Pogaduchy o CF Off-Top

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
Awatar użytkownika
walek1978
Posty: 137
Rejestracja: śr 10 cze, 2015
Quad:: CF Moto 500, X8
Imię: Marcin
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: walek1978 » pt 20 paź, 2017

Wszystko fajnie napisane i z większąścią się zgadzam. Na razie stać mnie na X8 więć takową śmigam. Jest to mój drugi quad i tak się składa że też Cf :) Każdy tylko narzeka że chińszczyzna a i tak 90% drajwerów od tego zaczynała więc trzeba sie cieszyć z tego co się ma :")

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: oolsztyniak » pt 20 paź, 2017

DKfan pisze:Co było w quadach nie wiemy my ani Lukasik bo widział je tylko z zewnątrz. Oczywiście niektóre ekipy prywatne miały też serwis, chociaz większośc uczestników go nie miała i naprawiała pojazdy sama lub płaciła mechanikom. Natomiast prywatne ekipy nie miały takiego zaplecza technicznego, zapasu częsci itd. Więc nie twórzmy iluzji że nie była to duża przewaga.
Jacku wszystko się zgadza ale ....
Tak jak Lukas nie wie co było wewnątrz bo widział tylko z zewnątrz tak samo Ty nie wiesz co, kiedy i czy w ogóle było wymieniane. Co z tego, że tam był zapas części (o ile był bo tego też nie wiemy) , co z tego, że byli mechanicy i Bóg wie kto jeszcze jak nie wiemy czy w ogóle była potrzeba coś wymienić. Przecież niekoniecznie po tym jak CF dostało kilkukrotnie po garach musiało się coś popsuć - jak np. wspomniany wcześniej przez Ciebie silnik - że można było go wymienić. Tylko czy była taka potrzeba? Czy któryś element się zużył i wymagał naprawy/wymiany? Nie wiadomo.

Za to wyższość CF w niektórych momentach jest wręcz zauważalna.
Typy na Kamanach stoją a CF idzie ogniem.
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: DKfan » pt 20 paź, 2017

Tak słusznie zauważyłeś "w niektórych" i doskonale się to zobrazowało w wynikach i te 3 podjazdy na krzyż zrobione na kołąch nie dały żadnej przewagi.

Łukasz, prawa fizyki znamy i niektóre przeszkody są lepiej pokonywane pzrez pewien typ quada. Są podjazdy i zjazdy gdzie ty byś spadł a ja moim CF500 zjchałbym bez strat, czy to znaczy że jest lepsze od Twojego XTP? W niektórych sytuacjach tak :-) co nie oznacza że jest lepsze cąłościowo mimo ze 4 krotnie jest tańsze

A czy się psuły? No na pewno nie, nic nie było wyminiane bo Lukasik o tym nie napisał. :twisted:
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Wojtekski
Posty: 642
Rejestracja: pt 06 wrz, 2013
Quad:: renegade 570 xxc , był cf x8 ,cf 500 , lucky star 400shineray 250-9c
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Suwałki

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Wojtekski » pt 20 paź, 2017

Czy się psuły to nie wiemy tak samo jak inne sprzęty i tak samo nas tam nie było ;) a filmik wstawiłem bo jest ciekawy i nikt nie mówi że cf to już ach, każdy czegoś innego oczekuje i cf wiadomo jakim jest sprzętem tak samo jak renia czy gryzlak. A kto co wybiera to indywidualna sprawa i każdemu co innego pasuje i kwestia kto czego oczekuje od sprzętu, ja can am latałem dorywczo tylko ale widać że przewaga renat na tym filmiku jest.

Awatar użytkownika
markiee18
Posty: 23
Rejestracja: ndz 27 sie, 2017
Quad:: Cf moto 550
Imię: Marcin

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: markiee18 » ndz 17 gru, 2017

Witam wszystkich
Od przedwczoraj jestem mam nadzieję szczęśliwym posiadaczem cf moto 550
Niestety mam problem z czujnikiem siedzenia a mianowicie jeżeli siedzę na quadzie to nie piszczy a jak z niego zejdę to ciągle piszczy nawet jak wyciągnę kluczyk ze stacyjki. Miał ktoś może taki problem ? Można to jakoś wyłączyć ?
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same :)

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Ikar » ndz 17 gru, 2017

??? Mam małego mindfucka totalnie nie rozumiem o co Ci chodzi :D
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: jarecki13 » ndz 17 gru, 2017

ja też :) , może alarm masz w nim i ześwirował :) , najprościej od sygnału idziesz po kablu do jakiegoś ustrojstwa sprawdzasz co to jest i odcinasz zasilanie ewentualnie naprawiasz usterkę i zostawiasz , ciężko powiedzieć co to jest, najprościej chyba zadzwoń do poprzedniego właściciela i zapytaj się go czy montował jakieś dziwne ustrojstwa w nim co wydają dźwięki

Awatar użytkownika
DIABLO_W
DIABLO TEAM ZGIERZ
Posty: 1539
Rejestracja: sob 23 maja, 2009
Quad:: CF MOTO 1000 OVERLAND,CF MOTO 1000 ,CF MOTO 850. CAN-AM 1000XTP & CF MOTO X8 EPS ,ACCESS 700EFI , CECTEK 500EFI I CF MOTO500
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Gdzieś w centrum

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: DIABLO_W » pn 18 gru, 2017

Witam
Wszystkie pojazdy typu TB-3 itp. mają czujnik w siedzeniu , wymogi UN.
Aby nie piszczało należy pozostawić pojazd na P i zaciagnąć hamulec ręczny .
Lub jeszcze prościej pod siedzeniem jest przewód co z niego wychodzi i ma kostkę należy ją zmostkowac i po sprawie .
Pozdrawiam
DIABLO TEAM ZGIERZ & ATV SWEDEN :) https://www.facebook.com/pages/CF-MOTO-Polska/833411190006502?fref=ts

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: oolsztyniak » pn 18 gru, 2017

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Ikar » pn 18 gru, 2017

Świat oszalał :( ABS ostatnio pokazali teraz czujnik pod siedzeniem co będzie następne ? Start Stop ?
Ozo Drapers Squad

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”