CFMoto x8 problem z napędem po rozgrzaniu

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
Puciu
Posty: 8
Rejestracja: pn 30 lis, 2015
Quad:: cf moto 800 x8

CFMoto x8 problem z napędem po rozgrzaniu

Post autor: Puciu » pn 30 lis, 2015

Witam. Mam CF MOTO 800 x8 i od pewnego czasu przestał mi działać przedni napęd ale tylko po rozgrzaniu ,na zimnym jest ok.Po rozgrzaniu( tj około 15 min) napędy działają tylko wtedy gdy przełącze na wolne w pozycji "L" lub na wsteczny. Gdy włącze na "H" to z przodu wydobywa się dziwny zgrzyt lub jęk ( coś w tym rodzaju) i nie działa oczywście przedni napęd. Dodam,iż niedawno wymieniłem olej i zastanawiam się czy dobry wlałem i czy to ma coś wspólnego z tym przypadkiem ( olej MOTUL)Proszę o pomoc

Wojtekski
Posty: 642
Rejestracja: pt 06 wrz, 2013
Quad:: renegade 570 xxc , był cf x8 ,cf 500 , lucky star 400shineray 250-9c
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Suwałki

Re: CFMoto x8 problem z napędem po rozgrzaniu

Post autor: Wojtekski » pn 30 lis, 2015

Ale rozumiem że napęd dołączasz na postoju ? czy w trakcje jazdy ?

Puciu
Posty: 8
Rejestracja: pn 30 lis, 2015
Quad:: cf moto 800 x8

Re: CFMoto x8 problem z napędem po rozgrzaniu

Post autor: Puciu » pn 30 lis, 2015

tak,tylko na postoju. teraz to wiem ale na początku uzytkowania zdarzało mi się dołączać ( guzikiem na kierownicy) napędy podczas jazdy

Awatar użytkownika
robertw77
Posty: 151
Rejestracja: sob 21 sie, 2010
Quad:: CF MOTO X8 Terralander
Imię: Robert
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: CFMoto x8 problem z napędem po rozgrzaniu

Post autor: robertw77 » śr 02 gru, 2015

Wiec kolego (nieświadomie) mogles wykonczyc przedni dyfer

...
A na przyszlosc pamiętaj ze do mostów producent zaleca olej 80W90..przekladniowy..
Ja do swojego X8 leje do mostow olej 80W140 bardzo gesty..uważam ze jest lepszy ,być może dluzej się rozgrzewa aby mieć wlasciwe smarowanie ale mniejsze jest tarcie wewnątrz mechanizmow...

Puciu
Posty: 8
Rejestracja: pn 30 lis, 2015
Quad:: cf moto 800 x8

Re: CFMoto x8 problem z napędem po rozgrzaniu

Post autor: Puciu » śr 02 gru, 2015

też tak myślałem ale jakim cudem wszystko działa do momentu rozgrzania się? nie jest tak ,że jakby dyfer był rozwalony to od momentu odpalenia by nie działał?

Wojtekski
Posty: 642
Rejestracja: pt 06 wrz, 2013
Quad:: renegade 570 xxc , był cf x8 ,cf 500 , lucky star 400shineray 250-9c
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Suwałki

Re: CFMoto x8 problem z napędem po rozgrzaniu

Post autor: Wojtekski » śr 02 gru, 2015

By nie działał od razu.Ale działą ci normalnie jak zimny na l i ma napę na 4 łapy i blokada mostów też ? a po rozgrzaniu na l działa a na h już nie ? na rozgrzanym załącz na h i kiwnij lekko do przodu i tyłu i zobacz czy nie wiejdzie ?

Puciu
Posty: 8
Rejestracja: pn 30 lis, 2015
Quad:: cf moto 800 x8

Re: CFMoto x8 problem z napędem po rozgrzaniu

Post autor: Puciu » śr 02 gru, 2015

Tak ,na rozgrzanym na L działa a na H w sumie też działa ale bez obciążenia ! delikatnie przyśpieszając jest ok natomiast jeżeli wcisnę gaz do oporu lub na dużym podjeżdzie to wyje z przodu i napęd nie działa. I tak jak pisałem wcześnie na zimnym przez jakieś 15 min takiich problemów nie ma wszystko działa super

Puciu
Posty: 8
Rejestracja: pn 30 lis, 2015
Quad:: cf moto 800 x8

Re: CFMoto x8 problem z napędem po rozgrzaniu

Post autor: Puciu » śr 02 gru, 2015

i jeszcze jedno odkryłem właśnie ,że nalano mi olej Motul 10W40 a kolega Robert piszę wyżej o nawet 80W140 !

Wojtekski
Posty: 642
Rejestracja: pt 06 wrz, 2013
Quad:: renegade 570 xxc , był cf x8 ,cf 500 , lucky star 400shineray 250-9c
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Suwałki

Re: CFMoto x8 problem z napędem po rozgrzaniu

Post autor: Wojtekski » śr 02 gru, 2015

Olej zalecany 80W/90 przekładniowy a na l pod obciążeniem też działa cały czas ?

Awatar użytkownika
robertw77
Posty: 151
Rejestracja: sob 21 sie, 2010
Quad:: CF MOTO X8 Terralander
Imię: Robert
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: CFMoto x8 problem z napędem po rozgrzaniu

Post autor: robertw77 » śr 02 gru, 2015

Puciu pisze:i jeszcze jedno odkryłem właśnie ,że nalano mi olej Motul 10W40 a kolega Robert piszę wyżej o nawet 80W140 !

Kolego obejrzyj wizualnie z zewnątrz przedni dyfer czy aby gdzies nie jest peknieta obudowa itp...pisales ze zdarzalo ci się zalaczyc przedni naped podczas jazdy (błąd) i wtedy moglo dojść do uszkodzen wewnątrz dyfra...już kiedyś wcześniej na forum opisywałem swoja przykra sytuacje zwiazana z przednim dyfrem gdzie przy podjeździe pod gorke przy niezbyt dużej predkosci cos mi zgrzytnelo i skutkiem tego była wyrwana obudowa dyfra oraz w dodatku na ziemie wypadla zebatka..

Moja propozycja jest taka...wymontuj dyfer i zobacz sam lub jeśli się nie znasz na mechanice daj go komus kto ogarnia takie tematy...mój uszkodzony wtedy naprawili w serwisie na gwarancji i hula do dziś ale na oleju SAE 80w 140 Motul(gesty jak miód)... :I love CF MOTO:

Od jak długiego czasu jesteś użytkownikiem cf x8??

Poszukaj moje posty trochę tam opisałem o tym sprzęcie i o moich ulepszeniach jakich dokonalem żeby nie zajechać sprzeta

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”