Prawo Jazdy

Gdzie jeździć, wyposażenie ridera, wyposażenie atv-ki, rejestracja, import quadów, przepisy prawne, prawo jazdy, nawigacja...
Awatar użytkownika
Tomek_LS500cb
Posty: 1250
Rejestracja: czw 26 cze, 2014
Quad:: lucky star 500cb
Imię: Tomek

Re: Prawo Jazdy

Post autor: Tomek_LS500cb » ndz 24 maja, 2015

Zalezy od tego jak dany pojazd jest zarejestrowany... ls250 jest zarejestrowany jako pojazd samochodowy inny... co zobowiazuje cie do posiadania kat B.

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Prawo Jazdy

Post autor: DKfan » pn 25 maja, 2015

KaDeK pisze:Witam! Jako że szukam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania to chciałbym odświeżyć temat by nie zakładać nowego niepotrzebnie. Sprawa jest taka, mianowicie chodzi o to że posiadam prawo jazdy kategorii A1 więc mogę poruszać się pojazdami na kat. AM, z tego co wyczytałem nigdzie nie ma sprostowania że czterokołowiec lekki ma być do 50cm3 wszędzie do 350 kg i z konstrukcją ograniczającą prędkość do 45 km/h. Nawet znalazłem prawną definicje wyrażenia "czterokołowiec lekki" :"czterokołowiec lekki – quad, którego konstrukcja ogranicza prędkość do 45 km/h, o maksymalnej masie 350 kg. Obowiązkowe jest prawo jazdy kategorii AM lub innej kategorii, która uprawnia również do kierowania motorowerem. " i nie ma nic a nic o tym że jest to 50cm3 więc czy istniała by możliwość jazdy np ls/acces 250 na moją kategorię? I czy koniecznie musi byc w rubryce rodzaj pojazdu wpisany czterokołowiec lekki czy wystarczy że będzie zgadzać się waga?
Pozdrawiam!
Zgadza się nie ma ograniczenia pojemności ani mocy, więc może byc to nawet Renegade 1000 o ile spełnia warunek techniczny ograniczenia vmax do 45km/h i.... jest zarejestrowany jako czterokołowiec lekki. Niestety nie słyszałem by jakikolwiek quad był tak zarejestrowany.

Natomiast istnieje furtka jaką jest kupno pojazdu zarejestrowanego na T3 lub sam. inny i zmiana kategorii pojazdu. Czyli papier o wprowadzeniu blokady na v-max, badanie rzeczoznawcy, udanie się na OkręgowąSKP w celu wydania zaświadczenia że pojazd spełnia warunki dla czterokołowca lekkiego a następnie wycieczka do WK.

Przeprowadź wywiad na ile to jest możliwe. Pomagałem zmieniać koledze kategorię z T3 na samochodowy inny ale nie wiem jakie mogą być wymogi w przypadku czterokołowca lekkiego oprócz ograniczenia V-Max
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niezbędnik quadowca”