opony do Bashana BS200-s7 - jakie rozmiary używacie

Wasze doświadczenia i pytania związane z chińskimi quadami
ODPOWIEDZ
portnej
Posty: 4
Rejestracja: wt 18 kwie, 2017
Quad:: Bashan BS200-s7
Imię: Andrzej

opony do Bashana BS200-s7 - jakie rozmiary używacie

Post autor: portnej » wt 18 kwie, 2017

Witajcie
Przeszukałem mniej wiecej forum zanim napisałem tego posta ( mój pierwszy więc gdyby nie ten dział to prosze o przeniesienie ) ale nie znalazłem nic konkretnego.

Interesuje mnie jakich opon używacie do swoich quadów.
Bardziej chodzi o rozmiary.
Mam aktualnie opony 20x10-10 ale planuje zakup nowych ponieważ powoli "łysieją".
Chciałbym zakupić coś do błota. I tutaj czy na felgi 10'' moge założyć opone 22x11(12?)-10? albo coś wyższego - 23-24? Gdybym chciał ciut większy prześwit.
Zmieści mi się to czy już nie bardzo?
Czy lepiej zostawić wysokość na 20 a założyc jakies szersze ale niekoniecznie wyższe? No i czy jak podniose tył to trzeba też zmienić przód?
Jak ogónie dobrać opony?
Lepsze bedą wyższe czy szersze?

Jak quad zareaguje mocą? Dodam że nie zależy mi na prędkościach.

Jest to mój pierwszy quad a chciałbym w miare jakoś dobrać te opony do posiadanych felg. Głównie właśnie poruszał sie bede w lesie ( czesto po deszczu w bocie).

Jeśliby ktoś pomógł bede wdzieczny

Bandziorek
Posty: 24
Rejestracja: wt 21 lut, 2017
Quad:: 125 bombardier
Imię: Dawid

Re: opony do Bashana BS200-s7 - jakie rozmiary używacie

Post autor: Bandziorek » ndz 30 kwie, 2017

do lasu i na błoto opłaca się kupić szersze węższe opony są lepsze na żwir i na suche tereny
mniejsze opony nie wejdą ci na te felgi
możesz kupić większe ale które będą pasować na te felgi ale są bardzo drogie ja jeżdze na wysokich i szerokich większe opony są lepsze na doły lub na kamienie a szersze w teren gdybym miał kupować opony kupił bym wysokie i szerokie ale z lepszym bieżnikiem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chińskie quady”