Płocka Parowa

Gdzie jeździć, wyposażenie ridera, wyposażenie atv-ki, rejestracja, import quadów, przepisy prawne, prawo jazdy, nawigacja...
Dominik_Dyńka
Posty: 89
Rejestracja: ndz 03 lut, 2008
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Dominik_Dyńka » sob 09 sie, 2008

To nie jest zły pomysł :P .
[size=75]"Kiedy jadę w błocie nikt mnie nie pokona". W Płocku najlepsze tereny. Polecam! Ale tylko jak masz cichy tłumik ;)[/size]

Awatar użytkownika
Krzysztof Wronowski
Posty: 1339
Rejestracja: pn 29 sie, 2005
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Krzysztof Wronowski » ndz 10 sie, 2008

Panowie , byłem dziś, widziałem - piekne znaki - zakaz ruchu samochodów i motocykli.
Czyli wszystkie quady rejestrowane jako ciągnik mogą śmiało wjeżdżać...

Poza tym zakaz dotyczy dróg... nie bezdroży...
3fun - bo quady są naszą pasją

Dominik_Dyńka
Posty: 89
Rejestracja: ndz 03 lut, 2008
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Dominik_Dyńka » pn 11 sie, 2008

Zakaz dotyczy wjazdu ogólnie na ten teren. Poza tym żeby dojechać na bezdroża trzeba przejechać przez drogę bo i tak w terenie czym będą nas ganiać? Hiluxem? Pozdrawiam Dominik_Dyńka ;) .
[size=75]"Kiedy jadę w błocie nikt mnie nie pokona". W Płocku najlepsze tereny. Polecam! Ale tylko jak masz cichy tłumik ;)[/size]

Awatar użytkownika
Krzysztof Wronowski
Posty: 1339
Rejestracja: pn 29 sie, 2005
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Krzysztof Wronowski » pn 11 sie, 2008

Mylisz się Kolego - znaki drogowe dotyczą dróg i to czego zakazują lub nakazują jest wyraźnie określone - w tym przypadku zakaz ruchu ulicą Parowa pojazdów samochodowych i motocykli.
Nadinterpretacją i to daleko idacą , mój drogi, jest pojmowanie tego jako "zakaz wjazdu ogólnie na teren"
Dróg jest wiele i nie na wszystkich jest zakaz ruchu samochodów i motocykli...
3fun - bo quady są naszą pasją

Dominik_Dyńka
Posty: 89
Rejestracja: ndz 03 lut, 2008
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Dominik_Dyńka » wt 12 sie, 2008

Zakazy są przy wszystkich drogach wlotowych które są uważane właśnie jako ulica Parowa. Więc jeżeli wjedziemy drogą "dziką" wydeptaną w trawniku wg taryfikatora kwalifikujemy się
do mandatu za jazdę po pasie zieleni, trawniku jak zwał tak zwał. Żeby nie być gołosłownym przytoczę Ci przykład. Mój kolega kiedyś jeżdżąc po drogach "dzikich" został ukarany za jazdę po trawie mimo że tej trawy nie pamiętają nawet najstarsi "górale".
Pozdrawiam Dominik_Dyńka ;) .
[size=75]"Kiedy jadę w błocie nikt mnie nie pokona". W Płocku najlepsze tereny. Polecam! Ale tylko jak masz cichy tłumik ;)[/size]

Awatar użytkownika
Krzysztof Wronowski
Posty: 1339
Rejestracja: pn 29 sie, 2005
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Krzysztof Wronowski » śr 13 sie, 2008

Ukarać można nawet za "nie manie" np lusterek lub homologowanych opon, pod warunkiem , że jest zasadne- jak dałeś się złapać na trawniku to słusznie dostałeś mandat. Jednak powiedz jaki mandat przysługuje za jazdę po nieużytkach lub "polnych" tj. niepublicznych drogach?
3fun - bo quady są naszą pasją

Dominik_Dyńka
Posty: 89
Rejestracja: ndz 03 lut, 2008
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Dominik_Dyńka » śr 13 sie, 2008

Na to nie przysługuje mandat ponieważ są to tereny które mówiąc prosto nie mogą ich interesować. Pozdrawiam Dominik_Dyńka ;) .
[size=75]"Kiedy jadę w błocie nikt mnie nie pokona". W Płocku najlepsze tereny. Polecam! Ale tylko jak masz cichy tłumik ;)[/size]

Awatar użytkownika
JJasiek
Posty: 248
Rejestracja: pn 05 lut, 2007
Lokalizacja: WZGÓRZE KRÓLÓW...
Kontakt:

Post autor: JJasiek » wt 02 wrz, 2008

Nie histeryzujmy. Znaki są słusznie postawione dla kretynów, którzy zasuwają parową bez żadnego opamiętania. Tam jest tyle ścieżek, że spokojnie można nie wjeżdżać na tą niby ulicę. Swoją drogą wczoraj widziałem w Płocku dwa policyjne hiluxy razem i jeszcze grand vitarę. Hiluxy podobno do ścigania nie wiadomo kogo w Płocku :) :) :) a Vitara jest z Gostynina do ganiania kłusowników.

Awatar użytkownika
Jurgen
Posty: 17
Rejestracja: wt 22 sty, 2008
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Jurgen » ndz 14 wrz, 2008

w piątek, 14.IX, wybrałem się na parowe porobić podjazdy, podjechałem wąskim podjazdem na mamucią, chce zjechać zjazdem koło połamanego słupa a tu na dole stoi "nyska" policyjna, cóż było robić, nawrót, pokręciłem się trochę i jak ponownie podjechałem za jakieś 10 min to już nikogo nie było
wracając do garażu widziałem "nyske" na górze, nad trasą rowerową koło ronda sobótkowego
pozdrawiam
Jurek

Dominik_Dyńka
Posty: 89
Rejestracja: ndz 03 lut, 2008
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Dominik_Dyńka » pn 15 wrz, 2008

Ciekawe czy cały weekend skupiali się na parowie czy tylko tak po prostu w piątek stali.
Pozdrawiam Dominik Jaroszewski ;).
[size=75]"Kiedy jadę w błocie nikt mnie nie pokona". W Płocku najlepsze tereny. Polecam! Ale tylko jak masz cichy tłumik ;)[/size]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niezbędnik quadowca”