Suzuki Ltz Nie równa praca, strzela, traci moc.

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Suzuki
ODPOWIEDZ
Jatub90
Posty: 33
Rejestracja: wt 28 cze, 2011
Imię: Jakub
Lokalizacja: Annopol

Suzuki Ltz Nie równa praca, strzela, traci moc.

Post autor: Jatub90 » sob 10 sty, 2015

Witam wszystkich. Mam problem już od jakiegoś czasu z moim quadem.
Postanowiłem odnowić swojego quad, rozebrałem go na czynniki pierwsze, piaskowanie, malowanie itp.
Składając quad, wymieniłem łańcuszek rozrządu, regulowałem zawory, czyściłem gaźnik.
Powstał taki problem, że quad podczas jazdy przydławi się po osłabnie, straci moc po chwili jest przyśpieszenie, czasami strzał z tłumika. Quad dławi się jak jest zimny, dopiero po odpaleniu. Dzieje się to głownie na 2-3 biegu( dławienie i gwałtowny ubytek mocy, tak jak by się miał zaraz zadusić lecz quad nigdy nie gaśnie. Na wolnych obrotach chodzi prawidłowo, na biegu jałowym ( luzie ) wkręca się normalnie, pracuje bez zarzutu.

Co zrobiłem ?
- Przepłukałem i przemyłem cały układ paliwa wraz z płukaniem zbiornika, wymianą przewodów paliwowych.
-Umyłem nasączyłem filtr powietrza ( robiłem próby, jeździłem z filtrem i bez filtra powietrza) Efekt bez zmian, zachowuje się cały czas tak samo.
-Wymieniłem cewkę zapłonową, samą cewkę, bez fajki i przewodu. ( po wymianie cewki quad zaczął zachowywać się inaczej, zauważyłem poprawę w pracy )
-Wymieniłem też świece ( na każdej świecy quad zachowuje się inaczej, na starej mniej strzela ładniej pracuje. Na nowej takiej samej świecy, częściej przerywa i tak jak by w trakcie dodawania gazu łapał zbyt wcześnie odcięcie zapłonu, lekkie strzelanie z tłumika. Na świecy irydowej masakra ciągłe strzały i przerwy)
- Przejrzałem całą instalacje. Wszystko jak najbardziej w porządku, przemierzyłem każdy przewód, ma przejście, nie jest przerwany.

Może ktoś z was miał podobny problem. Czytałem już wiele postów na forum lecz nigdzie nie znalazłem odpowiedzi.

Myślałem nad:
-Wymiana cewki, fajki i przewodu
-Jest możliwość że to czujniki biegów ( jeżeli tak jak go sprawdzić, czym zastąpić)
-Regulacja gaźnika, wymiana dyszy
-Słaba masa

Jestem już kompletnie zielony, nie i wiem co mam z tym zrobić. Mógł by ktoś coś doradzić pomóc ?

Quad suzuki ltz 400 2007r

markus2884
Posty: 1
Rejestracja: ndz 14 lis, 2021
Quad:: KingQuad 700

Re: Suzuki Ltz Nie równa praca, strzela, traci moc.

Post autor: markus2884 » ndz 14 lis, 2021

Witam,
Wiem, że temat stary.

Czy udało Ci się znaleźć problem?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Suzuki”