outlander 450 max - eksploatacja

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Bombardier / Can-am
koniorc
Posty: 42
Rejestracja: śr 24 sie, 2016
Quad:: can am outlander 1000 pro

outlander 450 max - eksploatacja

Post autor: koniorc » sob 05 lis, 2016

Czesc. Zakupilem nowego outlandera 450 max. Maszyna fajna do turystyki, po dodaniu dystansow 45 mm bardzo dobra do dynamicznej jazdy po polnych i kretych drogach. Koledzy sugerowali 570 i niestety mieli racje, troche brakuje mi mocy. Po zdjeciu ogranicznika otwarcia przepustnicy osiaga tylko 91 km/ h. Czy to jest jego v max? Czy jest jakas metoda na podniesienie chodz troche mocy ?
Czy ma ktos jakies doswiadczenie z serwisem Motocykle Lublin? Pisza ze maja autoryzacje can am.

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: outlander 450 max - eksploatacja

Post autor: Ikar » sob 05 lis, 2016

Maszyna używana ?
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: outlander 450 max - eksploatacja

Post autor: DKfan » sob 05 lis, 2016

Przy 91 odcina ci zapłon czy dalej już nie idzie? Najprostsza metoda założyć pełen dedykowany wydech i power Commander ale trzeba się liczyć z kosztem łącznym rzędu 4k, max dociagniesz do 40Km, inna opcja to kupienie kitu big bore na ebayu i zwiększenie pojemności i do tego komp do wystrojenia, koszt około 5k możliwe że dociagniesz do 45km.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

robertmuszka
Posty: 946
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Quad:: g700 2014 plus zólte xxc 800 2015
Imię: Robert
Lokalizacja: Sompolno koło Konin

Re: outlander 450 max - eksploatacja

Post autor: robertmuszka » ndz 06 lis, 2016

Jasne tylko licz sie z kosztami, a ogólnie jak chcesz pędzić to kup se ośke, one dają ostro, powery i tłumiki, sa fajne, ale tylko fajne , jak dołożysz power plus tłumik to oprócz kosztów na sprzęt rośnie spalanie a o tym jakoś nikt nie wspomina, i może sie okazać, że czasem braknie beny w trasie.
Poza tym TYLKO 91 max to mało, a ile Ty chłopie chcesz ganiać , jak szybko to se kup motor , tam 300 to nie jest problem, quady są powiedzmy do 80-90 km jako mistrzowie prostej a w terenie to i 20 trudno czasem zrobić srednią na wyjazd, choć słysząłem , bo już nie znam takich , co 3 km w 9 godzi potrafili robić.

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: outlander 450 max - eksploatacja

Post autor: DKfan » ndz 06 lis, 2016

2km w 6h i to w zasadzie koła nie były do tego potrzebne bo była jazda tylko na wyciągarkach.
Wracając do tematu tuningu 450ki to jest to dość niewdzięczny temat, mnożna z niego coś wycisnąć ale nie będzie to więcej niż 10KM przy kosztach na poziomie ca. 10k
Najłatwiejszą metodą tuningu który poprawi przyspieszenie nie pogarszając Vmax, a niektórzy twierdzą że uzyskują wiekszy Vmax jest instalacja zestawu sprężyna i dystans w CVT produkcji Daltona, model DBO500.
http://www.daltonindustries.com/product_detail.php?product_id=114
W 450 pierwsza i druga spręzyna mają te same numery katalogowe co w 500 więc efekt powinien być analogiczny. W naszej 500 wyraźnie poprawiło się przyspieszenie i reakcja na gaz. Należy wymienić drugą spreżynę ale pierwszej nie tylko dać dołączoną w zestawie tuleję dystansową.
Drugi sprawa to jeżeli przy 91km/h dochodzisz do ogranicznika obrotów można przesunąć go o jakieś 500obr/min w górę.
Więcej pomysłów brak.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

koniorc
Posty: 42
Rejestracja: śr 24 sie, 2016
Quad:: can am outlander 1000 pro

Re: outlander 450 max - eksploatacja

Post autor: koniorc » ndz 06 lis, 2016

Maszyna nowa, ma 23 motogodziny. Mocy brakuje przy przyspieszaniu, wartosci predkosci max uzywam jako idniesienia. Przy 91 km/h mam 7300 rpm. Chce sie upewnic ze mam fabryczny nominal w pierwszej kolejnosci.

Awatar użytkownika
Paweł_wawa
Posty: 105
Rejestracja: śr 29 paź, 2014
Quad:: Can - am Outlander 570 Pro + T, Can-am Outlander L 450
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: outlander 450 max - eksploatacja

Post autor: Paweł_wawa » ndz 06 lis, 2016

Też użytkuję L-kę od nowości tyle, że u mnie był to bardziej świadomy zakup, nie ograniczony choćby finansami. Przesiadałem się z niepenłowymiarowego chńczyka 250 więc dopiero gdzieś tak po roku uznałem, że można by mieć więcej koników. Dystanse montuję dopiero teraz(maszyna w serwisie na akcji producenta)więc nie latałem za bardzo na maxa ale z tego co pamiętam to jednak trochę ponad te 90 szedł i jeszcze delikatnie przyspieszał zanim odpuszczałem, może jeszcze Twój się jeszcze dociera? jakiś tam program w kompie może być ograniczający, jak nowych samochodach.

pzdr

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: outlander 450 max - eksploatacja

Post autor: DKfan » ndz 06 lis, 2016

Paweł ograniczenie na kompie założone jest na kluczyku, przy zakupie dostajesz 2, jeden z obcietą mocą długi z pełną. Chyba że w L nie dają? 23mth to około 1000km więc jest raczej dobrze dotarty.

Koniorc, te 7300 to już odcięcie? Zobacz na L czy vmax masz też przy 7300 obr.
Jeżeli chcesz poprawić odejście w miarę tanio i mało inwazyjnie to proponuję zakup tego zestawu dbo500 Daltona
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: outlander 450 max - eksploatacja

Post autor: Ikar » ndz 06 lis, 2016

A mam takie pytanie paska nie spaliłeś przypadkiem ? Bo coś mało idzie ten Twoj sprzęt
Ostatnio zmieniony ndz 06 lis, 2016 przez Ikar, łącznie zmieniany 1 raz.
Ozo Drapers Squad

robertmuszka
Posty: 946
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Quad:: g700 2014 plus zólte xxc 800 2015
Imię: Robert
Lokalizacja: Sompolno koło Konin

Re: outlander 450 max - eksploatacja

Post autor: robertmuszka » ndz 06 lis, 2016

Najpierw to sprawdz czy z maszyna jest ok.
Co rozumiesz przez slowa, ze slabo przyspiesz, masz porownanie do innego 450 outka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Bombardier / Can-am”