Yamaha GRIZZLY 600. Problem z rozpoznaniem rocznika

Wasze doświadczenia i problemy z quadami Yamaha Grizzly 550/660/700
ODPOWIEDZ
Chicken
Posty: 6
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: Grizzly 600 (2001?)
Imię: Łukasz

Yamaha GRIZZLY 600. Problem z rozpoznaniem rocznika

Post autor: Chicken » pt 05 wrz, 2014

Witam,
Niestety mam pewien problem, mianowicie nie mogę znaleźć nr. vin swojego quada.
Kupując go gościu mi powiedział, że jest to 2001 r. ale coraz bardziej zaczynam w to wątpić... Zamawiałem części własnie do takiego modelu GRIZZLY 600 2001r. Łożyska tylne koła pasowały. Zamówiłem również przegub przedni zewnętrzny (EPI WE271025) i się okazało, że jest o jakieś 15mm za krótki ;o.

Czy jest możliwość jakiegoś innego sposobu sprawdzenia roczniku pojazdu? Może wysłać zdjęcia to coś pomogą? A może jakieś inne sugestie ?

Bardzo proszę o odpowiedź oraz z góry dziękuję.

bastek1281
Posty: 27
Rejestracja: ndz 20 lip, 2014
Quad:: Yamaha Grizzly 700. 2014
Imię: Sylwester
Lokalizacja: Powiat Łobezki

Re: Yamaha GRIZZLY 600. Problem z rozpoznaniem rocznika

Post autor: bastek1281 » wt 09 wrz, 2014

Chicken pisze:Witam,
Niestety mam pewien problem, mianowicie nie mogę znaleźć nr. vin swojego quada.
Kupując go gościu mi powiedział, że jest to 2001 r. ale coraz bardziej zaczynam w to wątpić... Zamawiałem części własnie do takiego modelu GRIZZLY 600 2001r. Łożyska tylne koła pasowały. Zamówiłem również przegub przedni zewnętrzny (EPI WE271025) i się okazało, że jest o jakieś 15mm za krótki ;o.

Czy jest możliwość jakiegoś innego sposobu sprawdzenia roczniku pojazdu? Może wysłać zdjęcia to coś pomogą? A może jakieś inne sugestie ?

Bardzo proszę o odpowiedź oraz z góry dziękuję.


Moze byc kradziony .

Chicken
Posty: 6
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: Grizzly 600 (2001?)
Imię: Łukasz

Re: Yamaha GRIZZLY 600. Problem z rozpoznaniem rocznika

Post autor: Chicken » śr 10 wrz, 2014

No właśnie też mi taka myśl przeszła przez głowę. Ale jest możliwość ustalenia rocznika bez VIN? Czy jestem skazany na tzw. metodę prób i błędów(zakup części do momentu aż dopasuje)?

Awatar użytkownika
kostek_ak
Posty: 113
Rejestracja: śr 05 lut, 2014
Quad:: yamaha big bear 350
Imię: andrzej

Re: Yamaha GRIZZLY 600. Problem z rozpoznaniem rocznika

Post autor: kostek_ak » czw 18 gru, 2014

Nr VIN masz z lewej strony z przodu na dolnej części ramy jest on delikatnie nabity, bądź pod siedzeniem naklejki jeśli wyszedł jako pojazd rolniczy w tych latach były nadawane krutkie nr VIN 12 cyfrowe i do tego należy dodać początkowy kod który zdobędziesz w serwisie Yamahy ja też tak ustalalem
smak wolności ---- try this

ODPOWIEDZ

Wróć do „Yamaha Grizzly 550/660/700”