Foreman 450- idealne opony ?

Wszystkie informacje przydatne do jazdy w terenie, czyli niezbędnik quadowego przeprawowca...
ODPOWIEDZ
pokor
Posty: 13
Rejestracja: wt 11 lut, 2014
Quad:: Foreman 450 ES
Lokalizacja: Wałbrzych - okolica

Foreman 450- idealne opony ?

Post autor: pokor » wt 11 lut, 2014

Mam dylemat z oponami, mam Foremana 450 i chcę go ubrać w jakieś sensowne kółka.
Jak już w powitalnym było nie będą to wycieczki na grzyby ale też nie zamierzam topić go po siedzenie w wodzie i błocie lub jeździć na samej wyciągarce .
Asfalt, szutry, skały, błoto,korzenie, mokre liście (dużo mokrych liści),trawa

Po lekturze internetu wyszło mi, że złotym środkiem mogą być Alltrak-i ale później znalazłem info, że one nie trzymają rozmiaru i mają mniej niż 25 cali a ja raczej quada wyposażonego w belkę z tyłu już raczej niżej nie chcę sadzać a w 26 nie występują.
Wypatrzyłem więc Duro Buffalo 25 (sporo mięcha mają na sobie)ale sporo osób w okolicy widziałem też na Zilla-ch ale te musiałbym wsadzić 26 bo 25 to jakaś komedia.
I teraz pytanie czy 450 pociągnie takie kółka.

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: Foreman 450- idealne opony ?

Post autor: Pingwin Legnica » wt 11 lut, 2014

pociągnie

zakładałbym altraki, tak czy inaczej

jak za niski prześwit to Cst abuzz 26" guma jak w altraku ale prześwit większy o mniej więcej 1,5 cm :)

foreman te opony uciagnie, Duro bufflo trzeba sprawdzić wagę, podejrzewam, że może być piekielnie ciężka...
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

pokor
Posty: 13
Rejestracja: wt 11 lut, 2014
Quad:: Foreman 450 ES
Lokalizacja: Wałbrzych - okolica

Re: Foreman 450- idealne opony ?

Post autor: pokor » wt 11 lut, 2014

O abuzzach niewiele w sieci .
Prześwit w miarę ok nie chciałbym go zmniejszać o zillach 26 myślałem tylko dlatego, że bieżnik mają lepszy niż 25 czy te "arbuzy" 25 też są mniejsze niż 25 jak alltraki czy trzymają wymiar?
Kurcze żeby były alltraki 26 to by było idealnie. W sumie mogę zmajstrować jakiś set podyższający ala highlifter ale belka wciąż będzie nisko poza tym małe koło mały komfort zwłaszcza jak nie ma IRS już teraz trochę trzepie a ja tylko waga 75kg dociążam sprzęta.
Jeszcze jedno pytanko jak wysoki klocek maja alltraki a jaki abuzzy mowa o 25 i czy masz takowe u siebie może bym podjechał pomacać i coś kupić.

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: Foreman 450- idealne opony ?

Post autor: Pingwin Legnica » wt 11 lut, 2014

Abuzy mają 26 " (również w rzeczywistości )

jest to taki "altrak" 26 " coś pomiedzy at a Bighornem :)

ja chcesz quada podnieść do góry ? w jaki sposób poza oponą ?
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

Awatar użytkownika
milu$
Moderator
Posty: 163
Rejestracja: czw 28 gru, 2006
Quad:: Przedrajdowy
Imię: Marek
Lokalizacja: legionowo

Re: Foreman 450- idealne opony ?

Post autor: milu$ » wt 11 lut, 2014

alltraki - opona bardzo znana, dobra i uniwersalna
abuzz - opona nowa , dopiero się rozwija rynek i ma szansę na dobrą pozycję :mrgreen:

abuzz jest połączeniem alltraka i bighorna troche, sprzedałem tego kilkanaście kompletów i na razie odzew bardzo dobry mają

Do foremana zilla 26 bez sensu, w błocie i tak nie wygrasz z "niezależnymi zawieszeniami" a wystarczy zejść i popchnąć quada a przejedziesz tak samo jak oni. Za to na trawersach i szybki szutrach dasz foremanowi trochę więcej wigoru.

Od zawsze jeździłem na oponach przeprawowych, alltraki wg mi nie leżały i nie umiem się do nich przekonać. ( chociaż po ostatnich jazdach G7 na Elce i alltrakach trochę je lubię :mrgreen: )

Ja do foremana brał bym Abuzz 25'

pokor
Posty: 13
Rejestracja: wt 11 lut, 2014
Quad:: Foreman 450 ES
Lokalizacja: Wałbrzych - okolica

Re: Foreman 450- idealne opony ?

Post autor: pokor » wt 11 lut, 2014

Pingwin
O podnoszeniu myślałem tylko w przypadku alltraków, i zrobić to można tak jak to robią amerykanie
http://www.superatv.com/Assets/lkh1/honda-foreman-400-450-2-inch-lift-kit-install-02.jpg
http://www.superatv.com/Assets/lkh1/honda-foreman-400-450-2-inch-lift-kit-install-04.jpg
ale tak jak pisałem nie rozwiązuje to problemu belki.
co do "arbuzów" to po lekturze quadzikowego testu oraz poszperaniu w sieci i po tym co pisze milu$ skłaniam się coraz bardziej ku tym "owocowym" opona ale skoro trzymają wymiar to 25.

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Foreman 450- idealne opony ?

Post autor: oolsztyniak » czw 13 lut, 2014

Arbuzy to dobre rozwiązanie :ok:
Sam mam i mogę polecić.
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

pokor
Posty: 13
Rejestracja: wt 11 lut, 2014
Quad:: Foreman 450 ES
Lokalizacja: Wałbrzych - okolica

Re: Foreman 450- idealne opony ?

Post autor: pokor » czw 13 lut, 2014

A jak z trwałością tych opon.
Na stronie producenta podają, że mają one 20mm bieżnika czyli nie jest to jakiś mega protektor i mam nadzieję, że nie znika w tempie ekspresowym jak w zillach 25

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poradnik terenowy”