Subskrybuj RSS
Obecny czas: Czw 21 Wrz, 2017

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Półosie do quadów
PostWysłany: Śro 05 Cze, 2013 
Administrator
Awatar użytkownika

Miejscowość: mazowieckie
Quad: testowy :)
Imię: Grzegorz
Nie od dziś wiadomo, że nasze czterokołowce narażone są na znacznie większe obciążenia podczas jazdy w ciężkim terenie, niż po zwykłych szutrowych drogach. Duża moc w połączeniu z terenowymi oponami a do tego błoto, woda, korzenie, kamienie oraz inne napotykane atrakcje, wpływają na szybsze zużywanie nie tylko elementów zawieszenia, ale także przeniesienia napędu czyli na przeguby oraz półosie do quadów.

:arrow: Czy zdarzyły się Wam już uszkodzenia całych półosi, a może przegubów, albo tylko samych manszet :?:
:arrow: W jakich quadach byliście zmuszeni do wymiany elementów przeniesienia napędu :?:
:arrow: W jakich okolicznościach dochodziło do awarii :?:
:arrow: A może macie sprawdzoną receptę, co zrobić, żeby nie mieć problemów z półosiami, przegubami czy manszetami :?:

Info Sklep Quadzik.pl: Jeżeli już komuś przytrafiła się awaria, to w naszym quadzikowym sklepie dostępne są Półosie do quadów firmy Interparts.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na TwitterUdostępnij na Google+Udostępnij na MySpace

SUZUKI LT-Z400 - dobry wstęp do wyścigowego życia
SUZUKI LT-Z400 - dobry wstęp do wyścigowego życia
LT-Z400 to kolejne wcielenie klasycznego modelu sportówki ze stajni Suzuki. Stylistyką nawiązuje do potężniejszego modelu LT-R450. Na pierwszy rzut oka widać jednak, że LT-Z400 jest nieco węższy i wyższy. Ten czterokołowiec wyposażony został w czterosuwowy silnik o pojemności 398 ccm, zasilany elektronicznym układem wtrysku paliwa, w którym wykorzystano wtryskiwacz z dwunastoma dyszami. Tak skonstruowana jednostka napędowa znacznie dynamiczniej reaguje na gaz, a jazda nią w warunkach terenowych jest bardziej płynna, nawet przy zachowaniu sportowych walorów pojazdu. Czytaj Więcej...
Jak korzystać z wyciągarki na przepinki?
Jak korzystać z wyciągarki na przepinki?
Co zrobić, kiedy na bębnie wyciągarki mamy kilka razy mniej liny niż potrzeba, góra stroma a wjechać musimy? Dobrym rozwiązaniem jest opanowanie korzystania z liny na tzw. przepinki, a co za tym idzie „liźnięcie” tematu technik alpinistycznych. Czytaj Więcej...
Oznaczenia opon quadów - jak odczytać rozmiar opon? jaki rozmiar dobrać
Oznaczenia opon quadów - jak odczytać rozmiar opon? jaki rozmiar dobrać
Prawidłowy rozmiar gumy - Czyli po czym poznać, która będzie odpowiednia? Każda z nich jest inna. Nawet bliźniaki nie są identyczne. Mają różne cechy, często odmienne i niezrozumiałe dla pozostałych upodobania. Niektóre doceniane są za wielkość, inne grubość, jeszcze inne elastyczność lub zdolności penetracyjne. Nie zapominajmy, że aby dobrze je założyć, koniecznie musimy dopasować rozmiar... Czytaj Więcej...
 Temat postu: Re: Półosie do quadów
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Quad: Suzuki KingQuad 750 AXI
Imię: RADEK.
Z miesiąc temu bardzo się zdziwiłem kiedy nie mogłem skręcić kierownicą w prawo bo coś blokowało!
Blokował piasek który dostał się do kulek w przegubie przez rozerwaną manszetę.
Całe szczęście,że były to ostatnie kilometry wyjazdu.
Prawdopodobnie manszeta uległa uszkodzeniu podczas jazdy przez sporą ilość gałęzi i patyków leżących na ziemi.
Sprzęt którym smigam to Kinga z 2012 roku.
Dodam jeszcze,że quad wyposażony w fabryczne osłony moze gdybym miał wyższe aluminiowe to Jape nie miał by roboty z wymianą manszety.

Jape jeszcze raz dziękuję pomoc i wymianę uszkodzonej przedniej manszety.

Temat postu: Re: Półosie do quadów
Awatar użytkownika

Quad: Honda xxc
Imię: Artur
Manszety to wbrew pozorom nie jest taki wielki kłopot, w porę zauważona dziurka na bank nie doprowadzi do wymiany przegubu. Raz mi się zdarzyło rozerwać jedną z tyłu przy kole (Rincon), nawet mimo aluminiowych osłon. Nie mam pojęcia jak, ale coś mnie tknęło i szybko sprawdziłem. Jako, że do domu kawałek był to quad na lawetę i na warsztat. Z 10 minut pojeździłem w ciężkim terenie piaskowym, mimo to w resztkach smaru nie było jakichkolwiek zanieczyszczeń :)

Jak to mówią - lepiej zapobiegać niż leczyć :)

Kanał Youtube - KLIK

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości