moc Polarisa 800 efi 2009r jaka jest prawda

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Polaris
gincek
Posty: 10
Rejestracja: śr 03 wrz, 2014
Quad:: Polaris spotrsman 800 efi

Re: moc Polarisa 800 efi 2009r jaka jest prawda

Post autor: gincek » wt 17 mar, 2015

Dzięki kolego
przeważnie przerywa nie w terenie tylko podczas przmieszczania się. Mówiąc wprost przy szybszej jeździe. Paliwo raczej nie - tankuję zawsze Pb 98. Faktem jest, że ostatnim razem dało się czuć paliwo. Ale może dlatego, że dostrzegłem, że przewód odpowietrzający od zbiornika był przyciśnięty mocowaniem kolumny kierownicy. Poprawiłem to i jest wyciągnięty do szperacza.
Podaj konkretnie gdzie jeździsz być może się zwołamy bo naszej ekipie z Modlina i okolic mimo świetnych terenów nudzą się wciąż te same miejsca. Jak zrobi się cieplej to planujemy jakieś Bieszczady lub coś podobnego.
pzdr

Awatar użytkownika
marioIII
Posty: 692
Rejestracja: wt 20 sty, 2015
Quad:: siwy OUT 500L był: Sportsman 800 EFI i Rancher TRX 350 FE
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Katowice

Re: moc Polarisa 800 efi 2009r jaka jest prawda

Post autor: marioIII » śr 18 mar, 2015

hm.... 98? ja nigdy, zawsze 95....
Jeśli ktoś chciałby pośmigać w zielonogórskim lub na Śląsku
https://www.facebook.com/marioIIIPL
https://www.youtube.com/playlist?list=PL5lFyuP3ZljO-U2x85z_Bt4eB7q_xu3hG

gincek
Posty: 10
Rejestracja: śr 03 wrz, 2014
Quad:: Polaris spotrsman 800 efi

Re: moc Polarisa 800 efi 2009r jaka jest prawda

Post autor: gincek » śr 18 mar, 2015

Mariusz a czy on gaśnie Ci w jakiś konkretnych sytuacjach ???? Pytam bo kumplowi w Kingquadzie 700 też gasł a potetem odpalał spoko. Przeważnie w sytuacji np zapinania na 4. Wyciągnął przewód z akumulatora i zmasował z ramą. Na ostatniej wyprawie w sobotę jak ręka odjął. Nie jestem znawcą ale może to jakiś trop.

W sobotę zmieniam pasek ( taki sam jak Twój) kupiłem nówkę za 120zł. Zmienię również świece by przekonać się na 100% czy tracenie mocy wynika z tego. Rezygnuję natomiast z regulacji sprężyn bo pytałem i wszyscy mówią, że to nic nie usztywni. Jedynym rozwiązaniem jest podobno zakup specjalnych sprężyn.

PS jak się dodaje zdjęcia ???

Awatar użytkownika
marioIII
Posty: 692
Rejestracja: wt 20 sty, 2015
Quad:: siwy OUT 500L był: Sportsman 800 EFI i Rancher TRX 350 FE
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Katowice

Re: moc Polarisa 800 efi 2009r jaka jest prawda

Post autor: marioIII » śr 18 mar, 2015

kliknij w "odpowiedz" i na dole masz dodawanie max rozm 175kB
pasek tanio wyrwałeś, póki co mój quad stoi na serwisie i szukają przyczyny a gasł mi w zupełnie normal sytuacjach bez żadnego powodu - nie robiłem nie załączałem w tym momencie ani chwile wcześniej nic na quadzie ot tak sobie co parę godzin zgasnął. Zawieszenia nie reguluje, bo póki co mi ono odpowiada, szczególnie na szybkich dziurawych odcinkach w terenie przyjemnie łagodzi uderzenia.
Jeśli ktoś chciałby pośmigać w zielonogórskim lub na Śląsku
https://www.facebook.com/marioIIIPL
https://www.youtube.com/playlist?list=PL5lFyuP3ZljO-U2x85z_Bt4eB7q_xu3hG

gincek
Posty: 10
Rejestracja: śr 03 wrz, 2014
Quad:: Polaris spotrsman 800 efi

Re: moc Polarisa 800 efi 2009r jaka jest prawda

Post autor: gincek » czw 19 mar, 2015

ok thx

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: moc Polarisa 800 efi 2009r jaka jest prawda

Post autor: Pingwin Legnica » czw 19 mar, 2015

gincek pisze:Mariusz a czy on gaśnie Ci w jakiś konkretnych sytuacjach ???? Pytam bo kumplowi w Kingquadzie 700 też gasł a potetem odpalał spoko. Przeważnie w sytuacji np zapinania na 4. Wyciągnął przewód z akumulatora i zmasował z ramą. Na ostatniej wyprawie w sobotę jak ręka odjął. Nie jestem znawcą ale może to jakiś trop.

