Majowa wyprawa - Kierunek Bunkry !

Wyprawy te bardzo dalekie - zagraniczne, jak i te bliższe po Polsce...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Majowa wyprawa - Kierunek Bunkry !

Post autor: oolsztyniak » pt 18 kwie, 2014

Czemu odpada?
Kumpel je zakłada bo jego żona jest ciut niższa i dla niej te kuferki to idealna sprawa pod nogi :D
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Majowa wyprawa - Kierunek Bunkry !

Post autor: oolsztyniak » śr 30 kwie, 2014

Koszulki gotowe :oklaski: :oklaski: :oklaski:
Załączniki
DSC_1144.JPG
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
Adi74poz
Posty: 96
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: X8
Imię: Adam
Lokalizacja: Poznań

Re: Majowa wyprawa - Kierunek Bunkry !

Post autor: Adi74poz » wt 13 maja, 2014

No i niestety Łukasz - już sobie pojechałem na Integrację :(.
Po sobotnim Maratonie Żubra ....właśnie wróciłem do świata żywych - kraska, która niestety skutecznie wyeliminowała mnie z imprezy - dopiero dzisiaj wypuścili mnie Szpitala.
Zamiast złapać Żubra za rogi niestety złapałem "zajączka" - a oto konsekwencje: złamany prawy obojczyk z 3 cm przemieszczeniem i 1 cm odłamkiem, połamane w kilku miejscach - żebra VI i VII po prawej stronie, obity i obrzęknięty prawy staw biodrowy i obrzęk lędźwiowego odcinak kręgosłupa - i tutaj miałem chyba największe szczęście, że tylko tak to się skończyło. Co do obojczyka to sprawa ma się następująco - w Szpitalu byłem od soboty - w tym czasie dwukrotnie byłem szykowany do operacji - wszyscy święci (6 lekarzy) zadecydowali w końcu, że zapakują mnie po szyję w gips na tydzień - i po tym czasie będzie ostateczna decyzja co do operacji. Jak do niej dojdzie to będą to płytki tytanowe na stałe Generalnie więcej szczęścia niż rozumu - niestety quad też trochę uszkodzony :(.

Poniżej filmik z Rajdu - na końcu niestety ja :(.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=cgaua0NxXHA[/youtube]

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Majowa wyprawa - Kierunek Bunkry !

Post autor: Ikar » wt 13 maja, 2014

Byłem na maratonie startowałem jako pilot w Mavericku - mimo że osobiście Cię nie poznałem to po opowiadaniach kolegów wiedziałem o kogo chodzi. Bardzo współczuję i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Jak możesz to opisz jak to dokładnie się stało może to będzie dobra nauka dla innych na przyszłość.

P.S. My też zaliczyliśmy solidną rolkę przy 50 km/h - szczęście że w UTV jest klatka bo byłoby nieciekawie...

Jak najszybszego powrotu do zdrowia życzę.
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
Iguana Team
Moderator
Posty: 456
Rejestracja: wt 21 maja, 2013
Quad:: Miśki dwa - G7 & 350 IRS
Imię: Jaro
Lokalizacja: Grodzisk Maz.
Kontakt:

Re: Majowa wyprawa - Kierunek Bunkry !

Post autor: Iguana Team » wt 13 maja, 2014

Coś ty zrobił chłopaku? :/ Zdrowia, zdrowia.
:I love Quadowe Bezdroża:
Najlepsze imprezy tylko z Quadowe Bezdroża. Wejdź i sprawdź

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: Majowa wyprawa - Kierunek Bunkry !

Post autor: Zmora1966 » wt 13 maja, 2014

Adi74poz jejku.... życzę powrotu do zdrowia... trzymaj się!
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
Adi74poz
Posty: 96
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: X8
Imię: Adam
Lokalizacja: Poznań

Re: Majowa wyprawa - Kierunek Bunkry !

Post autor: Adi74poz » wt 13 maja, 2014

dzięki za życzenia :)

Artur, bardzo żałuję że się nie poznaliśmy - niestety w dzień przed rajdem pogoda nie sprzyjała integracji, a i trochę przygotowań było - po rajdzie... sam już wiesz.... :(

Co do samej kraksy, to sprawa wyglądała następująco - to był oczywiście rajd ;) więc tempo jazdy nie było wycieczkowe - a ja niestety jechałem bardzo blisko kolegi (praktycznie siedziałem mu na ogonie) - chciałem po prostu utrzymać jego tempo - do tego prosty odcinek drogi (to również uśpiło moją czujność) i nie zauważyłem sporej hopki, która nagle wyłoniła się spod jego quada (zaraz za zakrętem) - a że prędkość była niemała wiec wybiło mnie w powietrze - musiał tam być też jakiś kamień, bo mam osłonę wgniecioną z przodu. X8 średnio nadaje się do skoków - generalnie bardzo ciężki quad - dodatkowo w czasie wyskoków tył ma tendencję do wyprzedania przodu (przynajmniej u mnie - doświadczyłem tego wielokrotnie), a ten wyskok był naprawdę wyjątkowo daleki. Efekt był taki, że w czasie lotu przekręciło mnie na bok - reszty można się tylko domyślić - próbowałem jeszcze opanować maszynę, aż w końcu przerolowało mnie przez lewą burtę - quad po mnie - i na końcu jeszcze to uderzenie w drzewko.......

Mój błąd i nauczka na przyszłość, żeby w czasie jazdy nie siedzieć nikomu na ogonie - a co do samej X8 - to jest coś na rzeczy ze środkiem ciężkości - tak jak pisałem - przy porządnych wyskokach zadek ma niestety tendencję do zarzucania na boki.

Co do Waszej rolki - to fajnie, że nic się nie stało - ja niestety jestem na czas jakiś uziemiony :(

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Majowa wyprawa - Kierunek Bunkry !

Post autor: Ikar » śr 14 maja, 2014

Nam nic - trochę szyja jeszcze boli, podyndałem sobie troszkę w powietrzu na siedzeniu pasażera. Problem był z postawieniem utvki na koła nawet w dwie osoby, a paliwo się lało i mogło się zapalić... Klatka się trochę przestawiła.

Życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia - pozdrawiam
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: Majowa wyprawa - Kierunek Bunkry !

Post autor: Zmora1966 » śr 14 maja, 2014

Adam,

potwierdzam to co piszesz o skokach CFką..natomiast jak oglądnąłem film tak własnie pomyślałem że odległość mogła mieć znaczenia z tym że bardziej obstawiałem że Quad przed tobą coś zrobił...

Jeszcze raz powrotu do zdrowia a dla nas czytających to ważna nauka - odstępy pomiędzy Quadami nie tylko mogą uratować lampy lub jakieś plastiki ale nieraz nawet życie.....
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: Majowa wyprawa - Kierunek Bunkry !

Post autor: Zmora1966 » śr 14 maja, 2014

Słuchajcie szukam adresu naszej bazy.... było to gdzieś?
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyprawy quadowe”