Quadzik od 10,000 do 20,000zł

Co kupić, na co wymienić, jaki najlepszy na początek...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Rincon czy Grizzly 700

Post autor: Ikar » pt 12 gru, 2014

Jak szukasz quada mocniejszego bierz Yamahę, jak szukasz quada z duszą bierz Hondę. Tu nie ma sensu pisać opowiadań - porównanie ich jest bezsensu - oba są świetne.

Jak podjąć w takim razie decyzje ? Przejechać się jednym i drugim i na podstawie własnych obserwacji zadecydować.

W przypadku maszyn używanych - Rincon jest tańszy w zakupie.
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: Quadzik do 20,000zł

Post autor: Zmora1966 » pt 12 gru, 2014

Akurat jeśli moc ma dla ciebie znaczenie to różnica odczuwalna między tymi dwoma w jeździe nie jest taka wielka. Sprawność pokonywania trudności terenu porównywalna - a reszta jak napisał Ikar - przejedź się Yamaha zachowuje się inaczej niż Honda. Moim zdaniem Yamaha więcej wymaga od rajdera - nie wybacza błędów szczególnie na górkach.

Znam jednak takich jak RobertMuszka który robi na tym quadzie cuda na trawersach więc wszystko kwestia objeżdżenia się
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

robertmuszka
Posty: 946
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Quad:: g700 2014 plus zólte xxc 800 2015
Imię: Robert
Lokalizacja: Sompolno koło Konin

Re: Quadzik do 20,000zł

Post autor: robertmuszka » sob 13 gru, 2014

Kolego Pytka, twoja kasa i tyle. Troche masz zawiele żadań a za mało prośby , to tak na póżniej.
Jeżdzę osobiście 700 miśkiem i jestem zadowolony, fajna maszyna i nie jest taka trudna w obsłudze.
Pośmigaj na tych quadzikach i tyle, każdy ma własne odczucia i tyle.

szczytek
Posty: 11
Rejestracja: pt 07 lis, 2014
Imię: Damian

kvf grizzly czy kingquad???

Post autor: szczytek » wt 30 gru, 2014

A wiec witam chce kupić quada chciałem kupić nowe cf moto ale.chyba jednak wolę coś.z.tych 3 wiec tu pytanie jakiego quadzika wybrać. Kvf. Grizzly. Czy Kingquad jakie.silniki wybrać model. Nie.ukrywam ze.chodzi o 700

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: kvf grizzly czy kingquad???

Post autor: DKfan » wt 30 gru, 2014

Podstawowe pytanie, jakim budżetem dysponujesz?
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

szczytek
Posty: 11
Rejestracja: pt 07 lis, 2014
Imię: Damian

Re: kvf grizzly czy kingquad???

Post autor: szczytek » wt 30 gru, 2014

Myślę że 17 max ale to już max do 20 tys

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: kvf grizzly czy kingquad???

Post autor: DKfan » wt 30 gru, 2014

Za 17 nie kupisz nic co byłoby mądrym wyborem. Za 20 może ci się udać kupić BF650 lub Renegade 500, te ostatnie w tym przedziale cenowym bywają w dobrym stanie. Ani G700 ani KQ750 w dobrym stanie nie kupisz dysponując takim budzetem. Chyba że masz garaż, wiedzę i zamiłowanie do dłubania wtedy można próbowac ale może się okazać że dołożysz kilka tys których wcześniej nie planowałeś.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

szczytek
Posty: 11
Rejestracja: pt 07 lis, 2014
Imię: Damian

Re: kvf grizzly czy kingquad???

Post autor: szczytek » wt 30 gru, 2014

Pisałem że max 20 czyli twoim zdaniem za 20 tys nie kupię ani kvf ani kingquad ani grizzly? Hmm.. To może coś innego 700? Chodzi o przeprawowki a może zastanowić się nad tym cf moto? Juz sam nie wiem. Co do dlubania to jestem mechanikiem ale.ładować kasy jakoś mi się nie chce. He

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: kvf grizzly czy kingquad???

Post autor: DKfan » wt 30 gru, 2014

Kupisz ale w bardzo słabym stanie z licznymi problemami do usunięcia. Dolna granica gdzie występują zadbane egzemplarze to 25tys. Oczywiście zdarzają sie wyjątki ale mówimy o regule rynkowej bo wyjątek zanim ty go wychwycisz to handlarz już ma na lawecie.
G700 i KQ za 20tys nie polecam.
Można próbowac szukać Brute Force 650 lub 750, mają kilka charakterystycznych usterek ale za te pieniądz emożna kupić bardziej zadbany egzemplarz, jakkolwiek jak rozumiem to ma być Twój pierwszy quad a BF 750 nie jest najlepszym quadem do nauki, ze wzgledu na moc i charakterystykę zachowania wymaga trochę wiecej niż pozostałe.
Renegade 500 to też przeprawówka tyle że mniejsza i bardzo zwinna bo lekka i krótka, łatwo ją opanować a silnik Rotaxa daje doruwnuje klasycznym 700.

CF500 to też dobry pomysł, szczególnie na początek. W sumie trudno do czegokolwiek się przyczepić oprócz masy i gabarytów oraz jakości plastików. Nowy powinien trochę posłużyć. Kolega z forum będzie sprzedawał używaną CF500 2012 albo 2013 rocznik cena napewno poniżej 15tys więc też możesz wziąść pod uwagę.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: kvf grizzly czy kingquad???

Post autor: jarecki13 » wt 30 gru, 2014

Do 20 tys powinieneś coś znaleźć ciekawego, jak kupiłem kiedyś za 16 tyś brute 650 na sztywnej ośce miał około 2 tyś km najechane i zrobiłem nim jeszcze 10 tyś bez żadnych remontów i niepotrzebnych napraw, pomijając kwestię rzeczy które się zużywają takie jak uszczelniacze,łożyska,actuator paska reszta chodziła jak trzeba o ile się odpowiednio o nią dbało ;) A bo bym zapomniał sprzęt nie był zarejestrowany ;). Co do wybranych twoich modeli to może być problem z rejestracją która to podnosi cenę quada dość wysoko, gryzlaka lub bruta w tym przedziale i zarejestrowanego w dobrym stanie ciężko kupić ,ale nie mówię ,że nie jest to możliwe co do gryzlaka to jeszcze można trafić na fajne modele które samemu można ogarnąć ,ale co do bruta to już bardzo ciężko i można trafić na dużą minę z tym sprzętem a ceny liczone są podwójnie jak to się ma z silnikami V , jak dla mnie najlepszym wyborem i w miarę bezpiecznym powinien być King bo- jest tańszy od gryzlaka jakościowo praktycznie to samo i tak samo jeśli chodzi o awaryjność- zastanów się jeszcze nad sprzętem niezarejestrowanym ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakiego quada wybrać...”