Półosie do quadów

Wszelkie sprawy związane z eksploatacją, serwisowaniem, silnikiem, elektryką, skrzyniami biegów, przeniesieniem napędu, zawieszeniem, oponami, tuningiem oraz wszelkimi poradami technicznymi...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grzegorz Głowienka
Administrator
Posty: 2030
Rejestracja: ndz 14 sie, 2005
Quad:: testowy :)
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Półosie do quadów

Post autor: Grzegorz Głowienka » śr 05 cze, 2013

Nie od dziś wiadomo, że nasze czterokołowce narażone są na znacznie większe obciążenia podczas jazdy w ciężkim terenie, niż po zwykłych szutrowych drogach. Duża moc w połączeniu z terenowymi oponami a do tego błoto, woda, korzenie, kamienie oraz inne napotykane atrakcje, wpływają na szybsze zużywanie nie tylko elementów zawieszenia, ale także przeniesienia napędu czyli na przeguby oraz [link=hhttps://www.sklep.centrumatv.pl/c/1644/polosie- ... uadow.html]półosie do quadów.[/link]

:arrow: Czy zdarzyły się Wam już uszkodzenia całych półosi, a może przegubów, albo tylko samych manszet :?:
:arrow: W jakich quadach byliście zmuszeni do wymiany elementów przeniesienia napędu :?:
:arrow: W jakich okolicznościach dochodziło do awarii :?:
:arrow: A może macie sprawdzoną receptę, co zrobić, żeby nie mieć problemów z półosiami, przegubami czy manszetami :?:


Info Sklep Quadzik.pl: Jeżeli już komuś przytrafiła się awaria, to w naszym quadzikowym sklepie dostępne są Półosie do quadów firmy Interparts.
Póki co quadowa emeryturka :)

Awatar użytkownika
radzio
Posty: 3811
Rejestracja: wt 20 maja, 2008
Quad:: Suzuki KingQuad 750 AXI
Imię: RADEK.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Półosie do quadów

Post autor: radzio » śr 05 cze, 2013

Z miesiąc temu bardzo się zdziwiłem kiedy nie mogłem skręcić kierownicą w prawo bo coś blokowało!
Blokował piasek który dostał się do kulek w przegubie przez rozerwaną manszetę.
Całe szczęście,że były to ostatnie kilometry wyjazdu.
Prawdopodobnie manszeta uległa uszkodzeniu podczas jazdy przez sporą ilość gałęzi i patyków leżących na ziemi.
Sprzęt którym smigam to Kinga z 2012 roku.
Dodam jeszcze,że quad wyposażony w fabryczne osłony moze gdybym miał wyższe aluminiowe to Jape nie miał by roboty z wymianą manszety.

Jape jeszcze raz dziękuję pomoc i wymianę uszkodzonej przedniej manszety.

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Półosie do quadów

Post autor: Ikar » śr 05 cze, 2013

Manszety to wbrew pozorom nie jest taki wielki kłopot, w porę zauważona dziurka na bank nie doprowadzi do wymiany przegubu. Raz mi się zdarzyło rozerwać jedną z tyłu przy kole (Rincon), nawet mimo aluminiowych osłon. Nie mam pojęcia jak, ale coś mnie tknęło i szybko sprawdziłem. Jako, że do domu kawałek był to quad na lawetę i na warsztat. Z 10 minut pojeździłem w ciężkim terenie piaskowym, mimo to w resztkach smaru nie było jakichkolwiek zanieczyszczeń :)

Jak to mówią - lepiej zapobiegać niż leczyć :)
Ozo Drapers Squad

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż quadowy”