CF 500-większe opony.

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
Awatar użytkownika
Ranid
Posty: 196
Rejestracja: sob 24 sie, 2013
Quad:: CF Moto 500 long [był Grizzli 700]]
Imię: Mirek
Lokalizacja: Polanica Zdr/Szczytna

CF 500-większe opony.

Post autor: Ranid » ndz 29 wrz, 2013

Chcę kupić szosowe opony ale o większych parametrach np. zamiast 25x8x12 [27x9x12] przód,25x10x12 [30x10x12] tył,czy to ma wpływ na pasek napędowy i mechanizmy w mostach.Albo wszystkie jednego wymiaru.

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: CF 500-większe opony.

Post autor: Pingwin Legnica » ndz 29 wrz, 2013

Opony mają mieć te same rozmiary, mogą się różnić szerokością. Na asfalt zakładanie wielkich opon nie ma najmniejszego sensu, poza wykończeniem zawieszenia.
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

Awatar użytkownika
Ranid
Posty: 196
Rejestracja: sob 24 sie, 2013
Quad:: CF Moto 500 long [był Grizzli 700]]
Imię: Mirek
Lokalizacja: Polanica Zdr/Szczytna

Re: CF 500-większe opony.

Post autor: Ranid » ndz 29 wrz, 2013

Pingwin Legnica pisze:Opony mają mieć te same rozmiary, mogą się różnić szerokością. Na asfalt zakładanie wielkich opon nie ma najmniejszego sensu, poza wykończeniem zawieszenia.
Opon 12'' nie ma dużego wyboru więc podałem dostępne,głównie chodzi o większy obwód koła a to lepsze pokonywanie dziurawej jezdni,wybojów itd,a przede wszystkim chodzi o pasek napędowy,osie napędowe i silnik czy będzie tak samo się sprawował jak na orginalnych oponach.W autach zakładają większe felgi i opony więc pytam czy tak samo jest w quadach.Może jadąc quadem 50km/godz na wyższych oponach silnik będzie miał mniejsze obroty i mniej spali.

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: CF 500-większe opony.

Post autor: Pingwin Legnica » ndz 29 wrz, 2013

I szybciej zużyje sie pasek, elementy zawieszenia i w ogóle nie bedzie chciał jechać... bledny kierunek, uwierz mi...
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

se-ba1
Posty: 4
Rejestracja: pn 16 wrz, 2013
Quad:: CF-500
Imię: Seweryn

Re: CF 500-większe opony.

Post autor: se-ba1 » pt 04 paź, 2013

A jak założysz większe opony to nie zapomnij pociąć plastików... ;)
Ja zamiast 25" założyłem 26" i już ciąłem... Ale bynajmniej nie założyłem tego do asfaltu... :D

Awatar użytkownika
Ranid
Posty: 196
Rejestracja: sob 24 sie, 2013
Quad:: CF Moto 500 long [był Grizzli 700]]
Imię: Mirek
Lokalizacja: Polanica Zdr/Szczytna

Re: CF 500-większe opony.

Post autor: Ranid » sob 28 maja, 2016

Quada kupiłem w 2013r jak zakładany temat miał opony INNOVA bieżnik jak traktor z tyłu ponieważ przez te 3 lata wytarły się [jazda głównie bo asfalcie ]to teraz chcę kupić Duro Frontier ale mam dylemat co do wielkości czy 25'' czy 26'',moje obecnie wytarte opony mają większą wysokość jak nowe MAXIS obojętnie jaki model,jak stanąłem przy Grizli 700 na Maxsisach to w mojej CF-ce opony były wz rokowo o wiele większe mimo że wytarte.Jak to jest z tymi rozmiarami bo 25x8-12 czy 25x10-12 to się różnią bardzo.Po zmierzeniu wysokości opon to jest tak-moje wytarte to przód 61cm-tył 63cm to są moje 25'' a Duro podaje że 26'' mają przód 60cm-tył 59cm to są o cal większe od tych moich 25'' i jakie w końcu mam kupić,nie chce żeby quad wyglądał jak kiedyś NRD Robur kabina większa od podwozia.Druga sprawa to jak to się ma do napędów wiadomo że tył ciągnie na 2 koła przód włącza się z mechanizmem ale jak na przód da się blokadę to wtedy silnik i wał kręci się z tymi samymi obrotami a jak z różnicą opon,czy pasek wtedy nie dostaje popalić.Pytanie jakie mam kupić rozmiar opon 25'' czy 26''.

Awatar użytkownika
rzeznikczek
Posty: 117
Rejestracja: pn 10 lis, 2014
Quad:: CF Moto 500 BE, 550. X8 :D
Imię: Robert
Lokalizacja: Bartoszyce

Re: CF 500-większe opony.

Post autor: rzeznikczek » ndz 29 maja, 2016

Ja też mam dylemat taki, jestem zainteresowany kupnem i na przód chcę kupić markowe opony ITP bo na forach wyczytałem dużo złych opinii o firmie DURO. Jeśli ma bić opona bo jest źle wyważona to drgania na kierownice przeniesie a po dłuższej jeździe wytłucze nadgarstki ....a takie są opinie o DURO
Na tyle jak będzie lekko bić DURO to raczej się tego nie wyczuje tak myślę.
Ja planuje na przód MUD LITE XTR, na tył Duro DI2013 lub power grip
komlpet mudlite xtr kosztuje 1650zl a duro power grip 1400 zl
więc moze warto dopłacic za dobry markowy komplet :)

Awatar użytkownika
Ranid
Posty: 196
Rejestracja: sob 24 sie, 2013
Quad:: CF Moto 500 long [był Grizzli 700]]
Imię: Mirek
Lokalizacja: Polanica Zdr/Szczytna

Re: CF 500-większe opony.

Post autor: Ranid » pn 30 maja, 2016

Zamówione 26'' Duro Frontier -- opinia jak się sprawują w CF 500 wkrótce.

Awatar użytkownika
Ranid
Posty: 196
Rejestracja: sob 24 sie, 2013
Quad:: CF Moto 500 long [był Grizzli 700]]
Imię: Mirek
Lokalizacja: Polanica Zdr/Szczytna

Re: CF 500-większe opony.

Post autor: Ranid » czw 02 cze, 2016

Masakra.......- mimo większych o cal to przód jest OK ale tył mniejszy od moich zużytych no chyba jak ich na felgę założę to będą w miarę wyglądać.
Załączniki
img_20160602022138_WP_20160601_19_23_59_Pro_zmniejszamy_pl.jpg
tył.jpg

silvere
Posty: 54
Rejestracja: czw 14 sty, 2016
Quad:: cf500
Imię: Sylwester
Lokalizacja: Wołomin

Re: CF 500-większe opony.

Post autor: silvere » czw 02 cze, 2016

Jak napompujesz to urośnie...lol

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”