Zmiana manualnej na automatyczną skrzynię biegów

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Yamaha
ODPOWIEDZ
Vinilus
Posty: 12
Rejestracja: sob 20 wrz, 2014

Zmiana manualnej na automatyczną skrzynię biegów

Post autor: Vinilus » ndz 21 wrz, 2014

Co potrzeba aby zmienić manuala na automat?


Awatar użytkownika
Tomek_LS500cb
Posty: 1250
Rejestracja: czw 26 cze, 2014
Quad:: lucky star 500cb
Imię: Tomek

Re: Zmiana manualnej na automatyczną skrzynię biegów

Post autor: Tomek_LS500cb » ndz 21 wrz, 2014

Sprecyzuj pytanie...
Jaki quad??
Co by cie intetesowalo??

Bo najprostsza odpowiedz to zmiana calego silnika...

Vinilus
Posty: 12
Rejestracja: sob 20 wrz, 2014

Re: Zmiana manualnej na automatyczną skrzynię biegów

Post autor: Vinilus » ndz 21 wrz, 2014

Sportowy quad
yamahy/hondy/kawasaki

Awatar użytkownika
Tomek_LS500cb
Posty: 1250
Rejestracja: czw 26 cze, 2014
Quad:: lucky star 500cb
Imię: Tomek

Re: Zmiana manualnej na automatyczną skrzynię biegów

Post autor: Tomek_LS500cb » ndz 21 wrz, 2014

Ale nadal nie sprecyzowales jaki to quad "yamaha.honda.kawasaki" to jest pojecie wzgledne... napisz jakiego quada posiadasz... bo to nic nie mowi..
Aby zmienic manuala na automat musisz wymienic caly silnik na silnik z automatyczna skrzynia biegow... do tego duzo drobiazgow zwiazanych z elektryka... np w wiekszosci automatow musi ci sie wyswietlac konkretny bieg bo inaczej elektronika wylaczy ci silnik... do tego wiekszos automatow posiada przeniesienie napedu z prawej strony(czytaj lancuch) a manual po lewej...
Latwiej jest zmienic automata na manual niz odwrotnie... lech nie mowie ze to nie wykonalne...
Napisz wiecej co cie interesuje to napewno wiecej kolegow pomoze... bo ja sam nie wiem co chcesz zmienic na co... nie wiem jakiego quada posiadasz i co moze sie tam zmiescic... silnik z automatem jest troszke wiekszych gabarytow ze wzgledu na automat... w manualu skrzynia jest zintegrowana w srodku obudowy silnika.. w automacie wyglada to troszke inaczej.. skrzynia jest tak jakby dolaczona z tylu silnika i polaczona z silnikiem za pomoca paska.. tzw CVT

Vinilus
Posty: 12
Rejestracja: sob 20 wrz, 2014

Re: Zmiana manualnej na automatyczną skrzynię biegów

Post autor: Vinilus » ndz 21 wrz, 2014

quad do 9k 2011r lub mlodszy silnik 200-450
Ostatnio zmieniony ndz 21 wrz, 2014 przez oolsztyniak, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Założyłeś kolejny temat bez podania konkretów. Sprecyzuj swoje pytanie albo i ten poleci do kosza!

Awatar użytkownika
Tomek_LS500cb
Posty: 1250
Rejestracja: czw 26 cze, 2014
Quad:: lucky star 500cb
Imię: Tomek

Re: Zmiana manualnej na automatyczną skrzynię biegów

Post autor: Tomek_LS500cb » ndz 21 wrz, 2014

Naprawde mimo szczerych checi chyba nie jestem w stanie ci pomoc...
Czy ty posiadasz jakiegos quada i chcesz w nim wymienic skrzynie manualna na automatyczna czy co?? Bo ni w zab cie nie rozumiem o co ci chodzi... czy szukasz czegos ?
Napisz cos wiecej czego oczekujesz od forumowiczow bo inaczej to traczisz czas swoj i innych!
Takie wypowiedzi ktore wstawiasz niczego nie wnosza do tematu "zamiana manualnej ma automatyczna..."

Anabia123
Posty: 1
Rejestracja: czw 30 paź, 2014
Quad:: aaaaaa
Imię: aaaaaa

Re: Zmiana manualnej na automatyczną skrzynię biegów

Post autor: Anabia123 » czw 30 paź, 2014

Witam,
Niestety mam pewien problem, mianowicie nie mogę znaleźć nr. vin swojego quada.
Kupując go gościu mi powiedział, że jest to 2001 r. ale coraz bardziej zaczynam w to wątpić... Zamawiałem części własnie do takiego modelu GRIZZLY 600 2001r. Łożyska tylne koła pasowały. Zamówiłem również przegub przedni zewnętrzny (EPI WE271025) i się okazało, że jest o jakieś 15mm za krótki ;o.

Czy jest możliwość jakiegoś innego sposobu sprawdzenia roczniku pojazdu? Może wysłać zdjęcia to coś pomogą? A może jakieś inne sugestie ?

Bardzo proszę o odpowiedź oraz z góry dziękuję.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Yamaha”