Linhai 300 problem z hamulcami

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Linhai
ODPOWIEDZ
kasiek00
Posty: 5
Rejestracja: pn 11 maja, 2015
Quad:: Linhai 300
Imię: Katarzyna

Linhai 300 problem z hamulcami

Post autor: kasiek00 » pn 11 maja, 2015

Witam serdecznie, jestem nową użytkowniczką forum.
Mam problem z quadem tak jak w temacie.
Zaczynając od początku. Zakupiłam quada w którym trzeba było wymienić klocki hamulcowe, gdyż poprzedniemu właścicielowi się skończyły i był brak hamulców, oraz jeden z przednich zacisków (prawy) musiałam nadspawać gdyż był strasznie poszarpany. Uczyniwszy to wszystko założyłam świeżo kupione klocki na przód jak i na tył. I tu się zaczął problem.
Od tamtego czasu jest kompletny brak hamulców. Wlałam nowy płyn odpowietrzałam i nic. Rozkręciłam pompkę przód i tył sprawdziłam uszczelniacze/oringi wszytsko okey, rozkręciłam tylni zacisk wyczyściłam tłoczki i oringi tam też dobre są. Ale hamulców brak.
Z odpowietrzników metodą normalną czyli przy zwykłym odkręcaniu odpowietrzników (oczywiści kilkanaście razy pompując manetką później wciśniętym hamulec i przy otwartym zbiorniczku) leci sam płyn - manetka po kilkukrotnym wciśnięciu robi się twarda i hamulce łapią sprawdzałam przy ruszaniu tarczą, ale gdy przykręcę koła odpalę ruszę i chce zahamować quad nie reaguje. kilka razy podpompuje manetką też nic nie daje chociaż robi się twarda.
Gdy odpowietrzam sposobem wężyk, strzykawka i zasysam, widać jak leci powietrze cały czas, bez względu ile razy będę robić ciągle powietrze. Usunę strzykawkę i leci czysty płyn.
Co do pompki nożnej jest miękka i nic nie może tego zmienić. A co do odpowietrzania jak wyżej.
Już nie wiem co zrobić, brak pomysłów :cry: .
Ktoś pomoże, będę bardzo wdzięczna.
Dodam jeszcze, że quad pochłonął już trzy butelki płynu hamulcowe ile jeszcze...

Pozdrawiam
Katarzyna

Awatar użytkownika
Paweł_wawa
Posty: 105
Rejestracja: śr 29 paź, 2014
Quad:: Can - am Outlander 570 Pro + T, Can-am Outlander L 450
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: Linhai 300 problem z hamulcami

Post autor: Paweł_wawa » pn 11 maja, 2015

W moim Lifanie 250 pomogło odpowietrzenie trójnika rozgałęziającego przewód na dwa przednie zaciski, odpowietrzanie przy kołach nic nie dawało.

pzdr

kasiek00
Posty: 5
Rejestracja: pn 11 maja, 2015
Quad:: Linhai 300
Imię: Katarzyna

Re: Linhai 300 problem z hamulcami

Post autor: kasiek00 » pn 11 maja, 2015

W jaki sposób? Po prostu odkręcać każdy z przewodów aby zaczął lecieć płyn? czy w konkretny sposób?

kasiek00
Posty: 5
Rejestracja: pn 11 maja, 2015
Quad:: Linhai 300
Imię: Katarzyna

Re: Linhai 300 problem z hamulcami

Post autor: kasiek00 » wt 12 maja, 2015

Zauważyłam dziś, ze nie odbija mi pompa hamulcowa nożna. Więc pewnie przy moim kilkukrotnym rozbieraniu coś poszło nie tak.
Czy jeśli zakupie pompkę nieoryginalną typu:
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5221066313&ars_source=ars&ars_socket_id=16&ars_rule_id=91
albo
http://allegro.pl/kinroad-shineray-atv-110-200-pompa-hamulcowa-kpl-i4807028791.html

Proszę o szybką odpowiedź. zamówię dziś i mam nadzieje, że dojdzie do piątku.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Paweł_wawa
Posty: 105
Rejestracja: śr 29 paź, 2014
Quad:: Can - am Outlander 570 Pro + T, Can-am Outlander L 450
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: Linhai 300 problem z hamulcami

Post autor: Paweł_wawa » czw 14 maja, 2015

Kiedy nie mamy odpowietrznika(jak w przypadku mojego trójnika)odpowietrzamy przez luzowanie przewodów. To nieodbijanie może wynikać z pęknięcia sprężyny w pompie ale też i nieodpowietrzenia układu.

pzdr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Linhai”