Moduł TUNINGOWY Kymco MXU500 IRS

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Kymco
ODPOWIEDZ
jendrek2008
Posty: 3
Rejestracja: pt 10 maja, 2013
Quad:: KYMCO MXU500 IRS

Moduł TUNINGOWY Kymco MXU500 IRS

Post autor: jendrek2008 » pt 10 maja, 2013

Witam,

Jak już zaznaczyłem w powitalni jeżdżę od dobrych dwóch lat modelem Kymco MXU 500 IRS, ogólnie zero problemów, tylko brakuje mu nieco mocy a w końcowym efekcie większej szybkości (90 km/h) dotyczy to mnie i moich kolegów z którymi wspólnie jeżdżę, wszyscy wiemy firma Kymco ustawiona jest na rekreację i stąd tego typu nastawienie, i tu nagle niespodzianka, pokazał się moduł tuningowy dla tego modelu z którym można się zapoznać
na ,,allegro,, znajdziecie bez problemu. Teraz moje pytanie czy ktoś z kolegów jeździ na takim module? jakie są tego efekty? Sam opis na stronie wygląda dosyć solidnie, włącznie z pokazaniem osiągów modułu standardowego i tuningoweg, zapraszam do merytorycznej dyskusji.

Awatar użytkownika
wacoQ
Posty: 599
Rejestracja: ndz 13 lis, 2011
Quad:: Przerwa techniczna :)
Imię: waco
Lokalizacja: WPI

Re: Moduł TUNINGOWY Kymco MXU500 IRS

Post autor: wacoQ » pt 10 maja, 2013

Ja rowniez zastanawialem sie jakis czas nad modulem, jednak dostepne tylko na amerykanskim rynku pojedyncze sztuki nie gwarantowaly odczuwalnej zmiany na lepsze. Kilku krotnie analizowalem ten temat z mechanikami i elektromechanikami scisle zwiazanymi z ATV i wyniki byly niezadawalajace. Po za tym nie bylo nikogo kto ta droge przeszedl, a co najwazniejsze mogl doradzic. Wnioski zapadly nastepujace czekamy na cos solidnego ale koniecznie ze zmiana wydechu i sprzeglem sportowym . Na pewno sprawdze ten z allegro i jeszcze wroce do dyskusjii...

Nie ważne czym się śmiga, ale ważne ile to przynosi frajdy :ok:

●●●●●TRANS-SQUAD-TEAM●●●●●
●●●●●WWW.TRANS-SQUAD-TEAM.PL●●●●●

jendrek2008
Posty: 3
Rejestracja: pt 10 maja, 2013
Quad:: KYMCO MXU500 IRS

Re: Moduł TUNINGOWY Kymco MXU500 IRS

Post autor: jendrek2008 » pt 10 maja, 2013

wacoQ pisze: jeszcze wroce do dyskusjii...
Mam wrażenie że już na początku odchodzimy od tematu, patrząc na avator widzę Kymco model: 500i IRS (wtrysk), gdzie z kolei ja piszę o modelu MXU 500 IRS (gaźnik) i wszystko co jest do przeczytania wyżej nie dotyczy modelu który mnie interesuje, z całym szacunkiem dla samych chęci wypowiedzenia się na temat czegoś na czym się nie jeździ, będzie trudno przyjąć informacje jako obiektywne, co najwyżej subiektywne i to jeszcze nie do końca.

Awatar użytkownika
wacoQ
Posty: 599
Rejestracja: ndz 13 lis, 2011
Quad:: Przerwa techniczna :)
Imię: waco
Lokalizacja: WPI

Re: Moduł TUNINGOWY Kymco MXU500 IRS

Post autor: wacoQ » pt 10 maja, 2013

Oj kolega czepliwy, modelowo maszyny podobne a temat ciekawy wiec warto byłoby szeroko omówić ten temat jak jest już na forum, może inni też by skorzystali ale skoro nie, trudno dyskutuj z gaźnikowcami ....

Nie ważne czym się śmiga, ale ważne ile to przynosi frajdy :ok:

●●●●●TRANS-SQUAD-TEAM●●●●●
●●●●●WWW.TRANS-SQUAD-TEAM.PL●●●●●

nehal
Posty: 2
Rejestracja: wt 27 sie, 2013

Re: Moduł TUNINGOWY Kymco MXU500 IRS

Post autor: nehal » wt 27 sie, 2013

Powodem nowego tematu jest fakt pojawienia się nowego pojazdu marki Kymco z silnikiem 700ccm w naszym kraju. Główny importer na terenie Polski wszedł w posiadanie pierwszej sztuk tego modelu....
NEHAL

malina0406
Posty: 16
Rejestracja: wt 21 paź, 2014
Quad:: był KYMCO 500 IRS aktualnie w trakcie szukania ;)
Imię: Mateusz

Re: Moduł TUNINGOWY Kymco MXU500 IRS

Post autor: malina0406 » pt 07 lis, 2014

witam widze ze temat umarl smiercia naturalna. Czy ktos juz testowal modul w kymco 500i irs (wersja z wtryskiem) ???

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Moduł TUNINGOWY Kymco MXU500 IRS

Post autor: DKfan » pt 07 lis, 2014

Mateusz, odpuść moduł.
Jeżeli chcesz mieć lepszego kopa to lepsza i tańszą opcja jest kupić sprzęgło tuningowe EPI.
Będzie lepiej startował od dołu.
Sam moduł niewiele daje, żeby odczuć efekty trzeba by zmienić cały układ wydechowy+moduł. Łącznie ok 2500zł+

Poniżej link do sprzęgła

http://www.gmpowersports.home.pl/catalog/index.php?cPath=1_11_74_178&osCsid=40c61631e845446495a9457f88e93d9a
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kymco”