Kodiak 400

Wasze doświadczenia i problemy z quadami Yamaha Kodiak/Big Bear 400, Kodiak/Grizzly 450...
ODPOWIEDZ
MaGGik
Posty: 8
Rejestracja: ndz 08 mar, 2015
Quad:: Yamaha kodiak 400

Kodiak 400

Post autor: MaGGik » ndz 08 mar, 2015

Witam mam zamiar kupić yamahe kodiak 400 4x4 z 2000r. Dość stary ale byłem dzisiaj na oględzinach i wszystko wydaje się w porządku. w tym modelu jest niby tak, że przedni napęd załącza się automatycznie gdy quad traci przyczepności lub wpada w poślizg itd. nie jestem do tego w 100% pzrekonany. Ma może ktoś takiego quada ? Jeśli tak to niech da znać i opowie mi szczerze o tej maszynie. Pozdrawaim

kodiak400
Posty: 8
Rejestracja: pt 23 sty, 2015
Quad:: kodiak 400
Imię: Tomek

Re: Kodiak 400

Post autor: kodiak400 » czw 12 mar, 2015

Witaj. Co do napędu to jest dokladnie tak jak napisałeś ... Quadzik ogólnie chodzi przyzwoicie. powiem tak kupiłem taki egzemplarz 2 miesiace temu no i zdarzyłem wymienić cewki statora i moduł -- cewki były wcześniej nawijane a w module kutane. (koszt 1500zł sprowadzone z Kanady) o Polskie nawet nie pytaj... także to na wstępie proponuje sprawdzić. Teraz zacząłem wymieniać tarczę sprzęgłowe i okazało się że quad w ogóle nie jeździ bo kurfffa mam jeszcze do wymiany (regeneracji) sprzęgło odśrodkowe - koszt póki co nie znany, jutro się za to zabieram. Wymiana rozrządu dość prosta i tania ( łańcuszek w serwisie ok 130 zł). Jeżeli chodzi o samą jazdę to nie ma góry na która by nie wjechał :) dosłownie jedzie w pionie i mocy nie brakuje. Pali nie dużo w porównaniu do quadów o poj. 600 i wyżej. póki co to tyle mam do powiedzenia o tym sprzęcie

MaGGik
Posty: 8
Rejestracja: ndz 08 mar, 2015
Quad:: Yamaha kodiak 400

Re: Kodiak 400

Post autor: MaGGik » czw 12 mar, 2015

Postanowiłem go kupić i wydaje się być dobrą maszyną. Mama 1 problem czasami nie może odpalić z rozrusznika to muszę mu pomagać szarpakiem, wiesz może coś na ten temat ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Yamaha Kodiak/Big Bear 400, Kodiak/Grizzly 450”