Polaris Sportsman 800 Touring INTL luz na łożyskach piast

Wszelkie sprawy związane z eksploatacją, serwisowaniem, silnikiem, elektryką, skrzyniami biegów, przeniesieniem napędu, zawieszeniem, oponami, tuningiem oraz wszelkimi poradami technicznymi...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yokusti
Posty: 8
Rejestracja: pn 21 sie, 2017
Quad:: Polaris Sportsman 800 Touring
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Wrocław

Polaris Sportsman 800 Touring INTL luz na łożyskach piast

Post autor: Yokusti » śr 09 maja, 2018

Witam,

Wczoraj jestem po wymianie tylnych łożysk piast tylnych i....
Przed wymiana posiadałem luzy w tylnych kolach i zdecydowałem się wymienić łożyska...po wymianie luzy nadal są.

I teraz pytanie. Czy to jest normalne, że zawsze są te luzy wynikające z luzów technologicznych łożysk i konstrukcji zespołu piasta. Wiadomo na łożyskach stożkowych można by było wyeliminować luz niestety tutaj nie ma stożkowych. Kupiłem markowe łożyska FAG.

Tak czy inaczej jedno z łożysk miało uszkodzona warkę uszczelniającą i zacierało się...tyle dobrego.

Przy okazji.
Będę wymieniał z przodu łożyska, koła również posiadają luzy...zauważyłem, że końcówki drążków kierowniczych te które są najbliżej przednich kół posiadają poprzecierane osłony gumowe...zastanawiam się czy to wynika z tych luzów czy porostu jest to normalne gdy koło nabierze błota...

Będę wdzięczny za informacje.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
tede74
Administrator
Posty: 1033
Rejestracja: sob 19 maja, 2007
Quad:: Scrambler XP 1000 S
Imię: Tomek
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Re: Polaris Sportsman 800 Touring INTL luz na łożyskach pias

Post autor: tede74 » śr 20 cze, 2018

Odnośnie łożysk możliwe, że nieodpowiednie dobrałeś. W Polarisie są calowe i europejskie firmy nie mają tego rozmiaru. Różnica jest w setnych milimetra ale to wystarcza żeby były luzy. Co do końcówek nie powinny się przecierać. Możliwe, że masz założone szersze opony z przodu niż fabrycznie, które mają 8". Przy zastosowaniu szerszych opon trzeba dawać dystans lub felgi z większym offsetem.
:I love POLARIS:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż quadowy”