Potrzebny zamiennik plastikowych tulei wahaczy MXU 500IRS

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Kymco
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Potrzebny zamiennik plastikowych tulei wahaczy MXU 500IRS

Post autor: DKfan » wt 04 mar, 2014

Czy ktoś z szanownych posiadaczy Kymco MXU 500 (niekoniecznie IRS bo w ośce ta tuleja występuje w przednich wahaczach) zamiast oryginalnej tulei Kymco stosował jakiś zamiennik od innego quada?
Poszukuję takiej alternatywy ponieważ importer oferuje taki ekstrawagancki produkt po 3 tygodniach od zamówienia.....
Niestety moje tuleje nie istnieją a mam ogromną ochotę pośmigać szybciej niż za miesiąc.


Obrazek
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Awatar użytkownika
Adam Wieczorek
Moderator
Posty: 371
Rejestracja: pt 07 sty, 2011
Quad:: Suzuki KQ 700 2007r
Imię: Adam
Lokalizacja: Grodzisk Maz
Kontakt:

Re: Potrzebny zamiennik plastikowych tulei wahaczy MXU 500IR

Post autor: Adam Wieczorek » wt 04 mar, 2014

Kup pręt poliprepylenowy i rurke gruboscienna i daj tokarzowi do dorobienia.
:I love Quadowe Bezdroża:
Najlepsze imprezy tylko z Quadowe Bezdroża. Wejdź i sprawdź

Awatar użytkownika
demonic
Posty: 261
Rejestracja: wt 04 gru, 2012
Quad:: Out XXC

Re: Potrzebny zamiennik plastikowych tulei wahaczy MXU 500IR

Post autor: demonic » śr 05 mar, 2014

I to będzie najtrwalsze a i pare groszy zapłacisz ;-)
Było ich trochę ;-) Hondy, Can-amy, Polarisy, Yamahy, Chińczyki ...

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Potrzebny zamiennik plastikowych tulei wahaczy MXU 500IR

Post autor: DKfan » śr 05 mar, 2014

wgmparkot pisze:Kup pręt poliprepylenowy i rurke gruboscienna i daj tokarzowi do dorobienia.
Tą opcje rozważaliśmy z Sheltonem ale została odrzucona ze względu na koszty i niepewny efekt. Dla tego szukam oryginału lub tulei o takich samych wymiarach.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Awatar użytkownika
Adam Wieczorek
Moderator
Posty: 371
Rejestracja: pt 07 sty, 2011
Quad:: Suzuki KQ 700 2007r
Imię: Adam
Lokalizacja: Grodzisk Maz
Kontakt:

Re: Potrzebny zamiennik plastikowych tulei wahaczy MXU 500IR

Post autor: Adam Wieczorek » śr 05 mar, 2014

Przykro mi kolego ale sie myli. Mialem IRSa i dorabialem takie tuleje i wiem ile to kosztuje i jak jest z jakością. Oryginaly w moim przypadku wytzymaly 1000km a dorabiane przeze mnie prawie 2000. Co do kosztów to 1m laski polipropylenu 70zl, rurka grubościenna 100 za 2.5m i to wystarcza na dwa komplety tulej na IRSa. Rurke docinasz sam lub zrobi ci to tokarz a za te polipropylenowe policzy z 5zl od sztuki za dotoczenie.
:I love Quadowe Bezdroża:
Najlepsze imprezy tylko z Quadowe Bezdroża. Wejdź i sprawdź

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Potrzebny zamiennik plastikowych tulei wahaczy MXU 500IR

Post autor: DKfan » śr 05 mar, 2014

wgmparkot pisze:Przykro mi kolego ale sie myli. Mialem IRSa i dorabialem takie tuleje i wiem ile to kosztuje i jak jest z jakością. Oryginaly w moim przypadku wytzymaly 1000km a dorabiane przeze mnie prawie 2000. Co do kosztów to 1m laski polipropylenu 70zl, rurka grubościenna 100 za 2.5m i to wystarcza na dwa komplety tulej na IRSa. Rurke docinasz sam lub zrobi ci to tokarz a za te polipropylenowe policzy z 5zl od sztuki za dotoczenie.

Zgodnie z Pana radą Panie wgmparkocie zleciłem dotoczenie tulei w firmie, która regularnie dorabia je do różnych quadów. Wygląda na to, że mają doświadczenie więc wybór materiału im pozostawiłem, robią je bodajże z tekstolitu. Oglądałem inne podotaczane tuleje i materiał wydaje się niczym nie ustępować fabrycznemu.
Powinny być gotowe na przyszły tydzień, zobaczymy wtedy jaki jest efekt końcowy.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Awatar użytkownika
Adam Wieczorek
Moderator
Posty: 371
Rejestracja: pt 07 sty, 2011
Quad:: Suzuki KQ 700 2007r
Imię: Adam
Lokalizacja: Grodzisk Maz
Kontakt:

Re: Potrzebny zamiennik plastikowych tulei wahaczy MXU 500IR

Post autor: Adam Wieczorek » śr 05 mar, 2014

Ja przekazałem to co robiłem przy swojej maszynie i jak dla mnie stosunek ceny do jakości był przyzwoity. Co do materiałów oczywiście można użyć wiele innych, niekiedy jeszcze lepszych od tych co ja używałem. Jak masz wszystko porozbierane to polecam dorobić kalamitki, a sporo przedłużysz żywotność tulejek.
:I love Quadowe Bezdroża:
Najlepsze imprezy tylko z Quadowe Bezdroża. Wejdź i sprawdź

Bucz
Posty: 3
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Quad:: LS 300U

Re: Potrzebny zamiennik plastikowych tulei wahaczy MXU 500IR

Post autor: Bucz » śr 16 lip, 2014

[quote="DKfan"]
Zgodnie z Pana radą Panie wgmparkocie zleciłem dotoczenie tulei w firmie, która regularnie dorabia je do różnych quadów. /quote]

Możesz podać jakieś namiary na tą firmę? W Wawie czy okolicach trudno znaleźć tokarza, który chce się bawić takimi rzeczami i nie żąda cen z kosmosu... A już taki, który ma pojęcie to w ogóle ginący gatunek...

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Potrzebny zamiennik plastikowych tulei wahaczy MXU 500IR

Post autor: DKfan » pn 21 lip, 2014

Wiesz co, napisz do mnie na PW bo co prawda mi dotoczyli tylko później okazało się że tuleje nie trzymają jednego z wymiarów. Natomiast moi znajomi prowadzą świetnie wyposażony warsztat ślusarski i myślę że mogliby Ci dotoczyć tuleje, Musisz tylko dostarczyć nową (nie używaną) na wzór.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kymco”