opony Innova vs Alltrak

Wszelkie sprawy związane z eksploatacją, serwisowaniem, silnikiem, elektryką, skrzyniami biegów, przeniesieniem napędu, zawieszeniem, oponami, tuningiem oraz wszelkimi poradami technicznymi...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
atomboy
Posty: 136
Rejestracja: czw 21 sie, 2014

opony Innova vs Alltrak

Post autor: atomboy » wt 26 kwie, 2016

Moje innovy zostały prawie zjedzone, przymierzałem się dłuższy czas do nowych oponek i mniej błotnych. Padł wybór na alltraki i już wiem, że wybór był dobry.

Oponki nieco twardsze, czasem ślizgną się na asfalcie na szutrze również inaczej się zachowują. Trzeba na nowo uczyć się quada ale naturalnie trwa to ledwie kilka chwil :). Gorzej tłumią nierówności ale za to o wiele lepiej prowadzą się na asfalcie, sypkich podłożach. Równo się toczą, quad nie wpada w wibracje. To co mnie bardzo ucieszyło to, że quad cf 500 jest żwawszy i to czuć od razu. Lepiej się zbiera, łatwiej rozpędza.
Tak szczerze to lepiej teraz czuję relację quad-powierzchnia. Dzisiaj zrobiłem mini test na błotku w okolicy które jest niemal cały rok - takie bagienko.

Poprzednie opony dawały radę ale czasem utykały, myślałem, że alltraki na pewno utkną albo będą ciężej pracować a tu bęc jednak nie. Lecą bardzo dobrze w błocie gdzie zakrywa 3/4 koła jestem mile zaskoczony tym faktem.

Jeśli ktoś ma podobny dylemat to mogę z czystym sumieniem polecić - przynajmniej do cfki :)

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: opony Innova vs Alltrak

Post autor: jarecki13 » wt 26 kwie, 2016

daj mniejsze ciśnienie z przodu i będą lepiej tłumić , ja latałem na 3,5 psi a 4 psi all trak ma przylegać jak największą powierzchnią wtedy robi robotę aż miło ;) na lato też wracam do all traka mam do nich duży sentyment :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż quadowy”