W sobotę zmieniam pasek ( taki sam jak Twój) kupiłem nówkę za 120zł. Zmienię również świece by przekonać się na 100% czy tracenie mocy wynika z tego. Rezygnuję natomiast z regulacji sprężyn bo pytałem i wszyscy mówią, że to nic nie usztywni. Jedynym rozwiązaniem jest podobno zakup specjalnych sprężyn.

PS jak się dodaje zdjęcia ???
W kingquadach gaśnięcie było spowodowane spadkiem napięcia. One mają słabą masę i tak od 4-5 tysięcy km zaczyna jej brakować. Masuje się silnik z ramą i masą w regulatorze napięcia.

Czy to w Polarisie pomoże - nie wiem ale może warto spróbować?

Poza świecami, które bym w polarku wymienił to ciężko będzie znaleźć przyczynę. Może to być spadek ciśnienia na pompie paliwa , spadek napięcia czy masa innych przyczyn.

Nie gaśnie przypadkiem jak wjedzie do wody?
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

gincek
Posty: 10
Rejestracja: śr 03 wrz, 2014
Quad:: Polaris spotrsman 800 efi

Re: moc Polarisa 800 efi 2009r jaka jest prawda

Post autor: gincek » śr 25 mar, 2015

Pasek wymieniony !!! Do tego nowe świece i klocki :-)
Podciągnąłem na maxa sprężyny i zupełnie inaczej wbrew wszystkim, którzy mówili, że to nic nie da. Teraz nawet przy ruszaniu nie siada tak strasznie tył a i podczas jazdy jest twardszy i stabilniejszy.
pzdr

Awatar użytkownika
marioIII
Posty: 692
Rejestracja: wt 20 sty, 2015
Quad:: siwy OUT 500L był: Sportsman 800 EFI i Rancher TRX 350 FE
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Katowice

Re: moc Polarisa 800 efi 2009r jaka jest prawda

Post autor: marioIII » czw 26 mar, 2015

no to gratuluję, daj znać za kilkaset km jak tam pasek bo u mnie śmiga.

Co do gaśnięcia quada, póki co zdążyłem odbyć ok 3 godzinną jazdę w terenie i nie zgasł ale breloczek mam odpięty a instalacja "przeczyszczona i zakonserwowana".
Jeśli ktoś chciałby pośmigać w zielonogórskim lub na Śląsku
https://www.facebook.com/marioIIIPL
https://www.youtube.com/playlist?list=PL5lFyuP3ZljO-U2x85z_Bt4eB7q_xu3hG

gincek
Posty: 10
Rejestracja: śr 03 wrz, 2014
Quad:: Polaris spotrsman 800 efi

Re: moc Polarisa 800 efi 2009r jaka jest prawda

Post autor: gincek » ndz 10 maja, 2015

Witam,

mam problem ze swoim polarisem wciąż tym samym czyli sportsman 800.
Chodzi o przerywanie, czy inaczej chwilowe zaniki mocy. Zjawisko to występuje podczas jazdy, czyli przy obciążeniu.
Co zrobiłem :
wymieniłem pompę, kable, świece
wykluczyłem :
cewkę, zawór zwrotny przy pompce paliwa
Elektryka będzie sprawdzana jeszcze raz.

Wcześniej wymieniałem jeszcze pasek ale to nie powinno mieć znaczenia bo przed wymianą było podobnie.

Usterka ta pozwalała mie jeździć lecz powodowała brak komfortu i jest niebezpieczna szczególnie podczas stromych podjazdów.

Jeżeli mieliście podobne zdarzenia to proszę o fachową pomoc

z góry dzięki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polaris”