Honda Rincon - Opinie użytkowników

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Honda
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Honda Rincon - Opinie użytkowników

Post autor: jarecki13 » ndz 12 kwie, 2015

wyskakuje , ze ten film jest prywatny ;)

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Honda Rincon - Opinie użytkowników

Post autor: Ikar » ndz 12 kwie, 2015

Poprawiłem teraz okej ?
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Honda Rincon - Opinie użytkowników

Post autor: jarecki13 » pn 13 kwie, 2015

jednak te silniki tak chodzą-ten metaliczny dźwięk u mnie jest trochę inny ,ale to wina nagrania bo w rzeczywistości jest ten sam dźwięk muszę jeszcze raz nagrać na innych ustaleniach lub innym sprzętem ;) ostatnio wykręciłem tą końcówkę i dźwięk maszynki się zmienił diametralnie jak rasowa V . Mam teraz pytanie , przymierzem się do snorkla i chcę jak narazie dobrze uszczelnic air boxa -jak najlepiej go wyjąć i na co zwrócić uwagę aby czegoś nie uszkodzić,jakiego silikonu użyć i czy jest sens ładowania wazyliny we wszystkie kostki

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Honda Rincon - Opinie użytkowników

Post autor: Ikar » pn 13 kwie, 2015

Pingwin ma na to fajny patent :) bardzo estetycznie jest ;)
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Honda Rincon - Opinie użytkowników

Post autor: jarecki13 » pn 13 kwie, 2015

wiem wiem będę musiał się uśmiechnąć do niego ;) lub dam na kontrolę i od razu by mi zrobił kilka patentów ;)

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Honda Rincon - Opinie użytkowników

Post autor: jarecki13 » pn 13 kwie, 2015

muszę zamontować w końcu kierunki i jakieś lusterka do tego zawieszenie by doszło- chodzi o smarowania i sprawdzenie jego stanu ;) trzeba zbierać kasę a po ostatniej jeździe obowiązkowo mszę dokupić osłony spodu bo szkoda ramy ;)

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Honda Rincon - Opinie użytkowników

Post autor: jarecki13 » ndz 19 kwie, 2015

no i dojdzie akumulator :) a teraz pytanie za 100 punktów jakie aku jest tańsze od yuasy a jest tak samo dobre ? No i mała ciekawostka- pewnie większość osób już to zobaczyła ,ale ja dopiero dzisiaj, chodzi o redukowanie biegu przez dźwignie- oczywiście można tylko to zrobić w dół (chyba bo w górę nie próbowałem ;) ) , wystarczy dać na bieg nr3 manetką i po kolei dawać na luz i na bieg i zredukuje nam do 2 ki i znów powtórzyć sekwencję i zredukuje do 1 ki ;) .

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Honda Rincon - Opinie użytkowników

Post autor: Ikar » pn 20 kwie, 2015

Zgadza sie nawet jak zostawimy na 3 i zmienimy przełożenia z D na N i z powrotem na D to zamiast 3 będzie 1 :) to chyba takie zabezpieczenie aby nie spalić sprzęgła :)
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Honda Rincon - Opinie użytkowników

Post autor: jarecki13 » wt 09 cze, 2015

Małymi kroczkami zbliża się pierwsza wymiana oleju i mam kilka pytań, jaki najlepiej kupić filtr i czy jest w nim uszczelka czy trzeba osobno dokupić , co ile wymieniacie oleje w dyfrach i jaki najlepiej stosować do przedniego dyfra i tylnego- teraz mam motula w silniku i dyfrach co do silnika to na 100% go nie zmienię ,ale nie wiem jakie jest wasze zdanie na temat dyfrów ? A bo bym zapomniał w końcu po ostatnim latanku byłem zadowolony ze spalania hondy 60 mil i zostały trzy kreseczki, gdzie często przy tej samej odległości często zaczynała migać rezerwa, nasuwa mi się kilka wniosków- miejsce gdzie tankowałem bo było inne niż zawsze i w tej miejscowości jest tylko jedna stacja i do tego Orlen, drugi wniosek jaki mi się nasuwa to prędkość jaka jechaliśmy bez wciskania na max no i trzeci wniosek i chyba najlepszy Hondy muszą latać w stadzie, były trzy i wszystkie podobnie spaliły- każda na innych oponach (mayham 26 , Duro 25 i XTR 26 ) :) , ogólnie co do opinii na temat Rincona mogę powiedzieć tylko tyle , dalej uważam ,że był to bardzo dobry zakup choć nie powiem ,że nie każdemu może się ta maszynka spodobać ze względu na jego zalety które dla innych są wadami, jest to jednym zdaniem bezciśnieniowy czasoumilacz z wyjątkowo dobrymi właściwościami pokonywania wszelkiego rodzaju terenu, który nie da ci adrenaliny mocy która wyrywa maszynkę z pod tyłka ;), jak dla mnie i mojego stylu jazdy który zacząłem preferować strzał w 10 :)

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Honda Rincon - Opinie użytkowników

Post autor: Ikar » wt 09 cze, 2015

:) Super miło czytać taką opinię :)

Hiflofiltro HF 111 taki stosuję i żadnych problemów nie ma :) Uszczelka ? Hmm jest oring na aluminiowej obudowie filtra, ale jeśli nie cieknie - nie ma potrzeby go zmieniać :)

Co do dyfrów ja leję 80w90 albo 75w90 nie pamiętam już mam butelkę w garażu - producent obojętnie ja leję Venola i nie mam problemów, można się skusić na Motula ale cena wyższa...

Zgadzam się z Twoją opinią w 100%. Ja Rincona czuję świetnie taka symbioza :D To jest naprawdę wspaniały sprzęt a w rękach dobrego raidera pozwala na rywalizacje z każdym sprzętem :)
Ozo Drapers Squad

ODPOWIEDZ

Wróć do „Honda”