KFX 700 stunt

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Kawasaki
ODPOWIEDZ
Dwayne
Posty: 104
Rejestracja: pt 14 lut, 2014
Quad:: Kymco kxr 250, TGB Target 525, Kymco MXU 500irs
Imię: szymon

KFX 700 stunt

Post autor: Dwayne » sob 24 sty, 2015

Witam, zamierzam kupić quada Kawasaki KFX 700, i moje pytanie jest takie:
-czy jakby tak się uparł i dało by rade tym quadem stuntować ? waga wagą ale jaki silnik.

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: KFX 700 stunt

Post autor: jarecki13 » ndz 25 sty, 2015

Pamiętaj,że to jest v i zawsze będzie jeden cylinder mniej smarowany, ale jeśli się już tak uprzesz to trzeba by było lać olej na max i często go kontrolować, w ciepłe dni przy mocnym wstawieniu po garach i przy stanie max może być tak ,że rzygnie ci przez odmę do airboxa jeśli będziesz stawał na tylne koła. Ogólnie chłopaki coś tam uprawiali na tym sprzęcie nawet masz chyba temat na tym forum, ja osobiście wolał bym coś bardziej lekkiego i na łańcuch jeśli chodzi o taką zabawę.

Awatar użytkownika
Adam Wieczorek
Moderator
Posty: 371
Rejestracja: pt 07 sty, 2011
Quad:: Suzuki KQ 700 2007r
Imię: Adam
Lokalizacja: Grodzisk Maz
Kontakt:

Re: KFX 700 stunt

Post autor: Adam Wieczorek » ndz 25 sty, 2015

Ja stuntowalem na KFX i spokojnie da radę zresztą jak na każdym innym :) ale do rzeczy plusy wał, cvt i moc :) minusy słabe hamulce, źle jeździ na boku (silowo), tak jak wspomniał kolega może wywalić olej przez odme ale głównie przy nadstanie. Co do masy i tu można sie zdziwić bo osobiście jestem w stanie wykonać bardziej precyzyjne triki na moim G7 niz na wielu oskach. Czasami masa przeszkadza a czasami pomaga a z moich obserwacji ogumienie ma tu wiele do znaczenia bo te z osiek jest kanciaste i przeszkadza a balonowe opony znacznie poprawiają precyzję. Ogólnie jak zamierzasz stuntowac polprofesjonalnie to seryjna maszyna spokojnie wystarczy.
:I love Quadowe Bezdroża:
Najlepsze imprezy tylko z Quadowe Bezdroża. Wejdź i sprawdź

drack
Posty: 3
Rejestracja: wt 23 wrz, 2014
Quad:: KFX700
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Polkowice

Re: KFX 700 stunt

Post autor: drack » wt 27 sty, 2015

Mam KFX'a i jeżeli chodzi o stunt to nie ma najmniejszego problemu postawić go do pionu, jazda na bocznych kołach to też nie jest jakiś problem i waga tutaj raczej nie przeszkadza ( oczywiście większa waga ridera napewno pomaga ). Nie świruje jakoś szczególnie na dwóch kołach więc z tym zalewaniem oleju nie miałem do czynienia.
Ogólnie polecam zakup.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kawasaki”