna mała pomoc

Post autor: Ikar » ndz 17 lip, 2016

Trzy mi cis momentalnie zaśmierdziało - dzięki Panowie za Wasze opinie :) Robert Ty oczywiście tez z zacnego grona :)
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
Tomek_LS500cb
Posty: 1250
Rejestracja: czw 26 cze, 2014
Quad:: lucky star 500cb
Imię: Tomek

Re: Potrzebna mała pomoc

Post autor: Tomek_LS500cb » ndz 17 lip, 2016

Ikar... z racji tego ze od dawien dawna mieszkam za granica i znam rozne takie przypadki proponuje znalezc ci jakas agencje nieruchomosci... posrednikow... nigdy nie plac zaliczki przed tym jak nie zobaczysz mieszkania... zawsze kieruj sie zasada ograniczonego zaufania bo inaczej zostaniesz bez kasy i na ulicy... proponuje nawet na pierwsza noc albo dwie poszukac taniego hostelu i wtedy na miejscu szukac zakwaterowania... mozesz stracisz przez to pare zlotych wiecej ale bedziesz mial pewnosc
Pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Potrzebna mała pomoc

Post autor: oolsztyniak » pn 18 lip, 2016

To prawie tak jak sprzedaż quada na potwierdzenie przelewu.

Na miejscu możesz dać kasę do ręki ale sam fakt, że ktoś wynajmuje czyjeś mieszkanie bo gościa nie ma i ten nie ma rodziny bo coś tam i robi w UK na kilometr śmierdzi wałem.
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

ramcak4
Posty: 5
Rejestracja: pn 20 lut, 2017
Kontakt:

Re: Potrzebna mała pomoc

Post autor: ramcak4 » pn 20 lut, 2017

oszustwo i tyle

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na luzie”