Honda Rincon - Opinie użytkowników

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Honda
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: Honda Rincon - Opinie użytkowników

Post autor: Pingwin Legnica » pt 20 mar, 2015

Jarek przecież Ty jesteś stary wyjadacz ?
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Honda Rincon - Opinie użytkowników

Post autor: jarecki13 » pt 20 mar, 2015

Jak to się mówi człowiek uczy się całe życie a umiera głupi ;) ,a tak na marginesie wyczytalem tam ,że przełączając z biegu D na bieg R powinno się dać wpierw na luz, wiem że to jest trochę podejście pedanckie ale na 100% wydłuży nam to życie skrzyni ;) w tych podstawowych zasadach użytkowania danego quada dużo jest właśnie takich ciekawostek o których mało się mówi a mają duży wpływ na użytkowanie danego modelu. Ogólnie jeszcze dużo muszę się nauczyć o naszej kochanej hondziuni :)

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Honda Rincon - Opinie użytkowników

Post autor: Ikar » pn 30 mar, 2015

Jarek widziałem Twój post na atvpolska dot. spalania w rinconie. I powiem szczerze ze jeszcze miesiąc temu podzielałem Twoja opinie o wysokim spalaniu w rinconie przy szybkiej jeździe.

Pogląd mój zweryfikowałem na cc winter jadąc w parze z outlanderem 1000. Cały czas jechałem systemem 0 - 1 przy prędkościach maksymalnych patrząc na czas chyba nie było to emeryckie tempo :) Honda spaliła podobnie jak Can am 13,5/100 a spodziewałem sie 20... Wiec nie wiem juz jak to jest z tym spalaniem :D
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: Honda Rincon - Opinie użytkowników

Post autor: Pingwin Legnica » wt 31 mar, 2015

Artur nie wiem jak tam u Ciebie ale u nas rincon pali więcej od can-ama. Jadąc tempem can-ama.

Potrafię jednak zejść z rinconem do 9 litrów ale tylko na wyprawie :)

Na mt rally rincon wciągał ponad 15 litrów a raz 100 km nie przejechał :(
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Honda Rincon - Opinie użytkowników

Post autor: Ikar » wt 31 mar, 2015

Możliwe ze tak jest u Was z powodu masy. Ja przed rajdem ściągnąłem wyciągarke do tego moje 70 kg lekkie opony i wynik tempem Can ama wyszedł

Honda 9,2 L/70
Canam 9l/70

I powiem szczerze ze mnie to mocno zdziwiło bo spodziewałem sie duzo wyższego zużycia
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Honda Rincon - Opinie użytkowników

Post autor: jarecki13 » wt 31 mar, 2015

jak dla mnie to te spalanie jest duże, bo mając wczesnej kawasaki 650 V twin na gaźniku to naprawdę musiałem wstawić maszynie aby spaliła te 14 litrów, może to też przez opony które są dość ciężkie i stawiają większy opór od all traka , co nie zmienia faktu że trochę się zdziwiłem bo zawsze się pisało że rincon jest bardzo oszczędny jeśli chodzi o paliwko.

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: Honda Rincon - Opinie użytkowników

Post autor: Pingwin Legnica » wt 31 mar, 2015

Polarisy palą po 20 litrów, arctici po 22 litry.

Wszystko zależy od sposobu jazdy i od opon. Jak są oryginały, jeździ na oparach, na BH też w miare mało pali za to na błotnych, które stawiają wielki opór i wymagają dużej mocy silnika będzie palić rincon hektolitry. Błotne , ciężkie i duże opony nie są domeną rinconów. Ten quad nie ma, aż tak dużego zapasu mocy i silnik dostaje ostro po tyłku stąd takie spalanie.

Patrząc na działanie opon oryginały, BH czy Ateki (te są najszersze więc quad będzie palił też trochę więcej) idą po wierzchu. Natomiast błotniaki wciąż wykopują spod siebie tony piasku co przekłada się na gorsze przyspieszenie i na duże obciążenie silnika i zawieszenia.

Waga opon w Rinconie też ma olbrzymie znaczenie. Zawias po prostu szybciej umrze jak i łożyska i sworznie.
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: Honda Rincon - Opinie użytkowników

Post autor: Pingwin Legnica » wt 31 mar, 2015

Ikar pisze:Możliwe ze tak jest u Was z powodu masy. Ja przed rajdem ściągnąłem wyciągarke do tego moje 70 kg lekkie opony i wynik tempem Can ama wyszedł

Honda 9,2 L/70
Canam 9l/70

I powiem szczerze ze mnie to mocno zdziwiło bo spodziewałem sie duzo wyższego zużycia
tu masz rację nowy rincon bez osprzętu z kierowcą 70 kg kontra oszpejowany z osłonami, wyciągarką felgami, oponami i innymi śmieciami plus waga kierowcy 120kg (Brutto) robi swoje :( :( :(

w canamie tej róznicy tak nie czuc ale tutaj TAK ;)
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Honda Rincon - Opinie użytkowników

Post autor: jarecki13 » wt 31 mar, 2015

kurde aż się boję co się stanie z moim rinconem przez mayhem a to tylko 10 kilo różnicy względem zilli i 15 do all traka teoretycznie po 2,5 kilo na oponę to aż tak dużo, wydaje mi się że dużą rolę odgrywa tu sposób i styl jazdy niby opony są do błota ale widzą jego tyle co wcześniej all traka czyli mało, szukałem czegoś bardziej do przeprawy aby opona nie stawała na miękkiej nawierzchni i dawała większe możliwości terenowe-zobaczymy co będzie za 2 tys km ;) mam nadzieję że zawias będzie taki jak jest.

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Honda Rincon - Opinie użytkowników

Post autor: jarecki13 » wt 31 mar, 2015

co do wagi to mój jest goły tylko opoki48-49 kg a reszta fabryka no i moje 80 km więc aż tak źle nie ma ze mną,zobaczymy jak przyjdzie reszta rzeczy- jak maszyna straci dużo na przyspieszeniu to coś mi się wydaję że szybko wrócę do all traka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Honda”