Polaris Scrambler 1000 test na Forum

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Polaris
Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Polaris Scrambler 1000 test na Forum

Post autor: Pingwin Legnica » czw 05 maja, 2016

W majowy weekend wybraliśmy się z Legnicy nad Bałtyk. 520 km, średnia z samej jazdy 52 km/h, ale z przystankami zajęło nam to 14 godzi. Dojechać do Bałtyku , nad plażę bezcenne :)

Polaris Scrambler 1000 XP jest fantastyczny. Piekielnie szybki, piekielnie wygodny. Wielki skok zawieszenia i amortyzatory fox pozwalają nim robić cuda w terenie, jest przyklejony do drogi i bardzo komfortowy.

Parę fotek :

4ta rano wyjazd :
Obrazek

zaczyna świtać a my na wieży koło Chocianowa
Obrazek

przeprawa promowa przez Odrę :
Obrazek
Obrazek
Obrazek

u Jezusa w Świebodzinie
Obrazek
Obrazek

Szybka wizyta w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym MRU :
Obrazek

po drodze mieliśmy 5 razy tankowanie
Obrazek

i to co scrambler lubi najbardziej Poligon Drawski :) Dopiero tam pokazał pazur i moc jaka w nim drzemie. Mocy jest tak dużo , że podrywa go z miejsca na koło, banan na twarzy nie chce zejść. W każdym zakresie obrotów i prędkości gna do przodu, wyrywa się i nie ma dość. Fantastyczne odczucia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ma wielki prześwit, największy w klasie, do tego koła wychodzą do przodu poza przedni zderzak dzięki temu ma doskonałe właściwości terenowe.

Obrazek


i w końcu, po 14 godzinach jazdy Polaris Scrambler 1000 dotarł do ceklu, fantastyczne uczucie

Obrazek


na podsumowanie dodam tylko to, że z każdym kilometrem chciało się jeszcze i jeszcze. Im dłuższa trasa tym bardziej docenia się niebywały komfort Polarisa.

Obrazek
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: Polaris Scrambler 1000 test na Forum

Post autor: Pingwin Legnica » pt 06 maja, 2016

http://www.pingwin.com.pl/quady/p,31,ba ... risem.html

tutaj więcej opisu z naszej strony :)
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

robertmuszka
Posty: 946
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Quad:: g700 2014 plus zólte xxc 800 2015
Imię: Robert
Lokalizacja: Sompolno koło Konin

Re: Polaris Scrambler 1000 test na Forum

Post autor: robertmuszka » sob 07 maja, 2016

Pingwin, jesli rozumiem , to przegoniles nowke maszynke.

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: Polaris Scrambler 1000 test na Forum

Post autor: Pingwin Legnica » pn 09 maja, 2016

dokłądnie tak :)

w weekend był MAŁY test w Karkonoszach, młody mówi , że jak jedzie polaris to jakby grzmiało na niebie .
Najlepsza była koleżanka : brzydki taki, kwadratowy nie jak inne quady, jakiś inny taki, bleee
Po godzinie : w sumie to ci powiem, że nie jest tak źle
po dwóch godzinach : no dobra ładny jest, jest taki inny niż inne quady, taki fajny kwadraciak :)

obecnie na quadzie testowało już 8 osób

8 wielkich bananów, ochów i achów :)

"inny wymiar" padało najczęściej

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: Polaris Scrambler 1000 test na Forum

Post autor: Pingwin Legnica » wt 17 maja, 2016

trzy wyjazdy i mam 900 km przebiegu :)

na razie gęba się wciąż cieszy :)

wciąż mnie zaskakuje komfortem i szybkością

są też minusy : nie mogę przełamać się co do bardzo stromych podjazdów (z opini innych użytkownikó wiem, że musi to przyjść z czasem)

dzwignia od biegów chodzi lżej nie wiem czy się rozchodziła czy od jej regulacji.

po testach , które przeprowadzili moim koledzy , zawitał u nas kolejny scrambler :)

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony wt 17 maja, 2016 przez Pingwin Legnica, łącznie zmieniany 1 raz.
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: Polaris Scrambler 1000 test na Forum

Post autor: Pingwin Legnica » wt 17 maja, 2016

po drodze zrobiłem dwa patenty.
Regulacja kolumny kierowniczej co by luz przód-tył skasować. Prosta czynność a luzu już nie czujemy. Na wszelki wypadek w każdym już w nowym będziemy to robić.
Druga regulacja to dzwignia od biegów co by ją ustawić w odpowiedniej pozycji, fabrycznie jakoś tak do kitu.

Obrazek

Obrazek
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Polaris Scrambler 1000 test na Forum

Post autor: oolsztyniak » wt 17 maja, 2016

A jak Scrambler radzi sobie na Arbuzach?
Nie brak mu przez to trakcji?
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Polaris Scrambler 1000 test na Forum

Post autor: DKfan » wt 17 maja, 2016

Pingwin Legnica pisze:są też minusy : nie mogę przełamać się co do bardzo stromych podjazdów (z opini innych użytkownikó wiem, że musi to przyjść z czasem)
Co masz na myśli? Jest gorzej wyważony od Renegade w kontekście łatwiejszego odrywania przodu na podjazdach?
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: Polaris Scrambler 1000 test na Forum

Post autor: Pingwin Legnica » śr 18 maja, 2016

DKfan pisze:
Pingwin Legnica pisze:są też minusy : nie mogę przełamać się co do bardzo stromych podjazdów (z opini innych użytkownikó wiem, że musi to przyjść z czasem)
Co masz na myśli? Jest gorzej wyważony od Renegade w kontekście łatwiejszego odrywania przodu na podjazdach?
nie.... raczej zbyt duża moc na technicznych podjazdach, trzeba być ostrożnym z gazem, szczególnie tam gdzie stertujesz od zera i pod ostrą górkę musisz się rozpędzać
poza tym mocna praca zawieszenia , bardzo duży jego skok powoduje, że masz wrażenie, że się wywróci do tyłu, widzowie z boku twierdzą, że nic się nie działo tylko ja panikuje. Trzeba się chyba przełamać.
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: Polaris Scrambler 1000 test na Forum

Post autor: Pingwin Legnica » śr 18 maja, 2016

oolsztyniak pisze:A jak Scrambler radzi sobie na Arbuzach?
Nie brak mu przez to trakcji?
poza oryginałęm, który sobie odłożyłem na rajdy i zimę (lekka jodełka, swoją drogą też wyrób CST) to CST Abuzz jest jedyną alternatywą na rynku. Moim zdaniem świetnie się do niego nadaje. Jest jeszcze bighorn, którego nie jestem zwolennikiem do szybkiej jazdy.
Czy brakuje trakcji ? hmmm niem wiem co masz na myśli, mam wrażenie, że wszystko poza dużą jodłą jak zilla tu się nada. Błota nim nie robię a szutry i leśne dukty.

Trzeba jednak wyważyć opony bo przy ich biciu wspomaganie przenosi na kierownicę.
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polaris”