CF MOTO X8 wymiana półosi.

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GnuS
Posty: 134
Rejestracja: pt 08 lis, 2013
Quad:: AC 1000 MudPro był CF Moto X8
Imię: Artur

CF MOTO X8 wymiana półosi.

Post autor: GnuS » czw 20 lis, 2014

Witam;
Jak wspominałem w jednym z wątków ukręciłem lewą tylną półoś, trochę na swoje życzenie ale nie w tym cały problem...

Zamówiłem nową oryginalną w serwisie no i jazda z wymianą... Wszystko było idealnie do momentu przykręcania piasty, śruba w nowych jest dużo większa a co za tym idzie nakrętka nie pasuje... Niestety nakrętka nie jest dołączona do podobno kompletnej półosi i jestem pewien że serwis/sprzedawca jej nie wyciągnął bo sam był zdziwiony zaistniałą sytuacją a wszystko było ładnie oklejone taśmą CF MOTO...

Okazuje się że zostały zmienione półosie na inne gdzie śruba:
1. Stary model: M20x1,5 (zagniatany rant)
2. Nowej: M24x2,0 (zabezpieczenie)

Samą nakrętkę idzie dostać w każdym większym rolniczym lub sklepie z częściami do ciężarówek koszt koło 9zł.

Co mnie zniesmaczyło to po pierwsze brak informacji na ten temat, ale najważniejsze jeżeli jest zmiana półosi, która jest dosyć droga, to można by dorzucić nakrętkę która jeżeli w detalu kosztuje 9zł w zakupie pewnie nie przekroczy 3 zł....

Poniżej zdjęcia i mam nadzieję że komuś oszczędzę k.rwowania o 21 :)

Pozdrawiam
Artur
Załączniki
IMG_2683_001.jpg
IMG_2684_002.jpg
IMG_2685_003.jpg
IMG_2686_004.jpg
IMG_2687_005.jpg

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: CF MOTO X8 wymiana półosi.

Post autor: Zmora1966 » czw 20 lis, 2014

Artur...super robota!
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Wojtekski
Posty: 642
Rejestracja: pt 06 wrz, 2013
Quad:: renegade 570 xxc , był cf x8 ,cf 500 , lucky star 400shineray 250-9c
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Suwałki

Re: CF MOTO X8 wymiana półosi.

Post autor: Wojtekski » pt 21 lis, 2014

Trochę by można było się zirytować to fakt.

Awatar użytkownika
GnuS
Posty: 134
Rejestracja: pt 08 lis, 2013
Quad:: AC 1000 MudPro był CF Moto X8
Imię: Artur

Re: CF MOTO X8 wymiana półosi.

Post autor: GnuS » pt 21 lis, 2014

Wojtekski pisze:Trochę by można było się zirytować to fakt.
Wiesz jak to jest, całość już ogarnąłem włącznie z tulejami, wymianą oleju etc... została mi piasta i koło, więc poszedłem po piwko zadowolony i dumny z siebie :) , spokojnie zapaliłem sobie jeszcze, zabieram się za końcówkę a tu taka niespodzianka...

Najgorsze że ta śruba to śmieszna cena bo w tym samym sklepie ale przez internet kosztowałaby mnie (DETAL) 4,80zł odliczając VAT: 3,9zł... więc domyślasz się jaki jest tego koszt...

Wiem że pewnie pastwię się nad tym tematem i może trochę przesadzam, ale sam prowadzę działalność i takie coś świadczy źle o firmie, szczególnie jak się popatrzy na aukcje/sklepy to w 90% przychodzi z nakrętką (chodzi mi o zamawianie kompletnej półosi) a tu zamawiane u importera który zmienia śrubę i... egh...

No nic trzeba pamiętać żeby albo się w taką zaopatrzyć samemu, albo zamówić.

Pozdrawiam
Artur

Wojtekski
Posty: 642
Rejestracja: pt 06 wrz, 2013
Quad:: renegade 570 xxc , był cf x8 ,cf 500 , lucky star 400shineray 250-9c
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Suwałki

Re: CF MOTO X8 wymiana półosi.

Post autor: Wojtekski » pt 21 lis, 2014

Artur ty dawaj relacje z przeniesienia chłodnicy ;) .

Awatar użytkownika
DIABLO_W
DIABLO TEAM ZGIERZ
Posty: 1539
Rejestracja: sob 23 maja, 2009
Quad:: CF MOTO 1000 OVERLAND,CF MOTO 1000 ,CF MOTO 850. CAN-AM 1000XTP & CF MOTO X8 EPS ,ACCESS 700EFI , CECTEK 500EFI I CF MOTO500
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Gdzieś w centrum

Re: CF MOTO X8 wymiana półosi.

Post autor: DIABLO_W » pt 21 lis, 2014

GnuS fakt zgadzam się z toba iż powinna ta nakrętka być w zestawie :) lecz fabryka w takiej formie nam dostarcza :( my tego nie demontujemy przecież ;) i nie poinformowano nas o zmianie konstrukcyjnej w tej kwestii jak i innych :( :(
DIABLO TEAM ZGIERZ & ATV SWEDEN :) https://www.facebook.com/pages/CF-MOTO-Polska/833411190006502?fref=ts

Awatar użytkownika
GnuS
Posty: 134
Rejestracja: pt 08 lis, 2013
Quad:: AC 1000 MudPro był CF Moto X8
Imię: Artur

Re: CF MOTO X8 wymiana półosi.

Post autor: GnuS » pt 21 lis, 2014

DIABLO_W pisze:GnuS fakt zgadzam się z toba iż powinna ta nakrętka być w zestawie :) lecz fabryka w takiej formie nam dostarcza :( my tego nie demontujemy przecież ;) i nie poinformowano nas o zmianie konstrukcyjnej w tej kwestii jak i innych :( :(
Raczej nie należę, tak mi się zdaje przynajmniej, do osób strasznie narzekających i zapewne moje rozdrażnienie wynika głównie z faktu iż odbiłem się od ściany w takim a nie innym momencie ale no po prostu jakoś mnie to rozłożyło na łopatki.

Tak nawiasem mówiąc zmierzyłem długość tej śruby bo myślałem że nie będzie miejsca na dekiel (ja mam poszerzony tył więc mnie to nie dotyczy), ale wychodzi że jednak zostaje około 3mm luzu, ale trzeba pilnować żeby zabezpieczenie mocno zagiąć., tak mi się przynajmniej wydaje.

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: CF MOTO X8 wymiana półosi.

Post autor: Pingwin Legnica » wt 25 lis, 2014

Artur dobra robota ! ! ! :)

Co to za diler wcisnął Ci taki bubel ? ;) ;) ;)

Dobrze, że importer się przyznał inaczej była by wina dealera ;)
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”