Spadek mocy na biegu w przód kymco mxu 150

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Kymco
ODPOWIEDZ
bernijol
Posty: 14
Rejestracja: pt 09 sty, 2015
Quad:: kymco mxu 150

Spadek mocy na biegu w przód kymco mxu 150

Post autor: bernijol » wt 27 sty, 2015

Witam. Tak jak w temacie mam taki problem, zauważylem że mòj quad ma sporo mniej mocy gdy chce ruszyc do przodu niz na biegu wstecznym. Obiawia sie to tym że jeśli chce ruszyc do przodu np. w dwie osoby (ale z jedna jest podobnie) potrzebuje go wkrecic na sporo wieksze obroty niz do tylu. Dzis zrobilem nawet taki test z kamieniami i przyczepka. Do przodu ruszyl ledwo co a na wstecznym mielil kolami jak szalony. czym to moze byc spowodowane?

Piotrek79
Posty: 52
Rejestracja: śr 17 lip, 2013
Quad:: Kymco KXR 250

Re: Spadek mocy na biegu w przód kymco mxu 150

Post autor: Piotrek79 » śr 28 sty, 2015

Pasek i sprzeglo do przegladu.

bernijol
Posty: 14
Rejestracja: pt 09 sty, 2015
Quad:: kymco mxu 150

Re: Spadek mocy na biegu w przód kymco mxu 150

Post autor: bernijol » śr 28 sty, 2015

No właśnie sprawdziłem pasek ok jak nówka a sprzegło nie mam pojecia wizualnie to se mozna sprawdzic. Nagralem film bo jak krece tym wariatorem to jest dosyc duzy luz nie wiem czy w skrzyni czy na tym wariatoze. Luz jest taki ze np. jak krece za wariator to po przekreceniu nimo okolo 40% dopiero kreca sie kola. Jutro wrzuce film bo teraz w pracy jestem. Ale tak ogolnie wszystko sztywne. Dzis jezdzilem i nic a nic nie szemralo w silniku. A rolki wariatora maga takie zeczy powodowac jak sie sypia?

bernijol
Posty: 14
Rejestracja: pt 09 sty, 2015
Quad:: kymco mxu 150

Re: Spadek mocy na biegu w przód kymco mxu 150

Post autor: bernijol » czw 29 sty, 2015

kurde nie wariatorem jak krece a sprzeglem to jest luz tak jagby w skrzyni.pomylil mi sie wariator ze sprzeglem odsrodkowym. Luz jest w sesie ze jak krece sprzeglem to kola i walek zdawczy nie reaguje odrazu tylko po wykonaniu obrotu o jakies 40% stopni. No i wlasnie nie wiem czy to pomiedzy trybami w skrzyni jest ten luz. tak mi sie wydaje. Wlasnie jak ruszam to musze najpierw delikatnie wkrecic na obroty jak poczuje ze sprzeglo zaczyna ciagnac to daje wjecej gazu i jade bo gdzy dam gaz odrazu to szarpie. wsteczny i w przod to samo. i tak mysle ze cos mi sie sypie w skrzyni i przez to jest ten luz i stuki pojawiajace sie czasami. Co o tym myslicie?

bernijol
Posty: 14
Rejestracja: pt 09 sty, 2015
Quad:: kymco mxu 150

Re: Spadek mocy na biegu w przód kymco mxu 150

Post autor: bernijol » czw 29 sty, 2015

kurde nie wariatorem jak krece a sprzeglem to jest luz tak jagby w skrzyni.pomylil mi sie wariator ze sprzeglem odsrodkowym. Luz jest w sesie ze jak krece sprzeglem to kola i walek zdawczy nie reaguje odrazu tylko po wykonaniu obrotu o jakies 40% stopni. No i wlasnie nie wiem czy to pomiedzy trybami w skrzyni jest ten luz. tak mi sie wydaje. Wlasnie jak ruszam to musze najpierw delikatnie wkrecic na obroty jak poczuje ze sprzeglo zaczyna ciagnac to daje wjecej gazu i jade bo gdzy dam gaz odrazu to szarpie. wsteczny i w przod to samo. i tak mysle ze cos mi sie sypie w skrzyni i przez to jest ten luz i stuki pojawiajace sie czasami. Co o tym myslicie?

bernijol
Posty: 14
Rejestracja: pt 09 sty, 2015
Quad:: kymco mxu 150

Re: Spadek mocy na biegu w przód kymco mxu 150

Post autor: bernijol » czw 29 sty, 2015

https://www.youtube.com/watch?v=8mBzm7kVKcE zamieszczam filmik nagralem go wczoraj pokazuje wlasnie tem luz pomiedzy sprzeglem a skrzynia biegow o ktorym pisalem wyżej. Kursorem zaznaczylem reakcje lancucha na obrot sprzegla widac ze reaguje dopiero po wykonaniu jakies 40 stopni obrotu.Gdzie moze byc ten luz? pewnie w skrzyni? A czy ten luz moglby byc przyczyna pojawiajacych sie jakis dziwnych odglosow ze skrzyni? to sa jakies nie regularne takie stuki nie cykliczne pojawiaja sie niewiadomo kiedy jak sie pojawia to slychac np. caly czas ale np. nastepnego dnia siadam i jest cisza i moze byc tak tydzien ciszy a potem znowu na jakis czas cos tam postukuje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kymco”