Ostatnia pomoc w wyborze

Co kupić, na co wymienić, jaki najlepszy na początek...
ODPOWIEDZ
kurtvagna
Posty: 74
Rejestracja: czw 03 mar, 2016
Quad:: CF MOTO 520L EPS
Imię: Marek
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń

Ostatnia pomoc w wyborze

Post autor: kurtvagna » pn 31 lip, 2017

Witam kolegów.
Jakiś czas temu pisałem prośbę o pomoc w wyborze quada, ale tamte plany niestety nie wypaliły (problemy rodzinne).
Teraz też skłaniam się ku cf moto ale 520
Mój fundusz to 26k
Przeznaczenie bez zmian, czyli turystyka rodzinna. Nie mam czasu ani chęci na zawody czy Taplanie się w błocie.
Moje pytanie to jaka jest różnica między modelami 520 a 550
Lepiej wziąć nowy 520 z tego roku czy 800 z tych starszych.
Wiem że 800 fajny ale te pierwsze podobno były troszkę wadliwe.
Chciałbym dokonać zakupu jeszcze w tym tygodniu, zanim znowu coś wypadnie

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Ostatnia pomoc w wyborze

Post autor: DKfan » pn 31 lip, 2017

520 to nowszy model 550 starszy.
Jeżeli trafisz dobry egzemplarz 800 to bierz ale to musiałby być jakiś rocznik 2015 minimum bo wtedy chyba wyeliminowano większość wad.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

kurtvagna
Posty: 74
Rejestracja: czw 03 mar, 2016
Quad:: CF MOTO 520L EPS
Imię: Marek
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń

Re: Ostatnia pomoc w wyborze

Post autor: kurtvagna » pn 31 lip, 2017

To dlaczego ten 550 jest droższy :|
Szukałem na portalach aukcyjnych i 800 powyżej 2015 są droższe niż zakłada mój budżet a używki są starsze a ja się nie znam aby ocenić stan quada. Nie znam też nikogo z quadowiczów kto mógłby mi pomóc.Nie mam też czasu na jeżdżenie po kraju.
Naczytałem się sporo o poszukiwaniach używek i wolałbym nowy niż trafić minę.
Sam nie wiem co zrobić.

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Ostatnia pomoc w wyborze

Post autor: DKfan » pn 31 lip, 2017

A o to to zapytaj sprzedawcy, nie dajesz konkretnych linków wiec trudno powiedzieć, może kwestia eps.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

kurtvagna
Posty: 74
Rejestracja: czw 03 mar, 2016
Quad:: CF MOTO 520L EPS
Imię: Marek
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń

Re: Ostatnia pomoc w wyborze

Post autor: kurtvagna » pn 31 lip, 2017

Sorry że bez linków ale piszę z tel a to trochę utrudnia.
No niby oba są z eps a jednak 550 droższe o 2-3 tyś
Co do 520 to jeszcze zastanawiam się czy jak by co to brać krótki czy długi?
Krótki pewnie trochę będzie lżejszy i zwinniejszy w terenie, ale też na pewno zdaży mi się pojeździć w dwójkę.
Ciągłe dylematy :boisię:

kurtvagna
Posty: 74
Rejestracja: czw 03 mar, 2016
Quad:: CF MOTO 520L EPS
Imię: Marek
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń

Re: Ostatnia pomoc w wyborze

Post autor: kurtvagna » pn 31 lip, 2017

Panowie a powiedzcie mi z jaką homologacją kupić, na ciągnik czy samochodowy inny? Jakie są tego plusy i minusy?

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Ostatnia pomoc w wyborze

Post autor: DKfan » pn 31 lip, 2017

520 to pojazd z nowej linii modelowej CF, 550 była taką przejściówką i wg mnie bardzo brzydką, ale to oczywiście kwestia gustu.
Długi czy krótki...
Jeżeli regularnie będziesz jeździł z kimś na wycieczki to długi, ale na krótkim też spokojnie mieszczą się 2 osoby tyle że pasażer ma mniej miejsca na nogi. Długość czasem pomaga niewprawnym kierowcom na bardzo stromych podjazdach.
Krótki jest oczywiście lżejszy co przekłada się na nieco lepszą dynamikę, łatwiej go wyciagnąc z opresji i tam gdzie długi łamie się na 2 razy ten skręca na raz.Jest też łatwiejszy do opanowania przy ostrzejszej i technicznej jeździe bo nie ciagniesz za sobą tego odwłoka. Do tego troszkę tańszy. Ps. nie daj sie namówić na aluminowe osłony, szkoda kasy, oryginalne plastiki CF są bardzo wytrzymałe i lekkie.

Jeżeli chodzi o ciągnik to jeżeli nie ma założonego ograniczenia Vmax i ma wpisaną homologację w dowód to jest lepszym rozwiązaniem ze względu na tanie ubezpieczenie AC
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

kurtvagna
Posty: 74
Rejestracja: czw 03 mar, 2016
Quad:: CF MOTO 520L EPS
Imię: Marek
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń

Re: Ostatnia pomoc w wyborze

Post autor: kurtvagna » pn 31 lip, 2017

Dzięki wielkie DKfan za pomoc, bardzo mi pomogłeś, szkoda tylko że nikt więcej się nie udziela, bo co kilka głów to nie jedna :roll:
Tak czy inaczej dziękuję i myślę że będzie to 520 Ohm na t3b tylko jeszcze muszę pomyśleć krótki czy długi

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Ostatnia pomoc w wyborze

Post autor: Ikar » pn 31 lip, 2017

Nie ma co pisać Jacek opisał temat od A do Z :)

Jedyne co mogę napisać to w sprawie AC. Ostatnio rozmawiałem z ubezpieczycielem w sprawie Mav x3 zarejestrowanego jako traktor. AC - 3000 zł wiec do przyjęcia, tylko jeden problem nie może być używane do zastosowań rajdowych wiec tu jest problem...
Ozo Drapers Squad

Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: Ostatnia pomoc w wyborze

Post autor: Robsson » pn 31 lip, 2017

Kupując długą wersje musisz jeszcze dokupić kasownik i kasę. Od 2018 mają wchodzić elektroniczne. Sprawdź w US czy takiej nie będziesz musiał właśnie mieć
V2.....sound of madness :twisted:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakiego quada wybrać...”